Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzica I Brak Dochodow.


obecNY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy moja systuacja jest nietypowa, byc moze niektore osoby przeszly przez cos podobnego. lub posiadaja wiedze na dany temat. Bede bardzo wdzieczny za wszelkie uwagi i sugestie.

-Jestem obywatelem USA, zonaty, mamy 3 letniego synka. Moja zona pracuje, musialem zrezygnowac z pracy z chwila narodzin synka. Chcialbym sposorowac mojego ojca, ktory skonczyl wlasnie 70 lat. Zwiazane jest z tym kilka pytan:

- Czy lepiej jest wystapic od razu o sposorowanie. Z tego co wiem sam proces trwa kilka miesiecy. Czy tez zaprosic go do Stanow i tutaj dopiero wystapic o "adjustment of status". Prawdopodobnie otrzymalby wize tylko na 6 miesiecy.

-Poniewaz zajmuje sie synkiem, nie posiadam zadnych dochodow. Czy moja zona lub inna osoba moze byc sposonorem finansowym (formularz I-864)

- Moj ojciec pobiera w Polsce emeryture. Jak wyglada kwestia odbierania jej na terenie Stanow Zjednoczonych. ZUS przesyla ja bezprosrednio do Stanow?

Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty skladasz papiery i szukasz wspolsponsora do tego aby przeszly papiery

taki wspolsponsor moze byc z ulicy nawet ,wazne aby chcial podpisac papiery oraz mial odpowiedni dochod

wize moze otrzymasz turystyczna lub tez nie

co jest wazne to badania medyczne i na to nalezy zwrocic uwage.Kolejna sprawa to taka sprawa moze trwac i 1 rok a moze i 8 miesiecy..

zalezy od tego czy papiery beda dobrze wypelnione i szybko odsylane .

co do ZUS to nie ktorzy zakladaja konta bankowe i tam jest przelewana kasa i wtedy mozna co jakis czas robic jakies operacje na rachunku bankowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd i AoS to visa fraud. Przy nieszczesliwym zbiegu okolicznosci moze skonczyc sie dozywotnim banem.

Sponsorem moze byc zona lub zupelnie obca osoba - byle by byla rezydentem lub obywatelem.

Mala uwaga - przy 70-letnim ojcu, konsul moze poprosic o zapewnienie ubezpieczenia zdrowotnego i to moze byc killer. Medicare mu sie nalezec nigdy nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...