Skocz do zawartości

Pittsburgh (pennsylvania)


Bellapl

Rekomendowane odpowiedzi

Super! Chcialam w sumie poczytac troche o miescie tutaj na forum, ale szczerze mowiac, jakos nie znalazlam zbyt wiele informacji. Mam do Pittsburgha jakies 5h jazdy, wiec chetnie skoczylabym sobie na jakiegos weekendowego tripa. Myslisz, ze to w ogole wystarczy? Byc tam w piatek wieczorem, wyjechac w niedziele popoludniu? Czy raczej dodac tez troszke poniedzialku? Gdzie najlepiej zostac i co najlepiej zobaczyc? W sumie chcialabym troche zobaczyc jak tam zycie wyglada i zdaje sobie sprawe z tego, ze w jeden weekend ciezko to ogarnac, ale lepsze to niz nic. Napewno chcialabym sie troszke 'pobujac' w downtown. Nie mam w sumie jakiegos konkretnego planu, jedyne co wiem, to chcialabym zostac gdziekolwiek skad bedzie mi latwo poruszac sie rowerem. Prawdopodobnie znajde jakies arbnb, czy cos. Jakiekolwiek sugestie co zobaczyc, co raczej omijac od kogos kto mieszka w Pittsburghu? Oh i planuje najprawdopodobniej jakis weekend w sierpniu. Poki co pytania czysto turystyczne. Ale tak jak mowilam, mimo ze nigdy w miescie nie bylam, to jakos to miasto bylo zawsze na liscie destynacji do ktorych moglabym rozwazyc przeprowadzke. Chyba przez mojego ex, zapalonego kibica Steelersow. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pittsburgh ma dość ciekawą historię. Jeszcze w połowie ubiegłego wieku to miasto było niesamowicie zanieczyszczone. Bywały dni gdy powietrze było tak gęste od pyłu i dymu, że w ciągu dnia musiano zapalać latarnie na ulicach.

Znalazło to nawet odzwierciedlenie w jednej z piosenek Brodwayowych do musicalu "Inside U.S.A.". Jo Stafford wykonuje piosenkę "Come O Come To Pittsburgh" w żartobliwie/prześmiewczy sposób zapraszając do odwiedzenie tego miasta równocześnie pokasłując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ilon - moj standardowy zestaw na pokazywanie miasta rodzinie to wzgorze Waszyngtona (panorama centrum, na kazdej pocztowce jest), fontanna na zlaczeniu rzek, spacer po downtown, lunch/kolacja na Station Square (Hard Rock Cafe ma miejsca na zewnatrz z w widokiem na centrum po drugiej stronie rzeki) i potem w zaleznosci od upodoban - muzea w Oakland (tam gdzie uniwerek Pit i Carnegie Mellon), ogrod botaniczny, zoo + akwarium - no dobra  w Baltimore jest lepsze :), nocne zycie jest East Carson Street. Kiedys bylo na Strip District ale zdechlo.

Tak jak w kazdym amerykanskim miescie omijaj dzielnice mieszkalne przylegajace bezposrednio do downtown. Z tego powodu powiedzmy przejazdu rowerem z downtown do Oakland nie polecam.

9 godzin temu, kzielu napisał:

To ja sie w sumie podlacze - jest taki plan ze przyjechac do Idlewild. Cos jeszcze jest w okolicy sensownego do zobaczenia ?

Blisko tego to parki stanowe w gorach, w Laurel Highlands, Ohiopyle jest fajnym miejscem zeby sobie pogorkach pochodzic albo zrobic splyw kajakiem, Z kultury to chyba tylko fallingwater, dom z 1935 zbudowany przez Frank Lloyd Wright na wodospadzie, mozna go zwiedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...