Skocz do zawartości

Wizy?


Cuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W takim razie kto to ma dla pana delta 88 robic to "lobbing"

http://en.wikipedia.org/wiki/Lobbying

Jesli sobie zdajesz sprawe na to potrzeba bardzo duzo kasy

Każda zmiana legislacyjna ma swojego ojca/ matkę.

Prezydent USA może wyjść z projektem zmiany ustawy (tudzież z jakimkolwiek projektem ustawy) za którym lobbować może 'osobiście' w swoim środowisku politycznym.

O lobbingu środowisk polonijnych (ani o ich przygotowaniu merytorycznym tudzież zapleczu finansowym) nie myślałem.

Delta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAREK pisze:

Prezydent Obama może zapowiadać wszystko co chce tylko ,że na szczęście nie ma takiej władzy aby znieść wizy

- dlaczego 'na szczęście'?? A może panie Darku dotrze do pana, że pewna (z roku na rok większa) część naszego społeczeństwa lata do USA w celach turystycznych, a procedura wizowa w Polsce wymaga zarówno poświęcenia jej odrobiny czasem cennego czasu, oraz nieco więcej niz odrobiny pieniędzy (związanych chociażby z samą procedurą wizową, ale również chociażby podróżą do kosulatu, czy zaplanowaniem dodatkowego dnia wolnego w pracy)...

Ponadto pisze:

Osoby które np.kiedyś przesiedziały swój pobyt w USA i tak do USA nie zostaną wpuszczene i zniesienie wiz nic tutaj nie zmieni. Zmiany będą tylko takie ,że zwiększy się ilość "turystów" którzy po przylocie do USA obejrzą port lotniczy w Stanach od wewnątrz i najczęściej tym samym samolotem co przylecieli zostaną odesłani do Polski.

- bądźmy precyzyjni. Nie wszystkie osoby które przesiedziały wizę nie zostaną wpuszczone do USA (okres 10 lat). A ponadto zmiany NIE BĘDĄ TYLKO TAKIE (jak pan pisze), że "zwiększy się ilość "turystów" którzy po przylocie do USA obejrzą port lotniczy w Stanach od wewnątrz i najczęściej tym samym samolotem co przylecieli zostaną odesłani do Polski. zmiany będą równiez inne. Zmiana będzie/byłaby również inna: Grupa turystów przyleci do USA (nie stojąc wcześniej w kolejce przy konsulacie, nie dokonując wcześniej wpłaty starannie odliczonej sumy na konto wskazane przez konsulat, nie tłumacząc mniej lub bardziej składnie dlaczego do wspaniałych Stanów Zjednoczonych mają akurat ochotę lecieć, nie korzystając z jednego dnia swojego urlopu by formalności wizowych dopełnić i np. pociagiem przetoczyć sie 150km do Warszawy czy Krakowa) i odprawiona na miejscu uda się do miejsca do którego planowała sie udać.. Byc może zostanie zawrócona do Polski (co może przydarzyć sie i dziś). Być może nie zostanie.. Tak czy owak, będzie miała świadomośc, że zaoszczędziła na procedurach wizowych odrobine swojego czasu, pieniędzy, a może i nerwów..

Zapowiedzi prezydenta są może i 'śmieszne' - jak pisze p.Darek. Może i nie są.. Znane jest nam przecież takie słowo jak LOBBING,prawda?

Nawet nie będę tego komentował. Temat poruszany setki razy na tym forum .Mimo to nie wszyscy pojęli ,że ruch wizowy jaki obecnie mają Polacy jest wiele korzystniejszy niż ruch bezwizowy.Ale powtarzać się nie ma co .Najlepiej wejść w wyszukiwarkę i trochę poszperać i można zostać uświadomionym dlaczego.

A argument "że trzeba jechac po wizę 150 km " to poprostu jest śmieszny argument bo jest jedynym plusem w tym wszystkim a poza tym zniesienie wiz ma same minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec ja mam pytanie. Wizy turystycznej nie dostalam bo nie mam silnych stosunkow z krajem, studenckiej bo za bardzo sie pospieszylam po turystycznej ... Czyli jak wlece do stanow, na lotnisku powiem ze obecnie sie nie ucze ani nie mam pracy, jade tylko w odwiedziny to mnie cofna ?

Pytam tylko z ciekawosci bo czekam na K1 tak czy siak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka jak powiesz wlatujac na k-1 ze to sa aby odwiedziny to za to moga Cie cofnac

nie wiem co czytalas o tej wizie ale Ona sluzy do wlotu,slubu i potem legalizacji pobytu w USA..

a teraz o jakim wlocie mowisz ze to beda odwiedziny?

co ma praca,nauka do k-1?mozesz byc bezrobotna i dostac taka wize i wleciec ..bo Ona ma inne zasady niz wiza turystyczna..

Moga Cie cofnac za falszywe dane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie będę tego komentował. Temat poruszany setki razy na tym forum .Mimo to nie wszyscy pojęli ,że ruch wizowy jaki obecnie mają Polacy jest wiele korzystniejszy niż ruch bezwizowy.Ale powtarzać się nie ma co .Najlepiej wejść w wyszukiwarkę i trochę poszperać i można zostać uświadomionym dlaczego.

A argument "że trzeba jechac po wizę 150 km " to poprostu jest śmieszny argument bo jest jedynym plusem w tym wszystkim a poza tym zniesienie wiz ma same minusy.

Poziom otwartości na inne zdanie i inny sposób myślenia powala..

Gratuluję poczucia własnej WIELKOŚCI i NIEOMYLNOŚCI..

1. Zagadnienie nie jest jednoznaczne. Argumenty dla jednych mogą, dla innych nie muszą być przekonywujące.

2. Określenia : 'śmieszny argument', czy jednoznaczne : 'zniesienie wiz ma same minusy' są... zresztą.. epitetów panu oszczędzę..

3. 'nie wszyscy pojęli, że ruch wizowy jaki obecnie mają Polacy jest wiele korzystniejszy niż ruch bezwizowy'. Fakt, nie wszyscy. Cała reszta która myśli inaczej, jeszcze tego 'nie pojęła'. Tak samo zresztą, jak jedynej i objawionej prawdy że np. PIS jest lepszy niż PO nie pojęli wyborcy PO, a że PO jest lepsze od PISU, nie pojęli wyborcy PISU...

4. Wyszukiwarka ma mnie uświadamiać? Człowiek, przypominam, jest istotą myślącą, która informację potrafi przetwarzać i dostosowywać do własnej potrzeby i realiów. Wyszukiwarka/ fora internetowe naświetlają pewne zagadnienie, prezentując całe spektrum poglądów na daną sprawę. Na szczęście pozostawiając pewny margines na własne poglądy, czy przemyślenia.

Gazeta Polska, Gazeta Wyborcza, Rzepa, czy Uwarzam Rze też pana zdaniem uświadamiaczy tak? Tyle, że każda inaczej, i kogo innego.

Raz jeszcze. Poczucia własnej nieomylności gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6

ok wiec ja mam pytanie. Wizy turystycznej nie dostalam bo nie mam silnych stosunkow z krajem, studenckiej bo za bardzo sie pospieszylam po turystycznej ... Czyli jak wlece do stanow, na lotnisku powiem ze obecnie sie nie ucze ani nie mam pracy, jade tylko w odwiedziny to mnie cofna ?

Pytam tylko z ciekawosci bo czekam na K1 tak czy siak :)

Nie mialam na mysli wlotu z K1, pytalam tylko jak to mialoby wygladac gdybym sie o ta K1 nie starala i chciala poleciec w odwiedziny po zniesieniu wiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...