Skocz do zawartości

Wpierw Wygrali....potem Zabrali!loteria 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

01. Maja 2011 zostaly ogloszone wyniki Green Card Lottery 2012...

22,000 osob dostalo pozytywny wynik i zaczelo robic plany...sprzedawac mieszkania, wysylac papiery....

W dniu 13.Maja 2011 ogloszono ze wyniki nie sa wazne i ze bedzie nowe losowanie. Jako powod podano blad w komputerze!!!

Ale co z tymi ludzmi co wygrali???Zniszczyli im marzenia, bo nie jest to prawdopodobne ze wygraja jeszcze raz!...

Jak mozna tak traktowac kogos?Ktos kto sie zapislal prawidlowo na loterie?

Dlaczego ci ludzie maja cierpiec za blad komputera???

Nowe losowanie ma byc 15. Lipca...dlaczego dopiero w lipcu?jezeli juz wiedza jaki byl blad?cos w tym wszystkim nie gra.....

Losuja za zwyczaj miedzy grudniem a styczniem...i dopiero 2 tygodnie po wynikach zobaczyli ze bylo to bledne???

Prosze was o podpisanie na tej stronie:

Nie placi sie nic...tylko sie wpisuje imie,maila, i kod pocztowy

http://www.petitionspot.com/petitions/dv2012

Pomogajmy sobie!!Sprawiedliwosc dla wszystkich!

Walcza o sprawiedliwosc...o to aby zostalo dotrzymane to co zostalo im powiedzane....moga zrobic nowe losowanie ...ale niech nie zabieraja tym co juz wygrali...tylko dolosuja jeszcze brakujacych.

Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

01. Maja 2011 zostaly ogloszone wyniki Green Card Lottery 2012...

22,000 osob dostalo pozytywny wynik i zaczelo robic plany...sprzedawac mieszkania, wysylac papiery....

W dniu 13.Maja 2011 ogloszono ze wyniki nie sa wazne i ze bedzie nowe losowanie. Jako powod podano blad w komputerze!!!

Ale co z tymi ludzmi co wygrali???Zniszczyli im marzenia, bo nie jest to prawdopodobne ze wygraja jeszcze raz!...

Jak mozna tak traktowac kogos?Ktos kto sie zapislal prawidlowo na loterie?

Dlaczego ci ludzie maja cierpiec za blad komputera???

Nowe losowanie ma byc 15. Lipca...dlaczego dopiero w lipcu?jezeli juz wiedza jaki byl blad?cos w tym wszystkim nie gra.....

Losuja za zwyczaj miedzy grudniem a styczniem...i dopiero 2 tygodnie po wynikach zobaczyli ze bylo to bledne???

Prosze was o podpisanie na tej stronie:

Nie placi sie nic...tylko sie wpisuje imie,maila, i kod pocztowy

http://www.petitionspot.com/petitions/dv2012

Pomogajmy sobie!!Sprawiedliwosc dla wszystkich!

Walcza o sprawiedliwosc...o to aby zostalo dotrzymane to co zostalo im powiedzane....moga zrobic nowe losowanie ...ale niech nie zabieraja tym co juz wygrali...tylko dolosuja jeszcze brakujacych.

Dziekuje!

Takie sytuacje się zdarzają.Pomyłka komputera.Bardzo dziwi mnie jednak fakt ,że ktoś po otrzymaniu powiadomienia zaczął wysprzedawać majątek :). Doskonale wiem jak wygląda powiadomienie o wylosowaniu GC. Bardzo jasno informują w tym powiadomieniu ,że nie wolno wysprzedawać majątku,zwalniać się z pracy itp.przed otrzymaniem wizy imigracyjnej.Samo powiadomienie o wylosowaniu oznacza ,że mamy dokładnie 50% szans na otrzymanie wizy imigracyjnej.Ogólnie wiadomo,że wysyła się na cały świat 110 tyś.powiadomień a tylko 55 tyś.wiz jest wydanych.

Udział w loterii wizowej jest bezpłatny i uzależniony tylko i wyłącznie od dobrej woli Stanów Zjednoczonych.Wydaje mi się ,że chyba nie wolno wymagać za wiele.

