Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pisze na tym forum, poniewaz zaczynam sie niecierpliwic ta cala sytuacja.

W lipcu 2011 wzialem slub z Polka w Polsce, ktora jest rowniez obywatelem USA. Od tamtego momentu ubiegam sie o zielona karte. Zlozylem forme i-130 i dopiero w lutym sie dowiedzialem, ze przeszla pomyslnie.

Zona jest w USA, ja w Polsce. Wspolpracujemy z prawnikiem z USA.

Moje pytanie brzmi: Ile jeszcze czasu bedzie trwac procedura? Forma i-130 trwala 7 miesiecy. Czy mam sie spodziewac kolejnych 7, czy moze jednak powoli mam z gorki. Zone szlag trafia w USA, wiec chcialbym wiedziec ile bedzie trwalo to wszystko?

Prosze o pomoc, bo moj udzial generalnie na forum jest debiutem i zarazem aktem desperacji, bo nikt nigdzie nie potrafi mi odpowiedziec na to pytanie (za darmo)...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik juz jest, wiec nie ma co gdybac :) Teraz dostalem prikaz, zeby zalatwic zaswiadczenie o niekaralnaosci, odpis aktu urodzenia, kopie strony paszportu ze zdjeciem, 2 zdjecia paszportowe i liste pytan do wypelnienia... Ale mam czekac na jakies papiery do wypelnienia i dopiero wtedy wszystko mam razem wyslac do USA. Mam odczucie, ze prawniczka spowalnia sprawe, bo ma innych klientow itd, ale na milosc boska, jezeli maz chce pojechac do zony zeby byc razem, to czy to musi trwac rok? Jesli w przypadku takim, jak moj, ze malzenstwo jest prawdziwe i Milosc jest prawdziwa, stosuje sie procedure ktora trwa rok, to chyba jest cos nie tak... Sly6, a moglbys sprecyzowac ile wg Ciebie to jeszcze bedzie trwalo? Bo te papiery, to juz chyba nie kwestia miesiecy? Mam nadzieje, ze moja sprawa nabrala juz odpowiedniego tempa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury dobrych pare lat temu sie wydluzyly i teraz nic na to nie poradzisz ze tak to trwa

Mozesz byc nie zadowolony ale takie sa teraz zasady tego :)

kiedys to trwalo i 3-4 miesiace,zobacz po postach z lat 2002-2003 a potem bylo po 8-12 miesiecy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosc tutaj nie ma nic do rzeczy, bo przepisy sa przepisami i zapewne kiedys amerykanie sie przejechali w wiarze w prawdziwa milosc. Kiedys gdzies czytalem taki zarcik, ze jakby amerykanie dali mozliwosc ubiegania sie o zielona karte poprzez slub z homoseksualista, to pol polski by zostalo gejami :)

Wszyscy przechodza przez ta sama droge, wiec trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i skupic na tym, aby wszystko wysylac jak najszybciej, bo to jedyna rzecz na ktorej predkosc mamy wplyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amfeyo

ale na milosc boska, jezeli maz chce pojechac do zony zeby byc razem, to czy to musi trwac rok? Jesli w przypadku takim, jak moj, ze malzenstwo jest prawdziwe i Milosc jest prawdziwa, stosuje sie procedure ktora trwa rok, to chyba jest cos nie tak...

Witaj w zeczywistosci. USA jest tylko z teori family friendly a moze family friendly tylko dla swoich obywateli.

A jesli chodzi o prawnika. Sa dobrzy jak i zli co robia ludzi w ...... Do latwych spraw sie nie zatrudnia prawnika bo nie ma po co, no ale jak lubisz placic to juz twoja sprawa.

Powiem tylko tyle, ze ja mieszkalem 6 lat w usa a zona w uk, bo moglem dopiero sciagnac zone po tym jak zostane obywatelem. Ale sie poddalem po 6 latach i wrocilem do uk.

Nasi znajomi byli w podobnej sytuacji co wy. Ona Amerykanka Niemeickiego pochodzenia a on Niemiec. Zajelo im to ok 1 roku aby on mogl do niej wyjechac. Jako ze oboje mieszkali przez kilka ladnych lat w uk (byli naszymi sasiadami) to ona po powrocie do usa musiala sie troche napracowac co by znalezdz prace i udowodnic ze bedzie w stanie utrzymac meza dopuki nie znajdzie pracy. Od ponad pol roku mieszkaja juz razem w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, ze ja mieszkalem 6 lat w usa a zona w uk, bo moglem dopiero sciagnac zone po tym jak zostane obywatelem. Ale sie poddalem po 6 latach i wrocilem do uk.

Zone mogles tez sciagnac jako GC holder, tyle ze by to trwalo 2.5-3 lata... W Twoim przypadku by to wyszlo szybciej niz zostanie obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...