Skocz do zawartości

Szanse Na Wize?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiza imigracyjna to wiza imigracyjna a pracownicza to pracownicza. Pracownicza pozwala ci przebywac na terenie usa i legalnie pracowac i tyle (albo az tyle). W Twoim wypadku to dobry byl by ruch dostac prace w USA bo bys sie tam przeniosl i wrocil "do swoich". A pozniej bys sie matrwil, a moze i nie bo mozesz zostac sponsorowany przez pracodawce (o ile jeszcze cos takiego jest) lub znalezdz fajna laske i sie ozenic. Nic niezgodnego z prawem.

No ale do tego wszystkiego to trzeba sie uczyc, bo inaczej to nie bedziesz mial kwalifikacji aby ciebie jakas firma amerykanska zatrudnila (sciagnela z poza usa). W UK jest latwiej dostac prace w miedzynarodowych firmach i pozniej mozna sie przeniesc z oddzialu do innego oddzialu np w Kanadzie lu USA.

Ja np. pracuje w Kanadyjskiej firmie i mam taka mozliwosc aby sie przenisc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Prace to ja moglbym dostac - pytanie tylko jaka bo praca w Mangia Catering na sluchaweczce i przyjmowanie orderow na jedzenie to chyba nie praca, za ktora dostalbym wize, haha. Na jakiej wiec podstawie moge dostac wize imigracyjna? I tak, uzywam google, ale latwiej dowiedziec sie czegos od ludzi ktorzy maja w tym juz jakies doswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy latwiej?a czytales chociaz to forum i dzialy emigracja oraz zielona karta

wujek google duzooo powie tak samo

a moze zacznij od tej strony i zobaczysz

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=ae853ad15c673210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=ae853ad15c673210VgnVCM100000082ca60aRCRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelczi: no ja juz ci napisalem, aby dostac sie do pracy w jakiejs zagranicznej firmie musisz cos soba reprezentowac, czyli miec jakis fach.

Z wiz czysto migracyjnych to tylko chyba loteria wizowa more dac ci GC bo raczej twaja przebywajaca w usa nielegalnie rodzina nie moze ciebie sponsorowac.

Aby jakas firma z USA mogla ciebei sciagnac, potrzeba duzo czasu i ty musisz byc specjalista ktorego ze tak powiem trodno zastapaic w usa. Wiele malych firemek sie nie bawi w cos takiego, wiec trzeb dostac sie do duzej fiemy. A zeby sie tam dostac trzeba cos umiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelczi: no ja juz ci napisalem, aby dostac sie do pracy w jakiejs zagranicznej firmie musisz cos soba reprezentowac, czyli miec jakis fach.

Z wiz czysto migracyjnych to tylko chyba loteria wizowa more dac ci GC bo raczej twaja przebywajaca w usa nielegalnie rodzina nie moze ciebie sponsorowac.

Aby jakas firma z USA mogla ciebei sciagnac, potrzeba duzo czasu i ty musisz byc specjalista ktorego ze tak powiem trodno zastapaic w usa. Wiele malych firemek sie nie bawi w cos takiego, wiec trzeb dostac sie do duzej fiemy. A zeby sie tam dostac trzeba cos umiec.

Nie no, wiem o co chodzi mimo wszystko. W az tak wyobrazonym swiecie nie zyje ;) Kierunek Londyn za trzy miesiace i moze to mi starczy, a kiedys kto wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace to ja moglbym dostac - pytanie tylko jaka bo praca w Mangia Catering na sluchaweczce i przyjmowanie orderow na jedzenie to chyba nie praca, za ktora dostalbym wize, haha. Na jakiej wiec podstawie moge dostac wize imigracyjna? I tak, uzywam google, ale latwiej dowiedziec sie czegos od ludzi ktorzy maja w tym juz jakies doswiadczenie.

Imigracyjna czyli z kategorii pracowniczych lub rodzinnych. Na nieimigracyjna szanse masz marne bo do kazdej z nich musisz sie wykazac intencja powrotu do Polski (czyli non-immigration intent) - konsul ma za zadanie zalozyc ze jestes potencjalnym imigrantem a Ty musisz udowodnic ze tak nie jest (przyniesc dokumenty itp.) - w Twoim przypadku Twoja historia bedzie bardzo trudna do obejscia, jakiekolwiek bys dokumenty nie przyniosl, stad studencka lub turystyczna dostac Ci bedzie bardzo trudno. Nie chce Ci zabijac nadziei (chociaz generalnie nielegalnej imigracji jestem przeciwny), ale nie chce tez zebys robil sobie nadzieje - jak juz ja i kilka osob pisalo - prawnicy mowia to co chcesz uslyszec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...