Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, nofronts napisał:

A jak odkryli?

mi prawnik w USA co innego doradzał, mówił ze mogą być problemy z tego tytułu więc lepiej nie mówić, ale widocznie nie miał racji. 

Ja idąc do ambasady sama wypytałam wiele osób (pisałam nawet do yutuberów, którzy prowadzą kanały o życiu w USA i jak się tam dostali) czy ukrywali fakt posiadania tam chłopaka i odpowiedzi były takie, że nie warto nic ukrywać i oni nie mieli z tym problemów.

Dla osób, które od lat w tym pracują bardzo łatwo jest odkryć kto ściemnia, wystarczy jedno, dwa pytania o dodatkowe informacje i coś zaczyna się nie zgadzać. Ja np. mogłam powiedzieć, że lecę sama zwiedzić Kalifornię, więc kolejnym pytaniem mogłoby być gdzie już byłam - Niemcy, Czechy, Słowacja, Egipt. Czy to jest typ samotnego podróżnika? I by się zaczęły schody i problemy, bo trzeba byłoby brnąć w kłamstwo.

Domyślam się, że @margherita_s też odpowiedziała na jakieś pytanie, które nie było spójne z całością i zaczęli drążyć.

Lecę dopiero w lipcu, ale jestem nastawiona pozytywnie, bo w końcu nie ja jedyna na tym świecie lecę z zamiarem odwiedzenia chłopaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Byłem z żoną w ubiegłym tygodniu po wizę.

żona pierwszy raz się starała ja drugi.

15 lat temu na początku studiów po 1 roku chciałem pojechać na wakacje do kuzyna ale wizy nie dostałem ze względu na możliwość pozostania w stanach, tak powiedział Konsul.

We wniosku oczywiście napisałem, że dostałem raz odmowę. Przy okienku Konsul zapytał tylko czy jesteśmy małżeństwem czy mamy dzieci oraz gdzie i po co chcemy lecieć.Zapytał jeszcze na jakich stanowiskach pracujemy.

Dzieci nie mamy lecimy na wakacje-nasza odpowiedz.

i wizy przyznane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dixon napisał:

Byłem z żoną w ubiegłym tygodniu po wizę.

żona pierwszy raz się starała ja drugi.

15 lat temu na początku studiów po 1 roku chciałem pojechać na wakacje do kuzyna ale wizy nie dostałem ze względu na możliwość pozostania w stanach, tak powiedział Konsul.

We wniosku oczywiście napisałem, że dostałem raz odmowę. Przy okienku Konsul zapytał tylko czy jesteśmy małżeństwem czy mamy dzieci oraz gdzie i po co chcemy lecieć.Zapytał jeszcze na jakich stanowiskach pracujemy.

Dzieci nie mamy lecimy na wakacje-nasza odpowiedz.

i wizy przyznane.

 

Gratuluję i miłego pobytu życzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć:)

2 tygodnie temu byłam na rozmowie w Konsulacie. Pani Konsul przyznała mi wizę. Po czym, w poniedziałek, dostałam maila o dostarczeniu mojej legitymacji studenckiej. Dostałam ją w środę. W piątek przyszedł mail z informacja, ze paszport wyjeżdża z Konsulatu i zostanie zwrócony. Dzisiaj dostałam paszport bez promesy z odnowa ze względu na paragraf 214 b. Czy ktokolwiek miał taka sytuacje i podpowie mi, czy mogę coś z tym zrobić? Dzięki wielkie. Pozdrawiam, Karola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

214b zdaża się często (chociaż obecnie jakby rzadziej). Generalnie nie przekonałaś konsula do tego, że nie planujesz nielegalnej imigracji do USA, lub że twoje dochody w Polsce pozwolą Tobie pojechać do USA bez konieczności poszukiwania w USA nielegalnego zatrudnienia na krótszy lub dłuższy czas. Nie ma generalnej reguły dlaczego konsul Tobie taką decyzję udzielił. Może w przeszłości byłaś w USA na jakiś dłuższy czas (kilka miesięcy) i wydawało mu się że mogłaś w tym czasie pracować. Może ktoś z Twojej rodziny przebywa lub przebywał nielegalnie w USA. Może osobę która wskazałaś którą jedziesz odwiedzić wskazało w przeszłości ileś osób, które poostały nielegalnie na terenie USA. Może plan Twojej wycieczki był nieprzekonywjący, że cel jest stricte turystyczny (przedstawiłaś rezerwacje hoteli, wynajmu auta, pokazałaś bilety na jakąś imprezę którą planujesz zobaczyć??). Może nie umiałaś wykazać więzów z Polską, które w oczach konsula uprawdopodobnią to, że z USA wrócisz. Odwołania złożyć nie możesz. Możesz jeszcze raz aplikować o wizę (uiszczając ponownie opłatę) - zakazu nie masz. Aczkolwiek wszystko co powiedziałaś i napisałaś za pierwszym razem będzie widoczne i o ile nie pojawią się nowe znacząco różne okoliczności to niestety możesz się spodziewać, że decyzja konsula będzie identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kakuszekbieduszek91 napisał:

Cześć:)

2 tygodnie temu byłam na rozmowie w Konsulacie. Pani Konsul przyznała mi wizę. Po czym, w poniedziałek, dostałam maila o dostarczeniu mojej legitymacji studenckiej. Dostałam ją w środę. W piątek przyszedł mail z informacja, ze paszport wyjeżdża z Konsulatu i zostanie zwrócony. Dzisiaj dostałam paszport bez promesy z odnowa ze względu na paragraf 214 b. Czy ktokolwiek miał taka sytuacje i podpowie mi, czy mogę coś z tym zrobić? Dzięki wielkie. Pozdrawiam, Karola

Jak to dostałaś legitymację w środę? To wcześniej, składając wniosek jej nie miałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kakuszekbieduszek91 napisał:

Miałam, ale nikt na nią nie spojrzał w trakcie wizyty w konsulacie. Zamiast „dostałam” miało być „dostarczyłam” 

Rozumiem.

Będąc w takiej sytuacji, przeanalizowałabym (ale szczerze), cały swój wniosek i rozmowę w konsulacie. Coś w Twoich odpowiedziach lub historii (twojej, bądź twojej rodziny), spowodowało, że urzędnik miał wątpliwości co do intencji i rzeczywistej chęci wyjazdu tylko turystycznie. Nie wiemy jak długo studiujesz, jaka jest Twoja sytuacja życiowa, więc ciężko coś stwierdzić. Jeżeli po przeanalizowaniu, dojdziesz do wniosku, że to był jakiś twój niezamierzony błąd, to aplikowałabym na Twoim miejscu, za jakiś czas ponownie. Jeśli natomiast, coś w twojej historii i planach, które przedstawiłaś jest ewidentnie nie tak, a aplikując ponownie, zmieniłabyś to, tylko po to, żeby wizę otrzymać, to raczej ponownie spotkasz się z odmową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...