Skocz do zawartości

2 Tygodniowy Wyjazd - Kilka Pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje bardzo, wszystko przeczytałem i mniej więcej większość rzeczy wiem.

Zapytam jeszcze, czy ktoś z was leciał do Dallas? Bo w ciągu 3 dni chcę już zamówić te bilety i waham się między KLM a British Airways. BA ma nawet krótszy lot no i zamiast Amsterdamu jest postój w Londynie, który sobie bardzo cenię. Tyle tylko, że BA zamiast na Memphis leci na Texas a ten stan większości ludzi kojarzy się z cholernym rygorem i średnio sympatycznymi ludźmi. Wiadomo, że wszędzie można trafić na nieuprzejmego urzędnika, ale czy w Texasie, to nie będzie bardziej prawdopodobne? :)

Czyli podczas lotów, czy to w Amsterdamie, czy Londynie mogę sobie normalnie wyjść do tej sali gdzie siedzą ludzie jeszcze nie odprawieni? Cholera nawet nie miałem pojęcia. Byłem przekonany, że nie można opuszczać tej części lotniska gdzie czekamy już na wyświetlenie się bramki. No, ale tak to jest, jak się podrózowało bez przesiadek. Rzeczy oczywiste wydają się kosmiczne. Taka sytuacja przybliża mnie do British Airways bo mam w Londynie kumpla, z którym się już rok nie widziałem, można by jakąś kawkę strzelić przed odlotem do Texasu.

Warto rezerwować jakąś wyższą klasę niż ekonomiczna? Daje to jakiś większy komfort? BA pisze coś o klasie pośredniej i wspominają o jakiś oddzielnych wyciszonych kabinach. Co to takiego? Osobiście pasuje mi ekonomiczna i zawsze z niej korzystałem, ale to długi lot i się zastanawiam, czy jest jakaś różnica w wygodzie no i czy biorąc najniższą(w BA mają kilka różnych klas), czy nie narażę się na bycie traktowanym jak jakieś bydle? ;)

Jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co do odprawy w Warszawie to jak napisala Joanna masz to z AF i KLM wiec latwo trafisz :).to tak jak Lufthansa i LOT ;)

kolejna sprawa to mowisz o klasie podwyzszonej od tej turystycznej>?i czy warto?jak mala jest roznica lub tez mozesz te 400 zl wiecej dac to czemu nie :)

moze to nie bedzie klasa biznes czy 1 no ale lepsza niz turystyczna,wiele linii lotniczych tak ma teraz ale nie LOT..

mozesz wyjsc nawet do miasta ze stresy tranzytowej ale pamietaj ze musisz sie stawic na bramkach przed wejsciem na strefe tranzytowac wczesniej ,nawet jak nie masz bagazy -aby sam podreczny i musisz miec ze soba karte pokladowa juz na lot do USA.tak wiec pamietaj o tym czasie z wyjsciem po za strefe i wejsciem-wzgledy bezpieczenstwa

druki o ktorych byla mowa

http://www.lot.com/web/lot/visa-and-customs

co do esty to masz wyjasnione to juz w poscie 1 jkb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BA ma najniższą klasę 'Economic' a nieco wyższa jest 'Light Traveller', czy jakoś tak. Różnica jest taka, że za lot ekonomiczną w jedną strone wychodzi ok 1380zł a przy tej wyższej 2500 bodajże, dlatego też pytałem, czy się to wogóle opłaca, czy rzeczywiście daje, to jakiś komfort. Oczywiście oprócz większej o 18cm przestrzeni na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wyjśc w UE ze strefy tranzytowej to jak najbardziej możesz to zrobic bez żadnych problemów. Pamiętaj tylko że wyjśc ze strefy jest dużo szybciej niż wrócic.Na dużych lotniskach są długie kolejki do security więc weź poprawke na czas. W British Airways jest dostępna klasa "premium economy" lub inaczej "world traveler plus". Układ foteli jest luźniejszy i miejsca na nogi jest znacznie więcej, ale bilet na trasie Warszawa-Dallas (losowy termin w maju, cena ze strony BA) jest około 100% droższy. Sam zdecyduj czy warto. Tutaj masz układ foteli: http://www.britishairways.com/travel/wldtrv/public/en_pl

Jeśli chodzi o "traktowanie jak bydle" w ekonomicznej to nawet nie wiem co masz na myśli. Linie oferują różne klasy podróży,ale nie znaczy to że ktoś cie bedzie źle traktował w eco. Dostaniesz produkt za który zapłacisz: mniejszą przestrzeń osobistą , rozkładane samo oparcie - nie cały fotel, posiłki w plastiku - nie na porcelanie , do okrycia kocyk - nie pościel, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest takiego w Atlancie powiedziałem, że kręcili tam jeden z moich ulubionych filmów i chciałbym odwiedzić te miejsca(to akurat prawda) i że jest tam kilka sklepów z dvd, które mnie interesują + konwent.

Hej Blizzard,

O jakim filmie mowisz? Pytam z ciekawosci bo akurat mieszkam w Atlancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź :)

Jak mniemam BA i inne międzynarodowe linie lotnicze wymagają płatności kartą kredytową/debetową? Czy przelew, jak przy lotach LOTem w Europie też jest możliwy?

Dziękuję za wyjaśnienie różnicy w jakości, wychodzi, że nie warto. Kocyki mi niepotrzebne do spania na siedząco a że jak mam w polsce wolną chwilę to i tak wolę iść do Burger Kinga niż do Bazyliszka, to plastik nie sprawia mi żadnego problemu. Najchętniej wogóle bym nie jadł/pił, to długi lot i nie chcę biegać po łazienkach.

Rozumiem, że leki na serce typu nitrogliceryna mogę mieć w bagażu podręcznym(w Europie nie ma z tym problemu). Jeżeli wiozę dla koleżanki naszyjnik na prezent, to mogę go mieć w podręcznym?

Paniard - Film to 'Visitor' z 1979 roku. Dziwaczny, surrealistyczny twór z pogranicza horroru i sf. Są sceny również na lotnisku w Atlancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bilet gdzie bedziesz kupowac?w biurze BA w Warszawie ?tam powinni Ci powiedziec jakie sa formy platnosci :)

Mozesz miec leki w bagazu podrecznym i pamietaj aby miec taka ilosc aby bylo widac ze sa dla Ciebie :)..jak to jest na recepte to wez ze soba recepte aby wrazie czego pokazac ze to dla Ciebie.

tak samo ten prezent mozesz miec w bagazu podrecznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki bardzo Sly.

Co do zakupu biletów, to myślałem, że przez Internet. Byłem na stronie BA i tam akurat wspominają coś wcześniej o karcie, ale nie jest to dokładna informacja. Żeby uzyskać szczegóły trzeba już podać dane osobowe i maila a to już jest etap rezerwacji, nie chciałem robić zamieszania zanim nie będę pewny, że właśnie tam chcę rezerwować.

Nawet nie wiedziałem, że są biura BA w polsce, takie, że można pójść i zapłacić np gotówką za bilety z miejsca. Wszystko co znalazłem, jest w necie i są to głównie strony pośredniczące(to akurat dotyczy KLM bo własnie tam znalazłem bilety tej firmy). Myślałem, ze Orbis mógłby coś takiego mieć, ale oni z tego co wiem zbankrutowali w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...