Skocz do zawartości

Wjazd Do Usa 2X W Ciągu Roku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w maju wybieram sie turystycznie do USA na 2 tygodnie, prawdopodobnie około pazdziernika chciałbym przyjechac jeszcze raz na troche dłuzej (oczywiscie wiem ze wiza turystyczna umozliwia jednorazowy pobyt max 6 miesiecy). Czy istnieje "poważniejsze" ryzyko ze pogranicznicy nie wposzcza mnie za drugim razem ze wzgledu na częstotliwosc przyjzadów ? Czytałem gdzieś że przy zbyt częstym odwiedzaniu Stanów jest takie ryzyko gdyż moga podejzewać ze organizuje tu sobie trwałe gniazdko.

Z góry dzieki za odpowiedz, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie wiem ze wiza turystyczna umozliwia jednorazowy pobyt max 6 miesiecy

a jak Ci da urzednik na granicy pobyt na 1 miesiac to bedziesz 6 miesiecy? To ze daja na 6 miesiecy pobyt nie oznacza ze kazdy taki pobyt dostanie oraz dostaje,,zalezy od danej osoby oraz urzednika na granicy ..tak to nalezy rozumiec a nie ze wiza na cos pozwala,,to urzednik na granicy okresla pobyt.

Tak samo zle rozumujesz te czeste wyjazdy-pobyty...Co innego ktos kto byl pare tyg a co innego jak ktos dostaje pobyt na te 6 miesiecy -wraca po tych prawie 6 miesiacach do Polski i zaraz znow leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, na kogo trafisz.

Ja kiedyś byłam w USA 3 mies- od lipca do początku października, a potem na początku grudnia (czyli po 2 mies) przyjechałam znowu na miesiąc czy półtora, nie pamiętam dokładnie. Za tym drugim razem miałam trochę więcj pytań zadanych podczas kontroli i musiałam pokazać bilet powrotny, ale ogólnie nie było problemów i dostałam pieczątkę na 6 miesięcy. Ważne, żebyś potrafił uzasadnić, dlaczego przyleciałeś znów po niedługim okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od grudnia 2010 do listopada 2011 wjechałem na B2 11 razy, średnio raz na miesiąc. W stanach spędziłem łącznie około 120 dni, w listopadzie wjechałem na 6 miesięcy, wylatuję w maju. Jak Anarion podkreślił - ważne, byś umiał uzasadnić czemu przylatujesz i jak dobrze umiesz przekonać do tego oficera imigracyjnego na lotnisku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...