Jump to content
pnau84

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)

Recommended Posts

8 godzin temu, haneczka019 napisał:

Jak to dostałaś legitymację w środę? To wcześniej, składając wniosek jej nie miałaś?

Miałam, ale nikt na nią nie spojrzał w trakcie wizyty w konsulacie. Zamiast „dostałam” miało być „dostarczyłam” 

24 minuty temu, kakuszekbieduszek91 napisał:

Miałam, ale nikt na nią nie spojrzał w trakcie wizyty w konsulacie. Zamiast „dostałam” miało być „dostarczyłam” 

Rozumiem.

Będąc w takiej sytuacji, przeanalizowałabym (ale szczerze), cały swój wniosek i rozmowę w konsulacie. Coś w Twoich odpowiedziach lub historii (twojej, bądź twojej rodziny), spowodowało, że urzędnik miał wątpliwości co do intencji i rzeczywistej chęci wyjazdu tylko turystycznie. Nie wiemy jak długo studiujesz, jaka jest Twoja sytuacja życiowa, więc ciężko coś stwierdzić. Jeżeli po przeanalizowaniu, dojdziesz do wniosku, że to był jakiś twój niezamierzony błąd, to aplikowałabym na Twoim miejscu, za jakiś czas ponownie. Jeśli natomiast, coś w twojej historii i planach, które przedstawiłaś jest ewidentnie nie tak, a aplikując ponownie, zmieniłabyś to, tylko po to, żeby wizę otrzymać, to raczej ponownie spotkasz się z odmową. 

Witam!! 
byłem dziś z dziewczyna po wizę w Krakowie (ja mam wizę, ona tylko się starała), wcześniej miała już odmowy. Dostała wizę jednokrotna na 3 miesiące, czas się zgrywa bo chcemy lecieć w październiku. Tylko pytanie co dalej? Jeśli chcielibyśmy lecieć na następne wakacje to musi się starać o wizę znowu, czy gdyby polska weszła do ruchu bezwizowego mogłaby już jechac nie starając się o wizę?  

37 minut temu, camll napisał:

Witam!! 
byłem dziś z dziewczyna po wizę w Krakowie (ja mam wizę, ona tylko się starała), wcześniej miała już odmowy. Dostała wizę jednokrotna na 3 miesiące, czas się zgrywa bo chcemy lecieć w październiku. Tylko pytanie co dalej? Jeśli chcielibyśmy lecieć na następne wakacje to musi się starać o wizę znowu, czy gdyby polska weszła do ruchu bezwizowego mogłaby już jechac nie starając się o wizę?  

Potem, tak jak wszyscy w ruchu bezwizowym, zaaplikuje o ESTA. W aplikacji zaznaczy, ze w przeszlosci odmowiono jej wizy, i... zobaczy co system zwroci. Albo bedzie ESTA, albo bedzie koniecznosc pojscia do konsulatu po nowa wize.

• Upvote 1

Byłem wczoraj po wizę w Krakowie.

Mój "ojciec" wyjechał do USA na turystycznej B2 w 2002 roku i wrócił dopiero w tym roku. Od około 2010 roku w ogóle nie utrzymywaliśmy kontaktu. Powiedziałem o tym konsulowi, bo z resztą sam dopytywał (miał "tatę" w systemie). Dostałem wizę na 10 lat, konsul w temacie ojca stwierdził, że "to było dawno" i moja wiza została przyznana. I cieszę się, bo złych zamiarów nie mam. Jak widać - nie ma zasady :-)

Tak więc w styczniu pierwszy raz Ameryka na dwa tygodnie. Nie mogę się doczekać! :)

• Upvote 1