Skocz do zawartości

Nielegalni A Loteria Gc


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kiedys mozna bylo zalatwiac z terenu USA cos z loterii wizowej-jak ktos byl legalnie ale jak wiadome nielegalny pobyt-praca jest tzw przebaczana po slubie z obywatelem lub tez waiver wchodzi w gre..

wpisz sobie w szukaj 2006 i zobaczysz co 5 lat bylo pisane na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko.zaznacze od razu ze nie chodzi o mnie. Czy osoba ktora przebywa w usa nielegalnie moze brac udzial w loterii wizowej? Oczywiscie chodzi o osobe ktora legalnie wjechala do usa.

Udział brać może absolutnie każdy, ale na wizę nie ma najmniejszych szans, w związku z czym w przypadku wylosowania taka osoba zabiera tylko miejsce takim co tą szanse mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udział brać może absolutnie każdy, ale na wizę nie ma najmniejszych szans, w związku z czym w przypadku wylosowania taka osoba zabiera tylko miejsce takim co tą szanse mają...

Do tej odpowiedzi nic dodać ,nic ująć.Wszystko się zgadza.Po ewentualnym wylosowaniu o wizę imigracyjną trzeba się ubiegać w kraju zamieszkania.Nie można mieć "zapapranej " kartoteki w USA ani w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://travel.state....4SEP_Polish.pdf

p. 9

Jak to interpretować?

W pytaniach i odpowiedziach.

Rozumiem że sugerujesz że mieszkając w US nielegalnie (patrząc na temat w którym postujesz) można zaaplikować ? Naprawdę nie dopuszczasz możliwość legalnego przebywania w US i startować stamtąd o DV (na H-1, L-1, J-1 przykładowo) albo mieszkania w innym kraju niż się urodziło (UK na przykład) ? Nielegalni nie mają najmniejszej szansy na otrzymanie DV. Tu się temat kończy niestety,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do artykułu, który sporo wyjaśnia w temacie:

http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/loteria-wizowa-brac-udzial-czy-nie

Ja akurat szczęśliwie zaliczam sie do wyjątków. Chciałam się dowiedzieć czy w przypadku wygranej będę mogła aplikować z US.

Moja rozmowa z prawnikiem:

Ja: Do I have to depart US if I win lottery?

On: You do have to depart to apply for the visa, you do not qualify to apply in the US.

Ja: I'm married. My husband is in the same situation. We both have D/S, and we have kids (american citizens)in school. Do you think that this can help us to apply from US, or at least one of us can stay here with kids?

On: That's a tough call. Certainly it is in the discretion of the consul to issue the visa. My experience, however, with consul is that if there is any of the visa applicant's spouse or children in the US unlawfully they tend to hold the visa hostage saying they want all derivative family members to apply and be present. I cannot predict what they would do in your particular situation, I can only tell you what my experience has been. The have a mentality that they don't want to reward you with a visa to which you are eligible and facilitate your spouse remaining in the US unlawfully. It is a gamble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kto nie mozna czegos zalatwiac na teren USA a nalezy wyjechac aby cos w Konsulacie zalatwiac?

kiedys ludzie tak robili i teraz tak tez robic mozna..jedynie nalezy zmiescic sie w czasie zalatwiania takich spraw.oczywiscie jesli sie spelni wymagania przez urzad imigracyjny ale to jest napisane w instrukcji jak z tym jest.

pkt 19 w instrukcji odpowiada dokladnie co i jak

a teraz pytanie jest takie ze jesli nawet nie ma sie zakazu wjazdu to co z nielegalna praca na numer?szkoda ze tego nie napisali-ze jak sie wyda w USA lub tez w Konsulacie..

a moze padnie taka odpowiedz.oraz tez pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...