Jump to content

Wjazd Do Usa 2X W Ciągu Roku.


Recommended Posts

Witam, w maju wybieram sie turystycznie do USA na 2 tygodnie, prawdopodobnie około pazdziernika chciałbym przyjechac jeszcze raz na troche dłuzej (oczywiscie wiem ze wiza turystyczna umozliwia jednorazowy pobyt max 6 miesiecy). Czy istnieje "poważniejsze" ryzyko ze pogranicznicy nie wposzcza mnie za drugim razem ze wzgledu na częstotliwosc przyjzadów ? Czytałem gdzieś że przy zbyt częstym odwiedzaniu Stanów jest takie ryzyko gdyż moga podejzewać ze organizuje tu sobie trwałe gniazdko.

Z góry dzieki za odpowiedz, pozdr.

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie wiem ze wiza turystyczna umozliwia jednorazowy pobyt max 6 miesiecy

a jak Ci da urzednik na granicy pobyt na 1 miesiac to bedziesz 6 miesiecy? To ze daja na 6 miesiecy pobyt nie oznacza ze kazdy taki pobyt dostanie oraz dostaje,,zalezy od danej osoby oraz urzednika na granicy ..tak to nalezy rozumiec a nie ze wiza na cos pozwala,,to urzednik na granicy okresla pobyt.

Tak samo zle rozumujesz te czeste wyjazdy-pobyty...Co innego ktos kto byl pare tyg a co innego jak ktos dostaje pobyt na te 6 miesiecy -wraca po tych prawie 6 miesiacach do Polski i zaraz znow leci.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy, na kogo trafisz.

Ja kiedyś byłam w USA 3 mies- od lipca do początku października, a potem na początku grudnia (czyli po 2 mies) przyjechałam znowu na miesiąc czy półtora, nie pamiętam dokładnie. Za tym drugim razem miałam trochę więcj pytań zadanych podczas kontroli i musiałam pokazać bilet powrotny, ale ogólnie nie było problemów i dostałam pieczątkę na 6 miesięcy. Ważne, żebyś potrafił uzasadnić, dlaczego przyleciałeś znów po niedługim okresie.

Link to comment
Share on other sites

Ja od grudnia 2010 do listopada 2011 wjechałem na B2 11 razy, średnio raz na miesiąc. W stanach spędziłem łącznie około 120 dni, w listopadzie wjechałem na 6 miesięcy, wylatuję w maju. Jak Anarion podkreślił - ważne, byś umiał uzasadnić czemu przylatujesz i jak dobrze umiesz przekonać do tego oficera imigracyjnego na lotnisku.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...