Skocz do zawartości

Kilka Mniej Lub Wiecej Ciekawych Pytań


takjakby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój pierwszy post i od razu kilka pytań. Mianowicie.

1. Czy możliwe jest ubieganie się o (SB1) reentry permit jeśli wyjechałem z USA do Polski w 2009 roku i do tej pory jestem tu (mając możliwe kilka średnich dowodów pozwalających mi na ubieganie się o reentry do USA) z tym, że ważnośc mojej GC wygasła (exp. date sep 2010) w 2010 roku? Karte miałem od 2000 r.

2. Czy jeśli nie jest to możliwe już lub gdy odmówią mi reentry, to mogę od nowa starac sie o GC poprzez loterie wizową lub sponsorowanie ( ojciec i siostra w USA ) i ile by to trwało? Czy np. to ,że rzekomo zrzekłem sie statusu rezydenta poprzez to ze nie wyjechałem po 2009 r. to przekresla moje szanse na GC kiedykolwiek?

3. Czy np. ewentualny ślub z obywatelką USA będąc na wizie turystycznej ( bo takową mógłbym dostac zrzekając sie GC ) w Stanach pozwolił by mi na uzyskanie GC czy tak jak w pytaniu nr 2 jestem skreślony na zawsze z powodu zrzeknięcia się GC?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

na pytanie 1 to Ci odpowie dobry adwokat od spraw imigracyjnych ..

na 2 pytanie to dostales ta 1 GC z jakiej przyczyny?sponosorowanie przez Ojca czy tez siostre?

a masz zakaz wjazdu na teren USA,jesli nie to oddaj GC ,zrzec sie tej karty w Krakowie lub tez Warszawie i wysylij zgloszenie do loterii lub tez niech Cie siostra lub tez Ojciec sponsoruje,,co do siostry to moze trwac i 12 lat takie cos a Ojciec zalezy czy masz zone czy jestes sama i do wylotu-wyjazdu bedziesz sam.I tutaj mozesz czekac i 6-8 lat na wize.

masz to podane w biuletynie wizowym,znajdziesz taki temat na forum

odp3 bedzie brane pod uwage ze miales GC,oddales a teraz co z milosci tej slub i GC chcesz dostac?wez takie cos uwage

bo skreslony nie bedziesz ale,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy post i od razu kilka pytań. Mianowicie.

1. Czy możliwe jest ubieganie się o (SB1) reentry permit jeśli wyjechałem z USA do Polski w 2009 roku i do tej pory jestem tu (mając możliwe kilka średnich dowodów pozwalających mi na ubieganie się o reentry do USA) z tym, że ważnośc mojej GC wygasła (exp. date sep 2010) w 2010 roku? Karte miałem od 2000 r.

2. Czy jeśli nie jest to możliwe już lub gdy odmówią mi reentry, to mogę od nowa starac sie o GC poprzez loterie wizową lub sponsorowanie ( ojciec i siostra w USA ) i ile by to trwało? Czy np. to ,że rzekomo zrzekłem sie statusu rezydenta poprzez to ze nie wyjechałem po 2009 r. to przekresla moje szanse na GC kiedykolwiek?

3. Czy np. ewentualny ślub z obywatelką USA będąc na wizie turystycznej ( bo takową mógłbym dostac zrzekając sie GC ) w Stanach pozwolił by mi na uzyskanie GC czy tak jak w pytaniu nr 2 jestem skreślony na zawsze z powodu zrzeknięcia się GC?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

1. hgw - sprobuj, co masz do stracenia.

2.oczywiscie ze mozesz sie starac ponownie (o ile nic nie przeskrobales) - jezeli po prostu straciles karte nie bedac tam, to bez problemu mozesz. Ile by to trwalo zalezy od Twojego wieku, stanu cywilnego i tego czy ojciec jest obywatelem czy GC holderem.

3. Mozesz, ale po pierwsze slub na turystycznej to fraud (jak byl preconceived intent), po drugie beda sie Tobie dokladnie przygladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty otrzymalismy cala rodziną ( 4 os ) bodajże z loterii wizowej.

Doczytałem w biuletynie już nt. ile by to trwało także sobie pewnie daruje sponsorowanie.

