Skocz do zawartości

Szanse Na Wize?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Fajnie, konstruktywna odpowiedz wnoszaca duzo do tematu. Jezeli spedziles tam troche czasu i wrociles, to wiesz dokladnie o czym mowie. Nie mam tu niczego, moi rodzice zostali tam, nie widze zadnych perspektyw jezeli mam byc szczery bo za przeproszeniem zapierdzielanie na budowie za 2 tysiace na reke na czarno nie jest moja pasja kiedy nie stac mnie na NIC, a podczas studiow niestety ale innej ogarnietej roboty nie znajde. Czuje wielka chec powrotu tam, i rozmyslalem nawet nad granica z Kanada ale chyba az tak zdesperowany nie jestem ;)

Wujek by mi pomogl bo kontaktowalem sie juz z nim, kwestia tego jak i co zrobic. On doradzil mi aby starac sie o wize gdyz jego zdaniem wyjezdzajac przed 18tym rokiem zycia nie powinni tzrymac moich danych dluzej jak 3 lata. Wyjechalem majac dokladnie 18 lat, nie w 2011 a w 2010 - skutki pisania o 4tej rano. W szkole nie podaje sie zadnych SSN i kazdy mogl uczesczac - co innego w pracy, ale to juz mniejsza o to. Przesiedzialem 6 miesiecy po ukonczeniu 18tego roku zycia i wrocilem - na tyle wsteplowali mi tez pobyt w USA, 6 miesiecy aczkolwiek nie wiem czy to robi jakas roznice :) Gdybys mogl po krotce chociaz opisac pare z tych "troche wyjsc" bylbym wdzieczny. I czy 10 letni zakaz liczy sie od 2005 kiedy wjechalem do USA czy od momentu ukonczenia 18tu lat? Przy wyjezdzie nie oddalem tez tej calej smiesznej bialej karteczki ktora mi dali jak wlatywalem.

Myslalem o wizie studenckeij z racji ukonczonej szkoly tam, ale to chyba podpada jeszcze bardziej bo przeciez jakos musialem przesiedziec tam cztery lata.

No nic, dzieki za odpowiedz. Poczytam o waiverach i innych wariantach, mysle ze nawet sprobuje zatelefonowac do konsulatu i dopytac sie o wszystko. Najwyzej Toronto zostanie moim celem, aczkolwiek teskno za Manhattanem, oj teskno ;)

oprócz toronto pozostają Ci jeszcze kraje ue :)

czy nawet: norwegia, szwajcaria - zapewne umiesz język dobrze więc to twój plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz toronto pozostają Ci jeszcze kraje ue :)

czy nawet: norwegia, szwajcaria - zapewne umiesz język dobrze więc to twój plus :)

Native speaker, zero sladu jakiegokolwiek europejskiego akcentu ale w tamtych krajach angielski nie jest jezykiem urzedowym ani jezykiem, ktorego uzywa sie na porzadku dziennym :) Mysle, ze to troche w podswiadomosci siedzi z racji tego, ze spedzilem tam troche dobrych lat swojego zycia i byl to pierwszy kraj do jakiego dane mi bylo emigrowac, a innych jakby nie patrzec nie znam do tego stopnia. No nic, cos wykombinuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze rodzicow- ja od swoich to chcialem aby jak najdalej

dlatego stany bily na glowe europe kiedy musielismy wybrac kraj emigracji

no ale cala moja rodzina to byly komuchy jebane i tewulce plus oczywiscie kombinatorzy

brat zapisal sie do PRONu nie z pobudek ideologicznych tylko dlatego, ze mu dawali za darmo zarcie

i byla szansa na talon na malucha....

zmarl w wieku 48 lat juz w "wolnej polsce" byc moze dieta zawierala zbyt duzo cholesterolu

w kazdym razie dostal przez sen ataku serca i mimo, ze mialo to miejsce w szpitalu reanimacja odbyla sie za

pozno - monitor holtera, ktory mial zalozony nie posiadal niestety bateryjek bo pielegniarka zapomniala poprzedniego wieczoru w kiosku kupic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[]

Ja tez chcialem i dlatego popelnilem najgorsza decyzje jaka moglem i wrocilem przepelniony mlodzienczymi idealami o wolnej polsce, szczesciu, nie waznymi pieniedzmi i znajomymi z dziecinstwa ktorzy po trzech miesiacach staja sie gowno warci bo w zyciu liczy sie niestety co innego. Szanuje ich bo sa w stanie od roku wysylac mi chociaz troche kasy na utrzymanie i studia, bo pracujac podczas studiow nie moglem pozwolic sobie na nic ;) Kiedys wroce i ich odwiedze, nawet jezeli mialo by to byc w 2020 roku a wiem, ze zrobie to wczesniej niewazne jakim sposobem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...