Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Moja żona była wczoraj i sukces. Spotkanie Warszawa 10:40, była o 10:30 przed ambasadą i spędziła w kolejce do wejścia ponad 30 minut. Po wejściu całość zajęła jej 15 minut, pierwsze okienko sprawdzenie dokumentów i kilka pytań - czy pani mąż również stara się o wizę. Drugie okienko odciski i ostatnie konsul. Pani bardzo miła, pytania czemu do usa, na jak długo, czy ma dzieci, gdzie pracuje i czy była gdzies po za europą. Rozmowa trwała może dwie minuty. Wiza przyznana, proszę czekać na informacje o odbiorze paszportu. 

 

Wyjaśnienie paragrafu 221(g) tu jest ładnie opisane:

https://visarefusal.com/221g/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 godzin temu, kislawa napisał:

Moja żona była wczoraj i sukces. Spotkanie Warszawa 10:40, była o 10:30 przed ambasadą i spędziła w kolejce do wejścia ponad 30 minut. Po wejściu całość zajęła jej 15 minut, pierwsze okienko sprawdzenie dokumentów i kilka pytań - czy pani mąż również stara się o wizę. Drugie okienko odciski i ostatnie konsul. Pani bardzo miła, pytania czemu do usa, na jak długo, czy ma dzieci, gdzie pracuje i czy była gdzies po za europą. Rozmowa trwała może dwie minuty. Wiza przyznana, proszę czekać na informacje o odbiorze paszportu. 

 

Wyjaśnienie paragrafu 221(g) tu jest ładnie opisane:

https://visarefusal.com/221g/

Czytalem o tym w internecie na forach i raczej to nie jest jakies straszne. Wysylaja na mejla dodatkowe i szczegolowe pytania, na ktore trzeba odpowiedziec i wiza przyznana. Gdzies tez czytalem, jak pan mial ten paragraf a pozniej dostal odmowe bo byl karany ale kazdy przypadek jest inny. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek (15.01) bylem na rozmowie i dostalem kartke z paragrafem 221(g) jak wspomnialem wyzej a w piatek (18.01) kurier zawital u mnie w domu z paszportem i z wklejona promesa :) Z tylu paszportu mialem przyklejona kartke z konsulatu z imieniem i nazwiskiem i obok bylo napisane dlugopisem „ 221g travel history” takze nie wiem, chyba sprawdzali moje zagraniczne wyjazdy tylko gdzie maja takie wejscia, ze to sprawdza:)  Opisuje moja sytuacje do informacji dla innych osob, ktore sa w mojej sytuacji czyli dostalem wize za 3 razem bez zadnych zmian w zyciu. Pozdrawiam i zycze powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

8.01 byłem na rozmowie w Warszawie w sprawie wizy, została ona przyznana - jednak do tej pory nie dostałem paszportu, a kiedy sprawdzam status online dostaje informacje, że paszport dostarczony do konsulatu/ambasady. Podczas rozmowy powiedziano mi, że paszport z wizą otrzymam na kolejny dzień. Mam się zacząć martwić czy to normalne i dać na wstrzymanie sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mdomon napisał:

Hej,

8.01 byłem na rozmowie w Warszawie w sprawie wizy, została ona przyznana - jednak do tej pory nie dostałem paszportu, a kiedy sprawdzam status online dostaje informacje, że paszport dostarczony do konsulatu/ambasady. Podczas rozmowy powiedziano mi, że paszport z wizą otrzymam na kolejny dzień. Mam się zacząć martwić czy to normalne i dać na wstrzymanie sobie?

Ja mialem tak samo, zobacz swoj status tutaj na tej stronie i napisz co masz napisane, ja mialem issued tzn ze mi przyznali;  https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=WwjqOlbeRYzCYubaSQI+RA==&TSPD_101_R0=56e226c92c464201eb02519eed758259rhj0000000000000000a3cb4c2effff00000000000000000000000000005c462c4c00eef9914f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miszczo1212 napisał:
Cytuj

 

U.S. Department of State NONIMMIGRANT VISA APPLICATION

Issued

Case Created: 08-Jan-2019
Case Last Updated:

10-Jan-2019

Your visa is in final processing. If you have not received it in more than 10 working days, please see the webpage for contact information of the embassy or consulate where you submitted your application. 

 

więc wychodzi, że wszystko ok, czyli uzbroić się w cierpliwość czy interweniować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mdomon napisał:

więc wychodzi, że wszystko ok, czyli uzbroić się w cierpliwość czy interweniować?

No to gratuluje masz wize ;) ja milem tak samo :) mozesz oczekiwax teraz na kuriera;) jak dostaniesz paszport to zobacz czy na koncu paszportu nie masz nalepionej z ambasady kartki z imieniem i nazwiskiem i czy masz cos obok dlugopisem dopisane. Ja mialem travel history i jakis paragraf czy cos tam. Tutaj na stronie masz wytlumavzone co oznaczaja poszczegolne statusy na tej stronie i masz tez wytlumaczony „issued”; 

https://jp.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas/visa-status-check/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będę w weekend pomagać rodzicom przy wniosku ds160. Nasuwają mi się następujące pytania:

- ds160 wypelniamy w j. angielskim, zatem mogę np. pomóc rodzicom przy jakichś tłumaczeniach, a następnie wpiszą mnie oni w rubryce "Czy ktoś pomagał Ci w wypełnieniu tego formularza" (bylo takie pytanie jak dobrze pamietam, przynajmiej kilka lat temu..), zgadza się?