Jeżeli ktoś w przyszłości otrzyma powiadomienie o wylosowaniu i uzna ,że już jest w USA to bardzo się myli.Musi posiadać jeszcze "dobry numer z losowania",przejść wymagania dot.wykształcenia,niekaralności oraz badania lekarskie.Dopiero wklejona do paszportu wiza imigarcyjna i otrzymana w konsulacie zaklejona brązowa koperta gwarantuje wjazd do USA i niezwłoczne otrzymanie zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 - bardzo się mylisz. W przypadku wizy imigracyjnej urzędnik nie podejmuje decyzji czy wpuścić czy też nie .Wiza imigracyjna wklejona do paszportu to nic innego jak tymczasowa zielona karta.Mozna wjechac na wizie imigracyjnej do USA i nastepnego dnia wyjechac na wakacje do Polski zanim otrzyma się plastikowa zieloną kartę.Wiza imigracyjna wówczas przez rok czasu funkcjonuje jak zielona karta. Nie było przypadku aby ktos z wizą imigracyjną nie został wpuszczony do USA no chyba ,że w między czasie popełnił jakieś przestępstwo. Np.taka sytuacja : ( ktoś otrzymał wizę imigracyjną a po jej otrzymaniu zanim wyjechał do USA poopełnił jakies powazne przestępstwo i informacja ta dotarła do służb amerykańskich) ,wówczas osoba taka może miec problemy.Ale ogólnie nie ma czegos takiego jak mylnie napisałes ,że urzędnik imigracyjny podejmuje decyzje czy kogos wpuścić z wizą imigracyjną czy tez nie. różnica pomiędzy wizą turystyczną a wizą imigracyjną polega na tym ,że ta pierwsza to jest promesa wizy a ta druga to juz tymczasowa GC . Nawet numer wizy imigracyjnej jest taki sam jak numer zielonej karty którą po miesiącu przesyłają.

Jak wcześniej pisałem to nawet w piśmie informującym o wylosowaniu zielonej karty jest napisane ,że wylosowanie nie gwarantuje otrzymania GC. Dopiero otrzymanie wizy imigracyjnej gwarantuje wjazd do USA na pobyt stały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no sie nie myle ,czy moze urzednik nie wpuscic kogos kto ma GC?oczywiscie ze tak ,obywatela musi ale nie rezydenta..to samo z roznymi rodzajami wiz

a teraz pokaz mi taki przepis ze urzednik musi kogos wpuscic do USA-ze ktos ma wize na pobyt staly ,a ze ludzi sie wpuszcza nie oznacza ze nie moze kogos urzednik zawrocic .

powod moze byc taki ze ktos moze byc zagrozeniem dla USA,moze byc obciazeniem dla systemu socjalnego,ze podal falszywe dokumenty-klamal na rozmowie z Konsulem i pod czas sprawdzania na granicy urzednik wykryl takie cos ...Wiec czy w takim przypadku ma urzednik prawo kogos zawrocic?wiec czy posiadanie wizy to taka jest gwarancja wjazdu juz?nawet jesli ma sie numer zielonej karty

a to co piszesz o przestepstwie to sa tez inne sprawy

np rodzic zlozyl papiery na dziecko ktore jest stanu wolnego i w papierach takie cos funkconuje az do rozmowy o wize i do wjazdu na teren USA ale dziecko w miedzyczasie zmienilo stan cywilny nie informujac nikogo i na granicy wyszlo ze mial wleciec jako wolny-wolna a ma juz zone-meza i wtedy co urzednik zrobi?odpowiedz jest jedna

a jak sklamie na granicy a to wyjdzie potem to sa podstawy aby odebrac GC takiej osoby.

ps decyduje o wjedzie urzednik po zbadaniu sprawy jeszcze raz na granicy i zobaczeniu czy wszystko gra

fakt to jest troche inne niz przy wizach turystycznych ale jest ,,a nie ze mam koperte-wize na pobyt staly i mnie wpuszcza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś przypadki nadzwyczajne tak jak ja powyżej podałem przypadek nadzwyczajny. Generalnie wiza imigracyjna w przeciwieństwie do promesy wizy turystycznej daje nam pewność wjazdu do USA .Podaj mi przypadek aby kogoś nie wpuścili do USA kto wylosował GC i otrzymał wizę imigracyjną . A przypadków niewpuszczenia z promesą wizy turystycznej jest pełno. Jeśli chodzi o niewpuszczenie kogoś z GC to jest zupełnie inna sprawa której nie mozna porównywać. To proste jeśli ktoś ma GC a nie mieszka w USA tylko więcej czasu spędza w Polsce to musi się liczyc z odebraniem GC. Temat tego forum jest inny i piszemy o wylosowanych w loterii wizowej.

Czy będziesz równiez podawał przykłady ,że zdarzało się ,że obywatela USA nie wpuścili do USA ? Ja znam takie przypadki ale to nie ma sensu tego poruszać.

Proponuję nie straszyć ludzi którzy kiedyś wylosują GC w loterii wizowej i nie wprowadzac ich w błąd ,że po otrzymaniu wizy imigracyjnej z loterii mogą nie zostac wpuszczenii do USA bo to poprostu nonsens.

Powtarzam jeszcze raz : nawet w informacji o wylosowaniu GC jest informacja "dopiero otrzymanie wizy imigracyjnej " daje pewność wjazdu do USA i otrzymanie GC . KROPKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale moga byc takie przypadki prawda?bo nie wiesz co dana osoba podala-poda prawda,powie na granicy?

bo mozna oczywiscie pisac ze nie nalezy sie bac i wszystko bedzie ok i tak pewnie jest w wielu przypadkach

jesli papiery oraz to co sie mowi jest prawda to i owszem nie nalezy sie bac i tutaj jest racja .

nie bede podawac przykladow bo to trzeba by bylo dlugo i wszedzie szukac na necie czy cos bylo..bo jak narazie duzo sie slyszalo ze komus odmowili na rozmowie ale w Ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...