Skocz do zawartości

K-1 + Waiver I-601


karmelka

Rekomendowane odpowiedzi

Halo wszyscy.Chcialam ostrzec przed tzw "prawnikami imigracyjnymi",ktorzy "profesjonalnie"pomagaja przygotowac dokumenty o waiver.Wstyd sie przyznac,ale wlasnie dalam sie oszukac.to nie byl pan SZ,jak juz niektorzy mieli watpliwa przyjemnosc,to byla kancelaria prawnicza,ktora sie doskonale prezentuje ,oraz niezwykle mily przedstawiciel tejze,do czasu wplaty kwoty ktora zazada.

co potem?

potem,jest batalia o wypelnienie kazdego dokumentu,ja w koncu wypelnialam sama,a on sprawdzal i pisal "ok"

najpierw myslalam,och rozrywany prawnik=dobrze,potem -och nie ma czasu dla mnie=niedobrze

nastepnie grzecznie naciskalam na egzekwowanie obsugi prawnej,potem juz mniej grzecznie,

potem pomyslalm,chyba on ma jakis problem

/bo zaczol popelniac glupie bledy,myli adesy gdzie trzeba wyslac petycje,platal fakty ktore podalam do dokumentow,w koncu np wystawil wniosek wizowyDS-160 nie dla mojej k1,oraz inne.../

az zrozumialam w koncu ze to nie on,ze to ja mam wielki problem,bo uwierzylam ze on mi pomoze wlascwie przygotowac dokumenty.

A TYMCZASEM-dokumenty sa przygotowanie bardzo zle-a nawet gorzej....trudno mowic o przygotowaniu czegokolwiek.

bedzie mnie to kosztowalo wiecej pieniedzy,

a moze NAWET moje dokumenty nigdy nie zostana zaaprobowane przez urzad imigracyjny.

PROSZE WSZYSTKICH uwazajcie na wszystkie" NAJSZYBCIEJ I NAJSKUTECZNIEJ"nie dajcie sie oszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już o tym w innym wątku - pomyślcie trzy razy zanim podejmiecie decyzję o zwróceniu się o pomoc do prawnika! Owszem, jest trochę roboty przy papierach do K-1, ale naprawdę można to zrobić samemu, oszczędzając mnóstwo pieniędzy - które jak wiecie i tak płyną szerokim strumieniem, bo wszystko słono kosztuje. Jeśli Wasza sytuacja jest prosta to prawnik naprawdę nie wypełni dokumentów lepiej od Was - a jeśli skomplikowana to raczej nie da gwarancji, że wizę dostaniecie, słyszałam o przypadkach jak to prawnicy obiecują, że będą interweniować w Waszyngtonie za pośrednictwem kogoś, kto zna kongresmena... i tak dalej. Dla mnie to zwyczajny blef, nie sądzę, żeby cokolwiek dało się załatwić taką drogą. Podsumowując - zanim wydacie setki złotych albo dolarów w kancelarii prawniczej, przynajmniej spróbujcie wypełnić papiery sami - wątpliwości można rozwiać albo dzwoniąc do ambasady, albo dopytując na forum, naprawdę szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... przyznaję bez bicia, że nie doczytałam, przepraszam. Podniosło mi się ciśnienie, bo już wcześniej otrzymywałam maile z pytaniami, czy warto do prawnika - przy okazji K-1 - i teraz przeczytałam, że ktoś został oszukany i poniosły mnie emocje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się zna... ja się nie znałam, robiłam to pierwszy raz w życiu ;) I jakoś poszło, co nie wiedziałam - doczytałam na forum, wizę dostałam, jestem już po ślubie - a więc można to zrobić na własną rękę, nie nabijając zer na koncie prawnikom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam problem Karmelki - nie bede tu mowic o szczegolach, chodzi o to, ze prawnik jest prawnikiem a polskie WSZEDZIE reklamujace sie agencje doradztwa to jest inna bajka. I taka niby agencja majaca niby prawnika (ktory jak zobaczylam jaka ma gramatyke angielska to sie kilka razy pytalam kto to pisal) - oni jej zaszkodzili. Karmelka ma racje - sytuacja jest patowa teraz, bo teraz nikt z nas cudow nie zrobi a waiver w kazdym przypadku jest inny. Kazdy przypadek to osobna sprawa, ktora wymaga manewrowania i znajomosci przepisow i realiow. Watpie aby karmelka zrobila sama waiver w takiej sytuacji w jakiej byla - ale nie moglam uwierzyc, ze ktos wzial od niej spore pieniadze za wpedzenie jej w klopoty. Rozmawialysmy przez telefon i okazalo sie, ze ja mam takie samo spojrzenie na jej sprawe jakie mial konsul - a mial takie spojrzenie po rozmowie z kobieta, ktora poszla kompletnie nieprzygotowana na interview. Nie winie tutaj Karmelki, bron Boze, winie tego kto jej te sprawe "prowadzil". Teraz zeby to odkrecic to bedzie cudem, bo urzad ma wszystkie dokumenty, ktore byly zrobione bardzo niefachowo i stawiaja dziewczyne w obliczu problemow.

