Skocz do zawartości

Szanse Na Wize?


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj jak tesknisz za USA to zrob wszystko zeby tam wrócić...nie słuchaj jakis rad zeby osiedlać sie tutaj albo w ue jak czujesz sie nieszczesliwy...napieraj na toronto lub poprostu znajdz sobie kandydatke na zone w usa...

Byłem w NYC znam ten ból wielu ludzi co tam mieszka pozniej nie odnajduje sie w żadnym innym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hahahahha

Tak sobie myśle ze od 20 lat w polsce nic sie nie zmienia...

20 lat temu czytaliśmy ze polska produkuje wiecej traktórów niz USA i ze wszyscy z tego powodu chcą żyć w Polsce...

Teraz nie ma dnia żeby na onecie wp i innych portalach nie przeczytac niusa ze francuzi z glodu umierają, ze niemcy do polski przyjezdzają bo za odrą pracy nie ma...a amerykanie to już w ogóle sa biedni nieszczesliwi itd...

Mam zatem radę dla wszystkich Polaków co zamierzają wrócić na stare śmiecie i naczytali sie tego chłamu w internecie...

Chcesz wrócić i otworzyc biznes i masz na to pieniądze pomysł i know how??

odp: zachęcam bedziesz bogaty białych murzynó jest u nas full....

Chcesz wrócić bo jesteś specjalistą lub chcesz wrócic i pracowac u kogos bawić sie korzystac z życia, rozwijać, śmiac itd?

odp: taki stan w PL nie istnieje, to tylko znakomita propaganda jeszcze z cazsów PRL :)

Także jelczi, wydawałoby sie że jak jestes o te 10 godzin stąd to juz nasza ojczyzna nie może cie wydymać....a jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2012 o 17:15, mikun napisał:

Hahahahha

Tak sobie myśle ze od 20 lat w polsce nic sie nie zmienia...

20 lat temu czytaliśmy ze polska produkuje wiecej traktórów niz USA i ze wszyscy z tego powodu chcą żyć w Polsce...

Teraz nie ma dnia żeby na onecie wp i innych portalach nie przeczytac niusa ze francuzi z glodu umierają, ze niemcy do polski przyjezdzają bo za odrą pracy nie ma...a amerykanie to już w ogóle sa biedni nieszczesliwi itd...

Mam zatem radę dla wszystkich Polaków co zamierzają wrócić na stare śmiecie i naczytali sie tego chłamu w internecie...

Chcesz wrócić i otworzyc biznes i masz na to pieniądze pomysł i know how??

odp: zachęcam bedziesz bogaty białych murzynó jest u nas full....

Chcesz wrócić bo jesteś specjalistą lub chcesz wrócic i pracowac u kogos bawić sie korzystac z życia, rozwijać, śmiac itd?

odp: taki stan w PL nie istnieje, to tylko znakomita propaganda jeszcze z cazsów PRL :)

Także jelczi, wydawałoby sie że jak jestes o te 10 godzin stąd to juz nasza ojczyzna nie może cie wydymać....a jednak...

 
 

Dzieki :) Zrobie wszystko, bo chce tam wrocic i wiem to. Jezeli sie nie uda (chociaz wiem, ze udac sie musi!) to chyba Toronto bedzie moim celem. Nie da sie tutaj normalnie zyc. Przepraszam bardzo, ale jezeli po studiach mam zarabiac 1900 zlotych pracujac W ZAWODZIE, na samochod wydac trzy lata mojej pensji, a trzy pary dobrych butow to CALA miesieczna pensje to ja dziekuje. Jest gowniane, i to sie dlugo nie zmieni najwyrazniej - wpajali mi to wszyscy wracajac tutaj, ze robie najgorszy blad w swoim zyciu ale co tam, mial malolat wizje szczescia w kraju gdzie niestety nie ma nic oprocz sentymentow, NIC. Najgorsze jest to, ze chodzi za mna caly czas Nowy Jork. Ogladalem ostatnio serial Person of Interest i szlag mnie trafial kiedy widzialem te wszystkie miejsca w ktorych bylem i tak bardzo chcialbym do nich wrocic.

