Skocz do zawartości

Wakacje W Usa Sierpień Nyc


cindy83

Rekomendowane odpowiedzi

ten druk jak i druk celny wypelniasz w samolocie i urzednik Ci go przypina do paszportu I-94

http://www.lot.com/web/lot/visa-and-customs

I teraz jak jadac do Kanady mozesz ten I-94 oddac lub tez zachowac go i na tym samym wrocic ..

jesli go oddasz na granicy to wracajac musisz odnowa wypelnic go .

Moze byc tak ze nie oddasz I-94 a wracajac urzednik powie zebys odnowa wypelnila druk ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Będąc nad Niagarą nie ma żadnego problemu aby wejść na stronę Kanady. W ten sposób moja kuzynka rok temu była parę godzin po stronie Kanadyjskiej .Musisz posiadać paszport biometryczny i druk I-94 który tak naprawdę jest wizą z oznaczonym terminem wyjazdy z USA .Bo to co dostajesz w konsulacie ,ta naklejka w paszporcie to jest promesa wizowa.A wiza to druk I-94. Wchodząc do Kanady zapytają Cię na ile czasu wchodzisz i powiesz np. że na 8 godzin. Druku I-94 ( wizy) nie zabierają .Po paru godzinach wracasz i Amerykanie spytają ile czasu byłeś.Odpowiesz że np.5-10 godzin.Żaden problem.Możesz na wszelki wypadek mieć ze sobą bilet powrotny do Polski na którym widać że wracasz z USA. Jeżeli ktoś pisze ,że są jakieś problemy to poprostu kłamie .Masę turystów przechodzi na stronę Kanadyjską bo po stronie USA to jest bardzo nędznie.Zły widok wodospadu i samo miasteczko Niagara Falls o wiele atrakcyjniejsze w Kanadzie niż w USA.

Ja przekraczałem granicę w tym miejscu dwukrotnie.Raz samochodem a raz pieszo . Zdecydowanie piesza wycieczka bardziej atrakcyjna. I problemy z parkowaniem po stronie Kanadyjskiej bo tam turystów o wiele więcej. Poprostu kto nie może wyjść z USA bo jest nielegalnie to jest skazany tylko na stronę Amerykańską a kto tylko może to wchodzi albo wjeżdża na stronę Kanadyjską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku bardzo mi pomogłeś tymi informacjiami...jesteś the best! :)

powiedz mi jeszcze czy można na miejscu tam wykupić w biurze turystycznym jakąs wycieczkę ale taką 2-3 dniową, np po Waszyngtonie i po trasie? zabytki, muzea... i czy orientujesz sie ile kosztują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzea w waszyngtonie sa wszystkie darmowe, ale jest tyle w stolicy do zobaczenia ze 2-3 dni to naprawde malo. a muzea dosc duze, ze mozna tam spoko 5h w jednym spedzic :) ja bylam w waszyngtonie 2 razy, raz na 6 dni drugi raz na 4 i wszystkiego nadal nie udalo mi sie zobaczyc :D

warto pojechac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku bardzo mi pomogłeś tymi informacjiami...jesteś the best! :D

powiedz mi jeszcze czy można na miejscu tam wykupić w biurze turystycznym jakąs wycieczkę ale taką 2-3 dniową, np po Waszyngtonie i po trasie? zabytki, muzea... i czy orientujesz sie ile kosztują?

Już Ci odpowiadam .W Washington DC byłem chyba z 5 razy w tym dwukrotnie na wycieczce zorganizowanej .Raz w roku 1997 i drugi raz chyba w 2005 . Póżniej byłem swoim samochodem.Bo jak ktoś przyjechał z rodziny no to wiesz obowiązkowa wycieczka do Washingtonu :) . Tak więc zdecydowanie odradzam wycieczkę zorganizowaną. Może to prostrze bo jak nie wiesz jak się poruszac to wszędzie Cię zawiozą.Ale niestety zawsze wszystko było biegiem,na nic nie było czasu .Tu macie 10 minut na zrobienie zdjęć tu 15 i tak bez przerwy.Ludzie się denerwowali bo inni się spóźniali. Ogólnie powiem nie ,nigdy w życiu wycieczki zorganizowanej do Washingtonu.Oczywiście Polskie biura podróży organizują takie wycieczki ale chyba one wypalają co jakiś czas bo z tego co wiem to tłumów chętnych na nie nie ma.

Więc na wycieczkę do Washington DC proponuję jechac samochodem i najlepiej na sobotę i niedzielę ( w tygodniu problem z parkingami i hotele droższe). W piątek wyjechać w nocy aby na sobotę rano być pod Białym Domem ( 1600 Pensylvania Avenue ).

Nocleg można zarezerwować przez internet. Z soboty na niedzielę w zeszłym roku za pokój w hotelu Mariott płaciłem ponad $100 a więc nie drogo.Muzea są darmowe.Praktycznie jedna bardzo długa ulica same muzea. Capitol ,Biały Dom wszystko w miare blisko siebie.Na popularny cmentarz Arlington trzeba dojechać z 10 minut od centrum.Napewno trzeba mieć GPS i wydrukować trochę potrzebnych adresów z internetu.Jak się dobrze przygotujesz to wszędzie GPS Cię zaprowadzi .

Zgadzam się ,że przez 2 dni wszystkiego nie zobaczysz ale najważniejsze punkty to Biały Dom ,Capitol,świetne muzeum lotnictwa ,kosmonautyki i astronautyki oraz wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...