Zgadzam sie, ze - jak to piszecie - nabijanie kasy prawnikowi jest bez sensu, ale tylko wtedy kiedy ktos bedzie wiedzial JAK i CO zrobic. Wiza K-1 jest wydawaloby sie prosta i wiele osob robilo dokumenty samemu, ale wiele petycji zostalo odrzucone badz aplikanci maja problemy, bo w dokumentach byly bledy. Jesli ktos nie wie jak cos zrobic - propros o pomoc. Ciezko jest pozniej odkrecic cos co sie raz zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dluzszego czasu chodzilam po roznych kancelarariach , biurach i zwatpilam , bo w kazdum miejscu wymyslano mi inna historie i inny scenariusz co powinnam zrobic ( oczywiscie odplatnie ) . Wiekszosc tych adwokatow i pseudo " adwokatow " wie jak najszybciej wyciagnac od czlowieka pieniadze , opowiadajac jak to bedzie latwo , szybko i kolorowo .......a czlowiek sie cieszy , ze zaplaci fure pieniadzy ale bedzie mial zalatwione jak nalezy , bo przeciez fachowiec sie tym zajmie - nie zdajac sobie sprawy czesto ze moze znalezc sie w gorszych tarapatach niz jest .....

na szczescie zanim sie zdecydowalam na kogsos , trafilam na to forum i nasza kochana pania Karine , ktora mnie oswiecila calkowiecie i powiedziala mi jak naprawde jest w moim przypadku , ale nie z nieba , nie z gwiazd czy fusow mi to wyczytala ale z mojego rekordu !!! Jako jedyna zajala sie ta sprawa profesjonalnie ,( zaden adwokat mi tego nie zaproponowal przez taki dlugi czas ) teraz mam czarno na bialalym co dalej moge a czego nie . Jestem ogromnie wdzieczna , dzieki Bogu sa na swiecie jeszcze tacy uczciwi i dobrzy adwokaci , ludzie. I z uslug takich fachowcow trzeba korzystac jak najbardzie, cenic ich i polecac , a nie tych co sa tylko zdolni wziasc pieniadze i zawalic nam sprawe ......... Dobra rada na przyszlosc to nie mozna niczego pochopnie robic , zalatwiac .....radze sprawdzic kazde biuro , adwokata ...wszelkie opinie skargi, znalezc co sie tylko da itd. zanim sie go zatrudni , zeby wiedziec ze ta osoba ma odpowiednie kompetencje ....lepiej sie troche wysilic , niz pozniej plakac nad rozlanym mlekiem , bo jak Karina pisze ciezko jest pozniej odkrecic co sie raz zepsuje samemu czy przez prawnika ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...