- rozumiem że mamy albo opcje wypełnienia dwóch zupełnie oddzielnych wniosków (tak jakby to byly 2 zupelnie obce osoby) i dopiero potem przy umawianiu spotkania mozna podlaczyc wnioski i dokonac oplaty za obie te osoby razem oraz umowic ten sam dzien i godzine spotkania w konsulacie tak? Bo jeszcze czytalem tam o tej aplikacji rodzinnej, która umozliwia przekopiowanie części danych z poprzednio wypelnionej aplikacji, ale rozumiem że możemy wybrac którąkolwiek z tych opcji i i tak potem przy opłacie i umawianiu spotkania to się wszystko razem podłącza?

- myślę też nad napisaniem konsulowi krótkiego opisu dosłownie w 2-3 punktach naszego statutu wizy k1 (mamy noa2, niebawem nvc) gdyż rodzice moi będą się starać o wizę ze względu na chęć przyjazdu właśnie na mój ślub (celem wyjazdu jest obecnosc na naszym slubie, a sam wyjazd na 3tygodnie). Pytanie tylko czy taka notatka/opis ma sens? Rodzice będą też przy sobie mieli fizyczne zaproszenia na nasz slub.

No i pytanie przy okazji, trochę już wybiegając w przyszłość:

- ja prawdopodobnie będę leciał troche wcześniej niż rodzice, a że jak wspomnialem nie mówią po angielsku, to chciałbym napisać im notatkę z informacjami typu dokąd i do kogo i na ile lecą, aby mogli to przedstawić urzędnikowi podczas przekraczania granicy. Czy ktoś już tak robił? jakie jeszcze informacje warto zawrzeć na takiej kartce? W razie czego domyślam się że są na JFK tłumacze..


edit:
mogłem napisać w temacie o wypełnianiu wniosku a nie temat o rozmowach o wizę.. proszę w razie czego o przeniesienie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marc08 napisał:

Będę w weekend pomagać rodzicom przy wniosku ds160. Nasuwają mi się następujące pytania:

- ds160 wypelniamy w j. angielskim, zatem mogę np. pomóc rodzicom przy jakichś tłumaczeniach, a następnie wpiszą mnie oni w rubryce "Czy ktoś pomagał Ci w wypełnieniu tego formularza" (bylo takie pytanie jak dobrze pamietam, przynajmiej kilka lat temu..), zgadza się?

- rozumiem że mamy albo opcje wypełnienia dwóch zupełnie oddzielnych wniosków (tak jakby to byly 2 zupelnie obce osoby) i dopiero potem przy umawianiu spotkania mozna podlaczyc wnioski i dokonac oplaty za obie te osoby razem oraz umowic ten sam dzien i godzine spotkania w konsulacie tak? Bo jeszcze czytalem tam o tej aplikacji rodzinnej, która umozliwia przekopiowanie części danych z poprzednio wypelnionej aplikacji, ale rozumiem że możemy wybrac którąkolwiek z tych opcji i i tak potem przy opłacie i umawianiu spotkania to się wszystko razem podłącza?

- myślę też nad napisaniem konsulowi krótkiego opisu dosłownie w 2-3 punktach naszego statutu wizy k1 (mamy noa2, niebawem nvc) gdyż rodzice moi będą się starać o wizę ze względu na chęć przyjazdu właśnie na mój ślub (celem wyjazdu jest obecnosc na naszym slubie, a sam wyjazd na 3tygodnie). Pytanie tylko czy taka notatka/opis ma sens? Rodzice będą też przy sobie mieli fizyczne zaproszenia na nasz slub.

No i pytanie przy okazji, trochę już wybiegając w przyszłość:

- ja prawdopodobnie będę leciał troche wcześniej niż rodzice, a że jak wspomnialem nie mówią po angielsku, to chciałbym napisać im notatkę z informacjami typu dokąd i do kogo i na ile lecą, aby mogli to przedstawić urzędnikowi podczas przekraczania granicy. Czy ktoś już tak robił? jakie jeszcze informacje warto zawrzeć na takiej kartce? W razie czego domyślam się że są na JFK tłumacze..


edit:
mogłem napisać w temacie o wypełnianiu wniosku a nie temat o rozmowach o wizę.. proszę w razie czego o przeniesienie..

 

Nadal jest ta rubryka kto pomagał wypełniać wniosek, możesz wypełnić wniosek rodzinny, podają ludzie kartki urzędnikom na granicy i są tłumacze na JFK. Możesz napisać parę słów do kogo, po co... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...