Skocz do zawartości

K1 Vs Zielona Karta Vs Ślub Co Wybrac ?


l007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiele było na te tematy ale każda sprawa jest inna jak i moja (np. był podobny temat tylko facet który jest w USA a dziewczyna chce za niego wyjsc ma obywatelstwo a ja tyllko green card)

Więc - proszę o pomoc

Wiem że im lepiej opisany temat tym lepiej można odpowiedźiec więc miałbym kikla pytan z różnych dziedzin mam nadzieję że mogę zapytac w jednym temacie :

Posiadam Zieloną karte od 2006roku z programu łączenie rodzin.

Latam tak więc od 2006 roku w lewo i prawo (usa-polska) bo mam obecnie ostati rok studiów dlatego zamierzam skończyc szkołę i w tym roku na stałe się tam przeprowadzic

Byłem w usa każdego roku po jednym razie.

Przez to wszystko (małe zamieszanie) niedawno się dowiedziałem że powinieniem ale nie zrobiłem tego - zarejestrowac się w selective service.

To było niby do 26 roku, mam obecnie 26 lat w czerwcu kończę 27

Mam dziewczynę tutaj.

Ona ma tylko wizę turystyczną

Pytanka:

1. Czy jest jakaś możliwośc jeszcze się zarejestrowac w SS lub czy po jakims czasie będę miał szansę na obywatelstwo? (czytałem że faceci muszą byc zarejestrowani w SS aby dostac Obywatelstwo) - jak jest?

2. Chcę zabrac dziewczynę - co lepiej zrobic :

a) Pojechachac tam z nią i tam się "ochajtac" - podobno jesli mam green card to też ona może dostac tą karte tylko po jakim czasie ?

:) "ochajtac sie" tutaj i wtedy załatwiac sprawy z polskimi papierami które i tak pewno będzie trzeba przetłumaczyc - pytam dlatego że jakby się ożenic w usa to może ktos sobie pomyśli ze ja jak wielu poprostu się ożeniłem aby kogoś zasponsorowac a tak tu już z kraju ojczystego pojechac do usa to może bardziej wiarygodne, z drugiej strony może bardziej łaskawie patrzą na rodzime dokumenty - n p akty małżeństwa?

3. A może jest jeszcze jakaś inna opcja? - rozumiem że wizę narzeczeńską mogę użyc tylko jeśli jestem obywatelem? a może są jakieś odstępstwa ?

Ktoś może się orientuje jaki jest czas oczekiwania na zieloną kartę żony która wychodzi za posiadacza zielonej karty?

Jakie mam opcje wogle?

Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz najpierw zobaczyc czy wogole mozesz sie zarejestyrowac oraz jaki jest okres tego od kiedy masz GC

a czekac moze Twoja dziewczyna na GC czy to w Polsce czy tez w USA to 2-4 lata jak daty beda dobrze isc wiec wez takie cos pod uwage ..

chyba ze bedziesz miec obywatelstwo to inna sprawa

ale jak Twoja dziewczyna wleci na wizie turystycznej z mysla wziecia slubu i legalizacji pobytu to moze nie dostac GC z tego ze wjechala z taka mysla wiec na to trzeba uwazac i obojetnie czy bedziesz miec GC czy tez obywatelstwo..

na k-1 jak narazie to obywatele moga takie cos zrobic

poczytaj posty Kariny nie dawno pisala o takim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy to nie jest tak, że czekanie na obywatelstwo może się wydłużyć, jeśli nie ma się tzw. białego paszportu, a okres jednorazowego przebywania poza USA jest długi (bodajże ponad pół roku)?

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że przed przyznaniem obywatelstwa tam się sumuje czas przebywania w USA... Ale nie wiem, czy to dotyczy również osób, które dostały GC przez łączenie rodzin... Może tu jest inna procedura.

Jeśli się mylę, to z góry przepraszam, no i ktoś na pewno to sprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC to GC ,,jedynie przez wojsko mozna sobie przyspieszyc obywatelstwo

a przy laczeniu rodzin to bedzie 5 lat okres oczekiwania na obywatelstwo i teraz jesli dana osoba tak sobie lataja i nie wyjdzie jej ze moze sie starac o obywatelstwo wtedy czeka sie od nowa ...

co do tej rejestracji w urzedzie to jest tak ze jak sie nie zarejestrujesz to mozesz zapomniec o obywatelstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźi

Oczywiście że się zarejestruję jeśli będę mogł.

Nie zrobiłem tego bo nawet nie wiedziałem że coś takiego należy zrobic.

Jak wypełnialiśmy papiery (pare ladnych let temu) to podpisywałem jak leciało co trzeba, byc może gdzies i podpisałem iż zarejestruję się w selectiv service ale nie byłem tego świadomy.

Pozatym powodem tego że byłem cały czas w Polsce było iż zacząłem studia i chciałem je skończyc, pozatym ojciec ostatnie 2 lata chorował na raka trzustki

Zjechał do Polski bo tu ma pełne ubezpieczenie a tam dopiero zaczynaliśmy,, męczył się 2 lata no i 3mce temu zmarł.

Miałem wiele powodów żeby siedziec w Polsce mimo ze mam Zieloną Kartę - to jest życie i różne sytuacje mają miejsce.

W każdym razie na stronie SS wyczytałem że należało się zarejestrowac do 26 roku życia, (nawet jest specjalny formularz) - skończyłem 26 więc jak mam to zrobic ?

Co do mojej dziewczyny rozumiem że to jest jedyna i najszybsza droga aby dostała papier - tu się ożenic i czekac 2-4 lata ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2-4 lata to tylko w wypadku, jeśli Ty nadal jesteś rezydentem, czyli masz zieloną kartę.

Posiadacze GC mogą przebywać poza Stanami od roku do dwóch lat (np. studiować), jeśli wcześniej postarali się właśnie o tzw. biały paszport. Takie są przepisy. Specjalnie dla tych, których różne okoliczności życiowe zmuszają do wyjechania z USA na długi okres czasu.

Chociaż skoro Ty co roku jeździłeś na jakiś okres czasu do Stanów, to być może Ciebie to nie dotyczy.

Ale z drugiej strony jeśli dojdą, że w kraju, w którym miałeś zamieszkać na stałe spędzałeś tylko kilka tygodni (zakładając, że na tyle tam wyjeżdżałeś), to pewnie będą Cię maglować, czy ta zielona karta jest Ci w ogóle potrzebna, bo równie dobrze wystarczy Ci do tego zwykła wiza turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 2-4lata - bo jak napisałem mam tylko zieloną kartę ,

Nie jestem obywatellem i pewnie długo nie będę - minimum 5 lat no i tez nie wiadomo bo narazie nie zapisany jestem do tego Selective service

Pozatym maglują mnie kiedy wllatuję do stanów więc to nie nowośc

Biorą mnie do takiej smiesznej budki i tam wypytują dlaczego nie siedzę tu i latam tak, no i im tlumaczę ze mam szkołe itd i mnie puszczają,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszczaja a na egzaminie o obywatelstwo moze byc inaczej i moga powiedziec ze nie ma obywatelstwa ani tez GC

to ze nie byles czegos swiadomy to urzedu za duzo nie obchodzi,,wjezdzajac do jakiegos kraju,podpisujac pewne papiery bierzesz pewne sprawy na siebie ..

te 2-4 lata to tez dotyczy czasu w USA tez a do tego w USA nalezy utrzymac legalny pobyt -status.jak bedziesz miec GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...