Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej

mamy z mężem umówioną rozmowę w najbliższą środę na 8.30 w Krakowie :)

Mam pytanko odnośnie potwierdzenia wpłaty, które trzeba przynieść do Konsulatu w dniu rozmowy: czy wystarczy wydrukować potwierdzenie przelewu z konta? (robiliśmy z mężem przelewy internetowe)

Tak, wystarczy :) .

Edit:

Upss, teraz zobaczyłam, że wy już przecież po rozmowie. No nic, może komuś innemu się przyda ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jutro o 10:00 w Warszawie mam umówione spotkanie, stąd pojawiają się pewne wątpliwości. Jestem studentką drugiego roku. Jadę do mojego brata, który jest tam od 7 lat i pracuje legalnie. Chciałabym zobaczyć Stany, więc jadę tylko i wyłącznie turystycznie. We wniosku wpisałam jednak B1/B2, natomiast przy umawianiu się na spotkanie wpisałam samo B2. Jest niewielka rozbieżność... Czy może to się przyczynić do tego, że wizy nie dostanę? Kolejne zmartwienie: we wniosku wpisałam, że jadę na 4 tygodnie, a co się stanie jak pojadę na 6 tygodni? Uznają, że przedłużyłam pobyt i następnej wizy nie dostanę? Proszę o pilną odpowiedź, gdyż to już jutro :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby 2 tygodnie różnicy to był duży problem, przecież plany się zmieniają - ważne, żebyś miała dobre uzasadnienie dlaczego byłaś jednak dłużej jeśli kiedyś Cię o to ktoś zapyta (np. przy kolejnym staraniu się o wizę). Pewnie większe znaczenie miałoby przedłużenie z 4 tygodni na 6 miesięcy - to już chyba nie jest dobry pomysł.

Nie martw się na zapas, idź z uśmiechem, pewna swoich (uczciwych jak rozumiem) zamiarów, odpowiadaj na luzie, a powinno być dobrze:)

EDIT: Teraz dopiero zauważyłam, że pewnie już po spotkaniu, ale może komuś się przyda akurat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby 2 tygodnie różnicy to był duży problem, przecież plany się zmieniają - ważne, żebyś miała dobre uzasadnienie dlaczego byłaś jednak dłużej jeśli kiedyś Cię o to ktoś zapyta (np. przy kolejnym staraniu się o wizę). Pewnie większe znaczenie miałoby przedłużenie z 4 tygodni na 6 miesięcy - to już chyba nie jest dobry pomysł.

Nie martw się na zapas, idź z uśmiechem, pewna swoich (uczciwych jak rozumiem) zamiarów, odpowiadaj na luzie, a powinno być dobrze:)

EDIT: Teraz dopiero zauważyłam, że pewnie już po spotkaniu, ale może komuś się przyda akurat:)

Dziękuję za odpowiedź, mimo że odczytałam po czasie. Jednak oczekując na Waszą odpowiedź, dowiedziałam się z dobrego źródła, że konsulowi trzeba powiedzieć PLANOWANY czas podróży na dzień dzisiejszy, jednak jeśli coś zmieni w przyszłości to nic się nie stanie. Może się komuś przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - szybka piłka :)

babka na infolinii wspomniała coś o wydrukowaniu DSa, potwierdzeniu opłat wizowych i tych potwierdzeń (staramy się z rodziną o B2 ale w celach medycznych).

Czy faktycznie trzeba to DS drukować jak kiedyś czy wsytarczy to potwierdzenie wypełnienia DSa.

Oraz - czy ktoś z Was miał może wizę B2 'klepniętą" przez immigration na dłużej niż 6 miesięcy? Nam będzie potrzebna na około 12.. ( i tak też mamy w zaproszeniu z kliniki syna)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.... właśnie wróciłem z KRK.... 2x wiza B1/B2:))) rozmowa długa, konsul bardzo życiowy, rozmowa po ang i po polsku..... pewna starsza Pani miała rację.... przy stanowisku 3 siedział miły Pan...

Ps. wie ktoś może coś o przewoźnikach którzy lecą na newark bo LOT już nie lata a bilety na JFK na dzień dzisiejszy około 2500zł, wyjazd okolice kwietnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...