Skocz do zawartości

2 Tygodniowy Wyjazd - Kilka Pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, nie chciałem zakładać nowego tematu bo i po co :)

Za tydzień lecę po raz kolejny, w to samo miejsce docelowe, czyli do Alabamy, tym razem na miesiąc i 6 dni(tak by wrócić na uroczystości 1 maja), bilety zarezerwowałem, zapłaciłem, tylko, że w zeszłym roku wypełniałem takie rzeczy jak nr paszportu itd przez internet. Teraz wogóle nikt mnie o to nie pytał, na infolinii BA zapytałem, czy i kiedy to wypełnić, to powiedzieli, że jest jeszcze sporo czasu. Na maila dostałem tylko dwa potwierdzenia rezerwacji(przed dokonaniem przelewu i po dokonaniu przelewu), żadnego kodu ani linka do strony internetowej BA gdzie miałbym uzupełnić reszte informacji(bo w systemie są tylko te, które podałem, rezerwując telefonicznie bilety, czyli np tylko PESEL, ale nr paszportu już nie). Czy wystarczy, jak wypełnie te dokumenty przy stanowisku BA, przy odbiorze biletów na lotnisku przed wylotem?

Sprawa nr 2 - Ze względu, że British Airways było łaskawe pozmieniać swoje loty w ciągu roku tak bardzo, że muszę lecieć z przymusowym 'noclegiem' w Londynie i do Dallas wyruszam dopiero następnego dnia rano, mam pytanie - Czy po przylocie do Londynu odbieram bagaż ze sobą i odprawiam go ponownie następnego dnia(bez sensu, ale bezsensowne rzeczy lubią się zdarzać), czy wychodzę z podręcznym a bagaż odbieram dopiero w Dallas(i przekładam wówczas na lot wewnętrzny do Alabamy bo tak chyba robiłem ostatnio)? Trochę średnio mi się widzi odbieranie walizy po 2 godzinach lotu, tylko po to aby ją następnego dnia rano tachać znowu do odprawy.

No i ostatnia kwestia. Będę miał w bagażu podręcznym kilka 'giftów', których wartość znacznie przekroczy 100 dolarów, które widnieje na formularzu. Czy ktoś orientuje się, co się dzieje po przekroczeniu tej wartości? Płacę podatek jakiś na lotnisku od tych prezentów(jeśli tak, to gdzie się to robi i ile on przeciętnie wynosi), czy jest to tylko suche info dla Amerykanów? (pytają też na formularzu, czy rzecz ta wraca ze mną do kraju, czy zostaje na ich terenie)?

Jeżeli ktoś wie, to bardzo proszę o info bo nie chce robić żadnych wałków i uczciwie napisać co i ile jest warte, ale też średnio mi się uśmiecha płacenie kolosalnego podatku od czegoś takiego. Prezenty są zapakowane w pudełka firmowe i opakowane i bardzo mi zależy aby takie zostały. Szukałem info wszędzie, ale nigdzie nie ma na ten temat informacji, wszędzie piszą tylko ile można mieć przy sobie jednorazowo gotówki, nic więcej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na stronie BA (jak na prawie kazdego innego przewoznika) masz Manage My Booking i tam zwykle sie takie informacje podaje. Mozna na lotnisku, ale po co (dyktowanie adresu w US pracownikowi firmy handlingowej to lekkie zawracanie glowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...