Generalnie poczytalem tu i tam. Czy moglby mi ktos doradzic (o ile sie oczywiscie orientuje i nie wiem tez, czy to nawet dobre pytanie) czy skladac wniosek o waiver sam, czy tez zaplacic za pomoc? Jak bardzo potrzebna jest pomoc prawnika w tym i czy kiedy raz odmowia mi waiver moge skladac spokojnie drugi wniosek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waivera do czego ? O turystycznej mozesz zapomniec na zawsze, nawet jak Ci sie skonczy ban. Waiver musi byc do wizy imigracyjnej ktora najpierw musiala byc trafic do ambasady - wiec ktos musi zlozyc petycje, Twoja priority date musi byc current, idziesz do ambasady na interview, dostajesz denial i dopiero skladasz waiver. I prawnikow ktorzy mowia ze masz duze szanse na zatwierdzenie waivera bo jestes native speakerem (w przypadku jak mowisz plynnie po Polsku) omijaj bardzo duzym lukiem... Dwumilowym co najmniej. Zrob research w kwestii prawnikow, wbij sie na immigrate2us.net i tam poczytaj. Laurell Scott ma bezplatne chaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli, ze "waiver" moze zlozyc bo chyba niewielka jest ta oplata za zlozenie

ale jezeli juz prawnika by zatrudnil to za ten sam blad zaplacilby $1,428 wiecej....

wszyscy uczymy sie na bledach

rzecz w tym aby uczyc sie

1]na czyichs a nie na swoich

2]a jesli na swoich to jak najmniejszym kosztem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waivera do czego ? O turystycznej mozesz zapomniec na zawsze, nawet jak Ci sie skonczy ban. Waiver musi byc do wizy imigracyjnej ktora najpierw musiala byc trafic do ambasady - wiec ktos musi zlozyc petycje, Twoja priority date musi byc current, idziesz do ambasady na interview, dostajesz denial i dopiero skladasz waiver. I prawnikow ktorzy mowia ze masz duze szanse na zatwierdzenie waivera bo jestes native speakerem (w przypadku jak mowisz plynnie po Polsku) omijaj bardzo duzym lukiem... Dwumilowym co najmniej. Zrob research w kwestii prawnikow, wbij sie na immigrate2us.net i tam poczytaj. Laurell Scott ma bezplatne chaty...

Mam nadzieje na wize studencka, konczylem high school tam i na studiach tutaj mam troche problemow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kazdej nie-imigracyjnej mozesz zapomniec - to powinno byc dla Ciebie calkowicie oczywiste. Waiver jest dla imigracyjnych jak wykazesz hardship dla obywatela US. Wez sie zorientuj troche w prawie imigracyjnym - poszukaj triche na sieci - to nic nie kosztuje w odroznieniu od prawnika z rodzaju takich co wspommiales - oni beda opowiadac to co chcesz uslyszec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, stany troche wciagaja a NYC nawet bardziej tak jak mikun napisal.

Ja spedzielm w NYC 6 lat, ale nie zdecydowalem sie wrocic do Polski, bo wiedzialem iz zadnej konkretnej pracy nie dostane bez posiadania plecow. Tak wiec wyladowalem w UK, gdzie juz wczesniej mieszkalem i pracowalem w swoim zawodzie (w stanach tez pracowalem jako IT).

@jelczi: Jak nie wiedzisz sie w Polsce (moge to zrozumiec) to przyjedz do UK. Z glodu nie zginiesz jak masz leb na karku i chec pracy. Jezyk znasz wiec z praca nie bedziesz mial problemu. Tutaj sie zastanowisz, a zyje sie tu lepiej niz w Polsce.

Proponuje takze zapytac Karine, bo ona ci powie bez sciamniania czy masz szanse na legaly powrot czy nie. To ze jakis koles ci wciska "ze masz szanse" to ci powie prawie kazdy prawnik imigracyjny. Ja mialem tez prawnika imigracyjnego w NYC, ale co z tego kase wzial i nie zbytnio nie zrobil. Pani Karina dopiero wytlumaczyla mi co ten koles probowal zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...