Skocz do zawartości

Przesiadka We Frankfurcie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

z tym całym ESTA to jest dziwna sprawa. Są wymagane podstawowe dane, które podajesz już przy rezerwacji biletu.

chociaż sam mam wątpliwości bo zarezerwowałem bilet przez flysiesta i tam tylko podstawowe dane się podaje (wiek, nazwisko). Mam lot z AirBerlin i na ich stronie nie mogę wpisać danych ani nic, bo mam nr rezerwacji z flysiesta...

hmm na stronie TSA piszą:

When passengers travel, they will be required to provide the following Secure Flight Passenger Data (SFPD) to their airline when making a reservation:

Name as it appears on government-issued I.D. used when traveling

Date of Birth

Gender

Redress Number (if available)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ESTA nas nie dotyczy. Dotyczy tylko obywateli tych krajów, którzy jeżdżą do USA bez wiz.

Jeśli lecisz Lufthansą, to Ciebie dotyczy tylko ten punkt:

Wprowadzanie online dodatkowych danych APIS wymaganych przy wjeździe do USA

Bez względu na to, u jakiego pośrednika kupowałeś bilety, masz możliwość wejścia na stronę linii lotniczej, którą lecisz, odnalezienia swojego lotu i wybrania np. miejsca w samolocie (jeśli jest taka możliwość, bo jeśli podgląd samolotu jest niedostępny, to znaczy że nie ma możliwości), jak i również uzupełnienie danych.

Przynajmniej ja kupowałam bilety na różnych stronach, na loty różnych przewoźników i nie miałam żadnych problemów z odnalezieniem swojego lotu na stronie przewoźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to, u jakiego pośrednika kupowałeś bilety, masz możliwość wejścia na stronę linii lotniczej, którą lecisz, odnalezienia swojego lotu i wybrania np. miejsca w samolocie (jeśli jest taka możliwość, bo jeśli podgląd samolotu jest niedostępny, to znaczy że nie ma możliwości), jak i również uzupełnienie danych.

Przynajmniej ja kupowałam bilety na różnych stronach, na loty różnych przewoźników i nie miałam żadnych problemów z odnalezieniem swojego lotu na stronie przewoźnika.

a ja nie mogę się zalogować na stronie przewoźnika i żadnych danych wpisywać. Na moim bilecie mam podany tylko Ticket numbers, Galileo booking number i nr zamówienia z flysiesta. Jak rezerwowałem u nich bilet to podałem te minimum informacji, które jest wymagane do APIS :) ale na pewno nic o paszporcie/wizie. Nie straszcie mnie teraz, że nie wpuszczą mnie do samolotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mogę się zalogować na stronie przewoźnika i żadnych danych wpisywać. Na moim bilecie mam podany tylko Ticket numbers, Galileo booking number i nr zamówienia z flysiesta. Jak rezerwowałem u nich bilet to podałem te minimum informacji, które jest wymagane do APIS :) ale na pewno nic o paszporcie/wizie. Nie straszcie mnie teraz, że nie wpuszczą mnie do samolotu :)

Ze strony Twojego przewoźnika:

Ważne: airberlin zastrzega sobie wykluczenie pasażerów z lotu, jeśli nie zostaną przekazane dane, związane z bezpieczeństwem lotu.Dziękujemy za państwa wyrozumiałość.

A próbowałeś się logować używając numeru biletu? Albo tego Galileo booking number?

Możesz też tam zadzwonić. Mają numer bezpłatny dla Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś się logować używając numeru biletu? Albo tego Galileo booking number?

Możesz też tam zadzwonić. Mają numer bezpłatny dla Polski.

tak, próbowałem. Ale i tak trzeba wpisać przy logowaniu jeszcze kod pocztowy, którego nigdzie nie podawałem przy rezerwacji... :)

będę pewnie musiał zadzwonić i się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie wyjaśnienie na stronie airberlin:

> Advanced Passenger Information (API): this includes mainly information contained on a

passenger?s passport and is often collected at check-in. This information is provided prior

to arrival to frontier control authorities. This is also used to screen passengers against lists

of persons believed to pose a threat to aviation security;

> Secure Flight Passenger Data (SFPD): This includes the full name as shown on the

official photo identification document, the date of birth, gender and redress number (if

available: persons incorrectly identified can apply for a redress number at

www.dhs.gov/trip to avoid incorrect identification in future). The secure flight information is

collected after the booking has been made and is then forwarded to the TSA for checking

against the watch lists.

czyli wymagane dane podałem przy rezerwacji. O wizy i paszporty nikt nie pyta :)

podsumowując: APIS nie jest wymagany wcześniej, a do secureflight są potrzebne dane podawane przy rezerwacji tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie wyjaśnienie na stronie airberlin:

czyli wymagane dane podałem przy rezerwacji. O wizy i paszporty nikt nie pyta :)

podsumowując: APIS nie jest wymagany wcześniej, a do secureflight są potrzebne dane podawane przy rezerwacji tylko.

A z tego co ja sie orientuje, to nie musimy koniecznie logowac sie on line i podawac dane, czyli adres pod ktorym zatrzymamy sie w U.S itd. Na stronie lufthansy i pod linkiem podawanym tutaj przez kogos wczesniej, mozna przeczytac na samym koncu, ze oczywiscie- wymagane dane- mozna takze przedlozyc podczas odprawy na lotnisku w formie pisemnej.

Dodam ze ja zamawialam bilet przez biuro lufthansy, przyslali mi razem z numerem rezerwacji takze ow druk do wyplenienia, ktory jest do pobrania na stronie, lub do wypelnienia on line.

Czy cos jeszcze trzeba wypelnic oprocz tego druku? Bo mi sie wydaje ze tylko to?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się przesłać online dane do Secure flight, ale dopiero za 3 razem (wyskakiwał błąd i try again). APIS nie mogę przesłać, błąd się pojawia. Najwyżej przy odprawie wypełnię form.

Jest to oczywiste w sumie, że nie trzeba tych danych wcześniej podawać, bo czasem do ostatniej chwili nie zna się adresu gdzie się zatrzyma w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...