Skocz do zawartości

2 Tygodniowy Wyjazd - Kilka Pytań


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam ponownie :)

Zakupiłem bilety w British Airways i oczywiście po czasie się zorientowałem, że w USA będę musiał/chciał zostać jeden dzień dłużej. W związku z tym będę musiał zmienić rezerwację tzn opóźnić tylko wyjazd stamtąd o jeden dzień bo wylot tak jak chciałem(ew tez moge na jeden dzień później przesunąc jeśli nie będzie różnicy).

Chciałem to zrobić od razu żeby się potem nie bawić w zmiany rezerwacji w Stanach, ale jak wchodze na strone mojego lotu, to jest info, że aktualnie nie można zmienić/wycofać rezerwacji i stąd moje pytanie.

Kiedy w BA taką rezerwację można zmienić? Czy dopiero dzień przed wylotem? Wylot mam w nadchodzący piątek, więc dużo czasu nie zostało, w stanach nie będe miał możliwości zapłacić bo będę bez neta a w kraju mogę różnice w cenie dopłacić Paypalem.

Będę jeszcze próbowac na infolinii BA, ale oni oczywiście w weekendy nie działają, więc może tutaj ktoś mi coś doradzi do tego czasu. Na infolinii BA wcześniej mówili mi też, że nie muszę nic drukować sobie sam i że mogę sie na lotnisku odprawić tuż przed odlotem i tam mi wszystko wydrukowane dadzą. Z kolei na stronie BA piszą, żeby nie zapomnieć o wydrukowaniu sobie biletu itd, więc już się troszkę pogubiłem.

No i jak rozumiem zmiana rezerwacji jest możliwa zawsze(oczywiscie odpłatnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz chyba na mysli bilet elektroniczny z litera e :)

wiec mozesz sobie takie cos wydrukowac

co do zmiany i oplaty to mozna takie cos dokonac w kazdym biurze podrozy w USA lub tez na samym lotnisku :D

no ale na infolinii Ci wszystko wyjasnia co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilety kupiłem z klasy pośredniej, więc nie jest najtańszy. Zastanawia mnie tylko, czy przebukować można np dopiero dzień przed odlotem, czy są jakieś terminy bo mam mniej niż tydzień do odlotu a rezerwacji poprzez stronę póki co zmienić nie mogę i żadnych informacji, czy i kiedy będę mógł też nie ma.

Na infolinie mogę zadzwonić dopiero jutro bo w weekendy nie chce im się działać, ale trochę się też martwię bo jak dzwoniłem przed zakupem biletu to mi powiedzieli trochę inne rzeczy niż później wyczytałem na stronie. Powiedzieli, że dostanę karte pokładową, na której będzie cała trasa wypisana włącznie z powrotną i że niczego sobie nie muszę drukować. Tymczasem na stronie piszą, że należy wydrukować bilet(czy ten tzw e-bilet, bez różnicy) i mieć go ze sobą. Akurat drukarka wyzionęła ducha rok temu a jestem teraz tak zabiegany, że na wizyty w kawiarenkach nie bardzo mam czas, więc jeśli nie ma potrzeby, to bym tego biletu nie drukował, tylko wziął numer rezerwacji na kartce. No chyba, że po podaniu nr. rezerwacji mogą mi odpłatnie ten E-Bilet wydrukować przy stanowisku BA na lotnisku?

Aha i w Londynie postój mam 1h 25 minut. Jest szansa żebym wyszedł spotkać się z kolegą choćby na 25-30 minut, czy to za krótki czas i po wyjściu z samolotu, pogonią nas od razu pod bramkę do drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty pokładowe dostaniesz dopiero na lotnisku, jak wezmą od Ciebie paszport.

Nigdy wcześniej, ale czasem później, jeśli - tak jak mówiłam wcześniej - nie będzie jeszcze odpraw na ktoryś z odcinkow Twojej podróży.

Oczywiście możesz sobie wydrukować bilet (e-bilet, jak zwał tak zwał), albo wziąć sam numer rezerwacji.

Ja zawsze drukuję, bo tam mam wszystko napisane, o której loty i takie tam...

Nie sądzę, żeby Ci się udało wyjść na zewnątrz, jeśli masz tyle czasu między lotami.

Odejmij conajmniej 20 minut przed lotem, kiedy musisz już być przy bramce, bo to samolot odlatuje o tej godzinie, a nie otwierają bramkę, wiec do tego czasu wszyscy muszą już być na pokładzie :D

No i jeszcze kolejki, żeby wrócić do środka... Nie wiem, jak to wygląda, bo ja nigdy nie wychodziłam z lotniska, tylko przechodziłam z samolotu do samolotu, nie wychodząc poza strefę.

Co do przebukowania biletu, to nie pomogę, bo nigdy tego nie robiłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wyjsc ale nalezy miec na uwadze ze powrot bedzie dluzszy niz wyjscie :D

a co do biletu to na infolinii Ci powinni to wyjasnic :)

co do drukowania to jedni drukuja a inni nie i pokazuja -mowia numer rezerwacji.

co do kart pokladowych to dostaniesz na cala podroz do USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Przebukowałem bilet, co kosztowało 726zł, także nie polecam popełniać mojego błędu :/

Jutro rano wylot, więc jeszcze ostatnie pytanie. Jak dzwonić z polskiej komórki na amerykańską i z amerykańskiej na polską.

Patrzyłem w necie, ale są dwie sprzeczne informacje. W jednym miejscu pisali, ze z polskiej na amerykańską trzeba wpisać +1 i numer komórki a gdzie indziej, że 001 i numer komórki, ale to info z 2005 i 2007 roku, więc nie wiem, czy aktualne.

Bardzo proszę o pilną odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Przebukowałem bilet, co kosztowało 726zł, także nie polecam popełniać mojego błędu :/

Jutro rano wylot, więc jeszcze ostatnie pytanie. Jak dzwonić z polskiej komórki na amerykańską i z amerykańskiej na polską.

Patrzyłem w necie, ale są dwie sprzeczne informacje. W jednym miejscu pisali, ze z polskiej na amerykańską trzeba wpisać +1 i numer komórki a gdzie indziej, że 001 i numer komórki, ale to info z 2005 i 2007 roku, więc nie wiem, czy aktualne.

Bardzo proszę o pilną odp.

Pozdrawiam

Ze Stanów wybierasz : 0-11 48 nr kierunkowy miasta i numer telef.stacjonarnego lub 0-11 48 i nr komórki w Polsce

Z Polski do USA : 0-01 i nr telefonu w USA

Dzwoniąc z USA do Polski skorzystaj z kart które możesz zakupić w cenie 2 lub 5 dolarów. Dzwonienie z USA do Polski z telefonu który jest w Polskiej sieci jest bardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak malo wyszlo za takie przebukowanie ..

sa osoby ze placa za takie cos i 1000 dol usd jak nie wiecej.

co do cen polaczen to uwazaj aby Ci nie wyszlo ze jak wrocisz z USA to rachunek wyniesie wiecej niz sadziles..zobacz ile Cie bedzie kosztowac roaming i moze lepiej dzwonic z budki majac karte za 5 dol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...