Skocz do zawartości

Emigracja Do Kanady A Nastepnie Gc W Usa..?


artur96205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam w niedalekiej przyszłości wyjechać do USA,ale tam trudno o GC a mozna np. wyjechać do kanady i bedac obywatelem kanady wyjechać do Usa i starać się o green card ,słyszałem ze tak jest dużo łatwiej, a teraz druga sprawa czy w Usa łatwo znaleść sobie zonę z obywatelstwem i ewentualnie mozna slub cywilny za kase i potem sie rozwiesc a kanadyjczykom latwiej o lepsza prace w USA?Mozna bron z kanady przywieść do USA jezeli w kanadzie mam zezwolenie?? Czy w usa mozna kupic bron na prawo jazdy bez gc?? slyszalem ze w texasie tak mozna np.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam w niedalekiej przyszłości wyjechać do USA,ale tam trudno o GC a mozna np. wyjechać do kanady i bedac obywatelem kanady wujechać do Usa i starać się o green card słyszałem ze tak jest dużo łatwiej, a teraz druga sprawa czy w Usa łatwo znaleść sobie zonę z obywatelstwem i ewentualnie mozna slub cywilny za kase i potem sie rozwiesc a kanadyjczykom latwiej o lepsza prace w USA?Mozna bron z kanady przywieść do USA jezeli w kanadzie mam zezwolenie?? Czy w usa mozna kupic bron na prawo jazdy bez gc?? slyszalem ze w texasie tak mozna np.??

Procedura o przyznawaniu GC dla wszystkich jest jednakowa.Kobiety z obywatelstwem USA nie czekają na kandydatów którzy chcieliby zawrzeć fikcyjne małżeństwo.Urząd imigracyjny jest uczulony na takie sytuacje i wnikliwie to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W Kanadzie czekają na Polaków i bez problemu odrazu dają obywatelstwo Kanadyjskie.A Kanadyjczyk to już na granicy z USA przy wjeździe dostaje green card.Kobiety z obywatelstwem czekają na kandydatów na mężów a urząd imigracyjny wogóle nie sprawdza autentyczności ślubu i bez problemu daje green card a później kolejne obywatelstwo - Stanów Zjednoczonych." . DOSŁOWNIE RĘCE OPADAJĄ.Sly6 może Ty masz więcej cierpliwości i odpowiesz :)

Wyglada na to ze faciowi sie cos poprzestawialo w mozgownicy. Jak sie przebudzi to napewno sam nie uwierzy co napisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest cos takiego jak NAFTA oraz strona urzedu imigracji USA

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1274.html

oraz to

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

tylko ze za pare lat jak zdobedziesz obywatelstwo kanadyjskie pewne sprawy moga sie zmienic i wez takie cos pod uwage czytajac strony i fora..

co do szukania zony za kase to sa takie przypadki ze zona nie chce dac rozwodu lub tez wezmie duzo na kredyt i co wtedy zrobisz z taka osoba?lub tez powie ze slub byl na papiery i wylatujesz szybko z USA jak nie bedziesz znac prawa .tak wiec wez takie cos pod uwage bo wiele osob sie przejechalo na takich slubach..

co do broni to znasz zasady jakie sa w Kanadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam w niedalekiej przyszłości wyjechać do USA,ale tam trudno o GC a mozna np. wyjechać do kanady i bedac obywatelem kanady

Emigracja do Kanady jest o wiele prostsza niz do USA - jeśli ma się odpowiednie kwalifikacje.

wyjechać do Usa i starać się o green card słyszałem ze tak jest dużo łatwiej

Jest coś takiego jak NAFTA i faktycznie - Kanadyjczykom o wiele łatwiej znaleść kogoś do sponsorowania pracowniczego gdyż mogą w międzyczasie pracować w USA, ale trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje.

kanadyjczykom latwiej o lepsza prace w USA?

Tylko ze względu na to że są Kanadyjczykami - nie.

Mozna bron z kanady przywieść do USA jezeli w kanadzie mam zezwolenie?? Czy w usa mozna kupic bron na prawo jazdy bez gc?? slyszalem ze w texasie tak mozna np.??

Każdy stan ma inne przepisy.

Gadkę o żonie pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś to jednym ciągiem, i o niebie i o chlebie, aż brakuje tchu przy czytaniu... Chciałem tylko nakreślić, że otrzymanie obywatelstwa w Kanadzie, zaczęcie pracy, mieszkania tam, a później kolejna emigracja, to nie tylko koszty i duże zmiany ale także rozpiętość w czasie... W ciągu miesiąca nie będziesz w USA jako pełnoprawny obywatel...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Widze ze ktos myslal tak jak ja haha ;)) - niestety nie jest to takie proste by wjechac do USA.

Sam nie wiem jak sie za to zabrac, moje wszystkie drogi prowadza do nikad. Zwlaszcza ze nie mam wyzszego lub licencjata - z tym bylo by latwiej - ale nie mam wiec nie jest (przerwalem studia i wyjechalem do innego kraju - niezbyt dobre posuniecie ale coz - czlowiek popelnia z zyciu bledy za ktore predzej czy pozniej i tak zaplaci)

staram sie szukac i pytac ale nigdzie mnie to nie prowadzi tylko robie kolka.

pewnie jakims rozwiazniem byla by zona dla mnie - ale nie na papiery - jedynie z milosci - a serce nie sluga wiec moze nie posluchac zeby kierowalo sie tylko obywatelstwem ;)) hahah. no i nie chce byc z osoba z ktora nie mam wspolnych zainteresowan.

jezeli ktos znajdzie jakis sposob by dostac sie do usa ktory sprawdzi sie w moim przypadku bede bardzo wdzieczny.

Witam zamierzam w niedalekiej przyszłości wyjechać do USA,ale tam trudno o GC a mozna np. wyjechać do kanady i bedac obywatelem kanady wyjechać do Usa i starać się o green card ,słyszałem ze tak jest dużo łatwiej, a teraz druga sprawa czy w Usa łatwo znaleść sobie zonę z obywatelstwem i ewentualnie mozna slub cywilny za kase i potem sie rozwiesc a kanadyjczykom latwiej o lepsza prace w USA?Mozna bron z kanady przywieść do USA jezeli w kanadzie mam zezwolenie?? Czy w usa mozna kupic bron na prawo jazdy bez gc?? slyszalem ze w texasie tak mozna np.??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)) krece sie w kolo ;)) haha

PS.

podoba mi sie ten twoj opis "pay it forward" i widzialem ten film jest bardzo fajny.

tylko pytanie jest takie czy bylibysmy wstanie odwzajemnic ta pomoc?

na przykladzie emigracji moge powiedziec ze ja nie na trafilem na taka osobe ktora po ciezkim procesie emigracyjnym by powiedziala ze ja wiem co przechodziles i chce ci tego oszczedzic - ja sie spotkalem z taka odpowiedzia - ja cierpialem teraz ty pocierp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...