Skocz do zawartości

Praca /studia W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od małego dziecka marzyłem, aby mieszkać w USA. Moja rodzina mieszka w Chicago i prawdopodobnie tam właśnie bym zamieszkał. Moje pytanie jest takie: lepiej skończyć studia w Polsce i wyjechać do USA, czy skończyć szkołę średnią i wyjechać już na studia?

Czy da się tam z tego zawodu dobrze żyć? Jaki kierunek architektury wybrać? Jaka jest średnia wypłata architekta w USA?

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam!

Od małego dziecka marzyłem, aby mieszkać w USA. Moja rodzina mieszka w Chicago i prawdopodobnie tam właśnie bym zamieszkał. Moje pytanie jest takie: lepiej skończyć studia w Polsce i wyjechać do USA, czy skończyć szkołę średnią i wyjechać już na studia?

Czy da się tam z tego zawodu dobrze żyć? Jaki kierunek architektury wybrać? Jaka jest średnia wypłata architekta w USA?

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam Rafał.

A skad wiesz na co bedzie zapotrzebowanie za 5 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz na co bedzie zapotrzebowanie za 5 lat ?

nie wiem co będzie potrzebne za 5 lat, ale gospodarka się chyba aż tak nie zmieni poza tym na pewno wyjadę do USA i moim wymarzonym zawodem jest architekt, gdyż jest bardzo interesujący i daje duże możliwości rozwoju. Nie chodzi mi co będzie za 5 lat tylko to, co jest TERAZ. Chcę, aby wypowiadały się osoby, które mają na ten temat wiedzę, a najlepiej są architektami oraz pracują w USA. Poza tym głównym problemem jest pytanie" studia w Polsce czy za granicą?" więc prosił bym się głownie na nim skupić.

Dziękuję za zainteresowanie tematem

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli skończysz studia w Polsce, to żeby pracować w Sytanach, to będziesz musiał tam pokończyć rózne kursy i zrobyć licencje do wykonywania zawodu. Co kosztuje, no i żeby pojechać tam do pracy będziesz musiał starać się o wizę pracowniczą, więc rodzina pod tym względem Ci raczej nie pomoże (no, zamieszkasz u niej, a to już duża pomoc).

Natomiast jeśli chciałbyś studiować tam, to musisz być niezwykle zdolny i mieć masę kasy, bo studia są strasznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą drogą byście radzili iść? która mnie lepiej przygotuje do zawodu i ułatwi późniejsze życie? O wizę mogę się postarać wcześniej,ponieważ mam jeszcze trochę czasu. Nie ma możliwości studiowania w stanach bezpłatnie albo za jakieś minimalne pieniądze? Zawsze rodzina będzie mogła mi coś pomóc a w ostateczności mogę pójść do jakiejś pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wizę pracowniczą możesz się starać, kiedy będziesz miał pracodawcę (i to pracodawca występuje o wizę dla Ciebie, a nie Ty sam).

O wizę studencką możesz się starać, kiedy znajdziesz sobie uczelnię, spełnisz wymagania, żeby Cię przyjęli i wykażesz się środkami finansowymi na pierwszy rok studiuów.

Praca na wizie studenckiej jest praktycznie niemożliwa (20 godzin tygodniowo - to zdecydowanie za mało, żeby się utrzymać).

Studiowanie bezpłatne jest praktycznie niemożliwe, bo niby z jakiej racji obywatele mieliby płacić podatki, żeby obcokrajowcy sobie za darmo studiowali?

Niektóre uczelnie mają takie programy, ale na przykład dla dwóch studentów rocznie, więc wyobraź sobie, jak wybitnym trzeba być, żeby o czymś takim w ogóle myśleć ;)

Poszukaj po uczelniach, posprawdzaj na ich stronach, co musiałbyś zrobić żeby tam studiować i wtedy będziesz wiedział, jak to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sleak to moze zacznij od pytania rodziny w jaki sposob Ci pomoze i czy wogole Ci pomoze ...

kolejna sprawa to praca,jak legalna to wiza pracownicza ,chyba ze nielegalna

inna tez sprawa to jak nie masz kasy na studia w USA-rodzina nie pomoze to pozostaja studia w Polsce lub gdzies w Europie a potem zdobycie odpowiednich uprawnien w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą drogą byście radzili iść? która mnie lepiej przygotuje do zawodu i ułatwi późniejsze życie? O wizę mogę się postarać wcześniej,ponieważ mam jeszcze trochę czasu. Nie ma możliwości studiowania w stanach bezpłatnie albo za jakieś minimalne pieniądze?

Proponuję poczytać forum, ten temat omawiany jest dość często. W dużym skrócie - szanse dla obcokrajowca na studia za darmo lub za minimalne pieniądze są... minimalne.

Zawsze rodzina będzie mogła mi coś pomóc a w ostateczności mogę pójść do jakiejś pracy.

Proponuję po raz drugi przejrzenie forum, skupiając się na kwestii pracy na wizie studenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice i rodzina w USA wyrazili chęć pomocy. Powiedzieli także, że do kiedy tylko będą mogli mnie utrzymywać, ponieważ będę chciał zdobywać wykształcenie-będą to robić. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanko- jakie uprawnienia musiał bym zdobyć, abym mógł legalnie pracować w USA jako architekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...