A do stracenia mam około 400$ za decyzje o rozpatrzeniu SB-1 więc w sumie wolałbym wiedzieć jakie mam szanse z expired GC no ale już trudno

Moje ostatnie chyba pytania to mianowicie; czy jak zrzeknę się GC oddam ja w Krakowie i dostane wizę turystyczną dajmy na 10 lat to w tym czasie moge brać udział w loterii wizowej? czy to samo przez sie mam rozumieć, że nie? I drugie pytanie na tej samej zasadzie czy mając turystyczną może ojciec mnie sponsorować? a ja posiadając 10 letnia wize turystyczną i sporadycznie odwiedzając rodzinę spokojnie sobie czekać na rozpatrzenie? w sumie banalne chyba pytanie ale chciałbym się upewnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem o jednym jeszcze naprawde juz ostatnim :D Czy ew. przy odmowie o reentry permit, będe mógł mieć jakieś problemy z otrzymaniem wizy turystycznej? oraz czy mogę jednocześnie brać udział w loterii wizowej i być sponsorowanym?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ! temat mozna po odp. uciac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie czytales za dobrze mojego 1 posta a szkoda

no ale jeszcze raz to napisze

dopuki nie masz zakazu starania sie o wize,nie masz zakazu wjazdu na teren USA to mozesz dostac wize turystyczna ,wlatywac na teren USA,mozesz brac udzial w loterii itd plus do tego byc sponsorowanym a latac turystycznie do USA aby odwiedzic rodzine..

ale czy wize turystyczna dostaniesz to juz inna sprawa ,tak samo jak zostaniesz wylosowany i bedziesz miec na tyle niski numer aby zostac zaproszonym na rozmowe,to samo czy sie bedziesz kwalifikowac z wyksztalcenia ,zawodu-doswiadczenia zawodowego..

pamietaj aby oddac GC jak bedziesz isc po wize itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw:

- O wizę SB1 możesz się starać, do stracenia masz pieniądze, które wyłożysz na rozpatrzenie sprawy. Do poczytania: http://www.immihelp.com/greencard/returning-resident-visa.html

- Piszesz, że wyjechałeś z rodziną na GC z loterii wizowej, razem 4 osoby. Z Twojego posta wiemy, że ojciec i siostra są w USA, w związku z czym parę pytań:

- Czy ojciec jest obywatelem USA?

- Czy siostra jest obywatelką USA?

- Czy masz mniej niż 21 lat?

- Czy jesteś stanu wolnego?

Mając odpowiedzi na te pytania będziemy w stanie Ci przybliżyć Twoje możliwości.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie się bo dopytałem dokładnie o to jak dostaliśmy GC więc pod koniec lat 80 siostra mojej mamy składała papiery o sponsorowanie swojej siostry czyli mojej mamy i tak całą rodziną dostalismy GC. Ojciec ma tylko GC, siostra ma obywatelstwo. Mam ponad 21 lat i stan cywilny kawaler. Przeglądałem ten biuletyn http://adwokatbloch.com/?m=4 z lutego 2011 bodajże więc wynika, ze przy sponsorowaniu czekałbym u ojca do 8? lat a siostry około 10-12 tak jak wyżej pisano. Dużo już wątpliwości rozwiałem dzięki tym odpowiedziom :) wiem, że nie mając zakazu wjazdu do USA mogę sie starac o B2 lub inne ale czy np. wnosząc o reentry permit i dostając odmowe konsulat może pomyślec, że próbowałem odnowic GC nie udało się więc próbuje dostac wize turystyczna i tam zostac na czarno? Bo inaczej gdybym zrzekł sie GC i stanał po prostu po wize turystyczną.

Dodam, że pewnie ciężko było by mi dostac wize SB-1 gdyż, w stanach nie mam chocby konta bankowego, a dowody na to dlaczego nie wyjechałem są typu ukończenie studiów, lub mały zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko próbował SB-1, jest to w tej chwili dla Ciebie najszybsza droga by wrócić do USA jako rezydent. Nie powiem Ci jakie masz szanse, nie wiem. Nie dowiesz się, póki nie spróbujesz. W przeciwnym przypadku natomiast masz do wyboru:

- Sponsorowanie przez ojca, który ma GC, jako, że masz 21 lat wzwyż, kategoria F2B - na ten moment około 8 lat czekania

- Sponsorowanie przez siostrę, która jest obywatelką, zakładając, że ma 21 lat i wzwyż (tylko wtedy może Cię sponsorować), kategoria F4 - na ten moment około 12 lat czekania

- Ojciec uzyskuje obywatelstwo (skoro karty macie od 2000, to droga do obywatelstwa jest otwarta), sponsorowanie przez ojca - obywatela, kategoria F1 - na ten moment około 7 lat czekania

- Loteria wizowa, sponsorowanie przez pracodawcę, itp.

I jeszcze jedno - fakt, że Twoja karta wygasła nic nie znaczy, karty wydawane są na 10 lat, status masz bezterminowo. Oczywiście, w Twoim przypadku status stoi pod znakiem zapytania, zwracam tylko uwagę na fakt, że data ważności na Twojej zielonej karcie nie ma znaczenia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...