Skocz do zawartości

Fotograf W Stanach - Jaka Wiza?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie moze znany temat (ale nie dla mnie :/ )

Jade do USA (zamierzam) robic zdjecia na kilku imprezach. Jestem zrzeszony w agencji fotograficznej ale zdjecia bede robic dla siebie tez. Wyjazd totalnie niekomercyjny.

Wypelniam wniosek i mam pytania:

1. Co podac w U.S. Point of Contact skoro nikogo nie znam? Podac nazwe imprezy i jej organizatorow? Oni nie potwierdza ze mnei znaja :( Bo nie znaja. Moze podac Hotel w ktorym zrobilem rezerwacje?

2. Ubiegac sie o wize I (Media representative) czy o B (turystyczna)?

3. Na ile czasu jest przyznana wiza Mediowa? Turystyczna jest na 10 lat?

4. Czy na spotkaniu z Konsulem rozmawia sie po angielsku? :)

Tyle na teraz - bede wdzieczny za odpowiedz

Rycho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wpisz co uwazasz, bo i tak do nikogo nie jedziesz do USA.

2. Media representative musi miec - tu mi brakuje slowa - wyslannictwo? - z mediow do ktorych przynalezy, Ty tego nie masz. Samo to, ze ktos jest gdzies zrzeszony nic Ci nie daje - ludzie naleza do zwiazku artystow, malarzy, pisarzy itd. itp. ale chcacy dostac wize dla mediow/sportowcow/artystow nalezy jeszcze spelniiac okreslone warunki aby w ogole o te wize sie ubiegac.

3. Promesa jest przyznawana na okres jaki ustali sobie konsul. Nie ma tu reguly.

4. Na spotkaniu z konsulem rozmawia sie roznie - jesli ktos jedzie w celu biznesowym to byloby dobrze aby umial sie dogadac (zwlaszcza jesli tu nikogo nie ma). W jakim jezyku bedze rozmawial z Toba konsul - nie wiemy. Mialam klientke, ktora leciala na targi kosmetyczne i konsul odmowil jej wizy, twierdzac, ze on sobie nie wyobraza jak ona sie gdziekolwiek z lotniska dostanie, nie mowiac juz o zalatwieniu czegokolwiek, jezeli ona nie zna jezyka.. Ona takze wpisala, ze nie ma nikogo w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wizach turystycznych rozmowa sa 2 jezykach,,nie ma tak ze tylko w j.angielskim

co do wizy to turystyczna ale co tam powiesz,podasz ze bedziesz robic fotki za kase?to moze wydaj kase zamiast na rozmowe to na cos innego

wiza turystyczna nie sluzy do takich wyjazdow

co do wizy I to masz tutaj podane jeszcze

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/wizy-dla-dziennikarzy-i-przedstawicieli-zagranicznych-rodkw-masowego-przekazu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam fOtOgRaFoW

hm ostatnio cos duzo tych fotografów tu na forum,[albo mi sie cos zdaje] moze by tak wszystkie te tamty zebrac w jeden jakis poddział maly

bo chcą jechac fotografowac...

zaden z nich nic nie pisal [albo przeoczylem] co gadal na rozmowie z konsulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem tylko ze bylem - zalatwilem i jestem pod wielkim pozytywnym wrazeniem

Calosc od przyjazdu do wyjscia z ambasady trwala niecale 40 minut

przyjemnie z usmiechem itd. a po 3 dniach byl kurier z paszportem :)

aaa - Pani Konsul zapytala tylko na jakie imprezy jade i zyczyla powodzenia i ladnych zdjec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...