Jump to content
pnau84

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)

Recommended Posts

Cześć! 

W oddzielnym poście pisałam, ze dostałam odmowę wizy w Amsterdamie, bo konsulowi nie pasowało moje wykształcenie i obecna praca (całkowicie dwa różne kierunki). Nie poddałam się i po miesiącu zaaplikowałam ponownie, tym razem uzbroiwszy się w list rekomendacyjny z pracy. I... dostałam wizę. Także nie ma żadnej zasady, ze jeśli odmówią Ci raz, to zrobią to kolejny. Nie warto się poddawać, jeśli rzeczywiście marzymy o wakacjach w USA. Ja dziś kupuje bilety, mimo, ze w lutym byłam załamana odmowa. :)

Przyjemnego dnia! 

• Like 1
  • Upvote 4

8 godzin temu, AnkaSkakanka86 napisał:

Cześć! 

W oddzielnym poście pisałam, ze dostałam odmowę wizy w Amsterdamie, bo konsulowi nie pasowało moje wykształcenie i obecna praca (całkowicie dwa różne kierunki). Nie poddałam się i po miesiącu zaaplikowałam ponownie, tym razem uzbroiwszy się w list rekomendacyjny z pracy. I... dostałam wizę. Także nie ma żadnej zasady, ze jeśli odmówią Ci raz, to zrobią to kolejny. Nie warto się poddawać, jeśli rzeczywiście marzymy o wakacjach w USA. Ja dziś kupuje bilety, mimo, ze w lutym byłam załamana odmowa. :)

Przyjemnego dnia! 

No I dobrze ale $160 extra poszlo sie pasc. Trzeba doliczyc do kosztow urlopu.  Kto bogatemu zabroni…? ;)

6 hours ago, andyopole said:

No I dobrze ale $160 extra poszlo sie pasc. Trzeba doliczyc do kosztow urlopu.  Kto bogatemu zabroni…? ;)

Na szczęście mieszkam w NL i przy zarobkach w euro nie jest to aż tak duży wydatek, jak w Polsce. :) 

Ja miałam wizytę 9go, dostałam wizę, moja koleżanka, którą spotkałam przypadkiem w konsulacie też, mimo że nie ma zatrudnienia bo wychowuje dziecko. 

Ciekawi mnie, na ile wbijają na lotnisku teraz zazwyczaj

Hej. Miałem wizytę 9 kwietnia (w zeszły wtorek) i dostałem wizę. Niestety nie dostałem jeszcze ani maila ani SMS, że paszport jest gotowy do odbioru. W obu systemach tzn. na UStraveldocs mam informację że: "Your passport is being delivered to post", a w w CEACStatTracker mam status Issued, co oznacza, że została wydana. Czy tak długo oczekuje się na dostarczenie paszportu, czy może okazać się, że nie dostanę wizy z jakiegoś powodu?

Cześć,

ja miałam wizytę (swoją pierwszą w życiu) 15 kwietnia w Warszawie. Mój wyjazd wiąże się z odwiedzeniem chłopaka (Amerykanina), czego nie ukrywałam i dostałam wizę :)

Pan, z którym rozmawiałam (po angielsku) troszkę mnie o naszą znajomość wypytał, dlatego napiszę tutaj dokładnie jakie zostały mi zadane pytania, bo sama szukałam jakichś porad odnośnie wyjazdów do chłopaka i otrzymaniem wizy:

- czy będę podróżować sama

- do kogo jadę (powiedziałam wprost, że to boyfriend a nie tylko friend),

- czy jest Amerykaninem

- gdzie i jak się poznaliśmy (jak powiedziałam, że był tu jako żołnierz to zapytał mnie czy stacjonował w Poznaniu)

- na ile chcę jechać

- czym zajmuję się w pracy

- kiedy ostatni raz widziałam się z chłopakiem

- gdzie

- czy mam dzieci

Pan nie dał po sobie znać czy  ma jakieś wątpliwości, ale to była ogromna ulga kiedy usłyszałam, że wiza przyznana :) Teraz czekam na kuriera.

Pozdrawiam!

5 godzin temu, valadd napisał:

po jakim czasie od rozmowy w ambasadzie zmienił Wam się status z Administrative Processing  na issued ?

Dzien po rozmowie wieczorem sprawdzałem status i mialem juz issued

Dnia 17.04.2019 o 12:14, PannaMarianna napisał:

Cześć,

ja miałam wizytę (swoją pierwszą w życiu) 15 kwietnia w Warszawie. Mój wyjazd wiąże się z odwiedzeniem chłopaka (Amerykanina), czego nie ukrywałam i dostałam wizę :)

Pan, z którym rozmawiałam (po angielsku) troszkę mnie o naszą znajomość wypytał, dlatego napiszę tutaj dokładnie jakie zostały mi zadane pytania, bo sama szukałam jakichś porad odnośnie wyjazdów do chłopaka i otrzymaniem wizy:

- czy będę podróżować sama

- do kogo jadę (powiedziałam wprost, że to boyfriend a nie tylko friend),

- czy jest Amerykaninem

- gdzie i jak się poznaliśmy (jak powiedziałam, że był tu jako żołnierz to zapytał mnie czy stacjonował w Poznaniu)

- na ile chcę jechać

- czym zajmuję się w pracy

- kiedy ostatni raz widziałam się z chłopakiem

- gdzie

- czy mam dzieci

Pan nie dał po sobie znać czy  ma jakieś wątpliwości, ale to była ogromna ulga kiedy usłyszałam, że wiza przyznana :) Teraz czekam na kuriera.

Pozdrawiam!

Serio  nie było z tym problemu? Ciekawe jak się do tego na lotnisku odniosą.

kiedy lecisz ?