Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! 
byłem dziś z dziewczyna po wizę w Krakowie (ja mam wizę, ona tylko się starała), wcześniej miała już odmowy. Dostała wizę jednokrotna na 3 miesiące, czas się zgrywa bo chcemy lecieć w październiku. Tylko pytanie co dalej? Jeśli chcielibyśmy lecieć na następne wakacje to musi się starać o wizę znowu, czy gdyby polska weszła do ruchu bezwizowego mogłaby już jechac nie starając się o wizę?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
37 minut temu, camll napisał:

Witam!! 
byłem dziś z dziewczyna po wizę w Krakowie (ja mam wizę, ona tylko się starała), wcześniej miała już odmowy. Dostała wizę jednokrotna na 3 miesiące, czas się zgrywa bo chcemy lecieć w październiku. Tylko pytanie co dalej? Jeśli chcielibyśmy lecieć na następne wakacje to musi się starać o wizę znowu, czy gdyby polska weszła do ruchu bezwizowego mogłaby już jechac nie starając się o wizę?  

Potem, tak jak wszyscy w ruchu bezwizowym, zaaplikuje o ESTA. W aplikacji zaznaczy, ze w przeszlosci odmowiono jej wizy, i... zobaczy co system zwroci. Albo bedzie ESTA, albo bedzie koniecznosc pojscia do konsulatu po nowa wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Byłem wczoraj po wizę w Krakowie.

Mój "ojciec" wyjechał do USA na turystycznej B2 w 2002 roku i wrócił dopiero w tym roku. Od około 2010 roku w ogóle nie utrzymywaliśmy kontaktu. Powiedziałem o tym konsulowi, bo z resztą sam dopytywał (miał "tatę" w systemie). Dostałem wizę na 10 lat, konsul w temacie ojca stwierdził, że "to było dawno" i moja wiza została przyznana. I cieszę się, bo złych zamiarów nie mam. Jak widać - nie ma zasady :-)

Tak więc w styczniu pierwszy raz Ameryka na dwa tygodnie. Nie mogę się doczekać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...