Skocz do zawartości

Przesiadka We Frankfurcie


Rekomendowane odpowiedzi

Boardingu nie wypełniasz.

Karty pokładowe (boarding pass) dostaniesz przy odprawie, kiedy pokażesz swój paszport (i ewentualnie potwierdzenie zakupienia biletu na te loty).

A druk APIS możesz sobie ściągnąć i wypełnić w domu, żeby nie tamować ruchu przy odprawie i żeby wszystko szło gładko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Boarding pass, czyli karta pokładowa, uprawnia Cię do wejścia na pokład samolotu - jak sama nazwa wskazuje.

Bez tego nie masz prawa wejścia do samolotu i nikt Cię nie wpuści.

APIS oddasz przy odprawie biletowo-bagażowej na lotnisku. I tam, po okazaniu dokumentu tożsamości (i ewentualnie biletu, czy potwierdzenia zakupu biletu) otrzymasz boarding passy (dwa, bo na dwa loty) i strzeż je jak oka w głowie :(

Jak oddasz walizkę i będziesz szedł z bagażem podręcznym i podejdziesz do bramki, przy której będą prześwietlać Ciebie i Twój bagaż podręczny, to straży granicznej będziesz musiał okazać paszport i kartę pokładową na lot Rzeszów- Frankfurt. A we Frankfurcie też będziesz prześwietlany z bagażem podręcznym i też będziesz musiał okazać paszport wraz z kartą pokładową (już na lot do USA).

A przed samym wejściem na pokład samolotu, jeszcze raz będzie sprawdzany Twój paszport z kartą pokładową i wtedy albo część karty zostanie oderwana przez obsługę, albo jedynie zeskanowana, żeby było wiadomo, że znalazłeś się na pokładzie samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli APIS i boarding wypeniam tylko raz i dostaje ja w Rzeszowie ? a I-94 i deklaracja celan bedzie w samolocie do USA ?

Wszystko Ci się miesza :( Na temat APIS masz wszystko wyjaśnione na stronie lufthansy: http://www.lufthansa.com/pl/pl/Dane-niezbe...-podrozy-do-USA

Boarding pass to karty pokładowe. Dostajesz je przy odprawie na lotnisku (w Twoim przypadku w Rzeszowie) i nic w nich nie wypełniasz. To są "przepustki" do samolotów ! A I-94 wypełnisz przed lądowaniem w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no i znowu musze o cos prosic ...

mam 2 pytanka:

1.gdzie moge znalesc druKi do wydrukowania ( mam na maysli I-94 i deklaracje celna)

2.jak juz bede mial ta deklaracje celna to musze tam zaznaczyc ze przewoze leki na recpete (bede ich mial 2 sztuki-czy jest na to potrzbna jakas zgoda ?? ;/) czy lepiej schowac w jakis ciuchach i siedziec cicho ? w sumie nie mam wyjscia bo mam za malo czasu zeby zalatwiac jakies zgody chyba ze by wystarczyla TYLKO RECPETA na ten lek

co o tym myslcicie ? ( dodam ze 1 lek moze meic elementy metalowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gotowych druków do wydrukowania.

Możesz sobie wydrukować przykłady wypełnionych takich druków ze strony LOTu:

http://www.lot.com/web/lot/visa-and-customs

Jeśli masz dwa opakowania leków, to nigdzie nie musisz ich wpisywać.

Zresztą sam zobaczysz, co należy wpisać w tej deklaracji, jak już ją zobaczysz.

A w lekach elementy metalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli tylko z tych wszystkich drukow moge wydrukowac sobie APIS ?? a reszta to np te punkty ospisywac ?

co od lekow tak pytalem znajomego o ten lek ( jest farmaceuta i doradza mi co wziasc-mam problemy z oddychaniem) no i mowil cos o jakis metalowych elementach ...nie wiem o co chodzi

czyli moze byc ''lipa'' na lotnisku ??

aaa i jeszcze jedno wlasnie skonczylem rozmowe z bratem i mowil ze takie zaswiadczenie czy zgoda to jest potrzbne tylko kiedy chce miec ten lek w bagazu podrecznym a jezeli wioze go w torbie to wszystko powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...