Skocz do zawartości

Pierwsze Staranie Się O Wizę. Zaproszenie ? I Inne Pytania Proszę O Pomoc Pilne !


Rekomendowane odpowiedzi

spidPL - moja rada, odpuść sobie wszelkie stresy :)

piszesz że chcesz jechać na wakacje (zwiedzić usa, nauczyć się języka..) więc dokładnie tak do tego podejdź. To że jako obywatel RP potrzebujesz wizy do US ? trudno. Jest jeszcze kilka krajów na tym świecie które wymagają wizy. I nikt nie robi z tego problemów takich jak z wizami do US ( mowię o dorabianiu do tego ideologii). Po prostu potraktuj to jako biurokratyczną niedogodnośc :)

Jedziesz na wakacje do US, stać cię na to i to wystarczy. Każde wakacje mniej więcej się planuje - wiesz gdzie jedziesz, gdzie spędzisz pierwszy nocleg itd. jesli to wystarczy tobie to dlaczego ma nie wystarczyc konsulowi ? To normalny człowiek tyle że urzędnik :) Więc tak potraktuj wizytę w konsulacie - jak w normalnym urzędzie (jakim przeciez jest). Idąc do jakiegokolwiek urzędu przygotowujesz się ?? Raczej nie. Tj. masz do załatwienia sprawę, potrzebujesz odpowiednich dokumentów i tyle. Więc po co stres.

Odpuść sobie czytanie wszelkich postów o ludziach którym się nie udało dostać wizy. Widocznie były jakies powody i zapewne 99,9 % tych powodów Ciebie nie dotyczy. Więc po co sie stresować bez sensu.

Na pocieszenie powiem tak: przy ostatniej wizycie w konsulacie zabrałem stare zdjęcie ( zostało mi z poprzedniej wizy ). Już przy składaniu dokumentów na terenie konsulatu, urzędnik zwrocił uwage, że to to samo zdjecie co na poprzedniej wizie i jest starsze niż pól roku. Po czym grzecznie poradził że vis a vis konsulatu (Kraków) jest fotograf, że konsulat jest czynny jeszcze 30 minut więc pewnie zdążę. I poleciałem zrobić zdjęcie - zostawiając wszytkie dokumenty + paszport w konsulacie. Oczywiście zdażyłem i jedyny problem to bylo ponowne wejście na teren konsulatu bez dokumentów. Ale wystarczyło wytłumaczyć co i jak. Wizę oczywiście dostalem - cała rozmowa trwała 30 sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Okej a więc przyszła kolej na mnie zdecydowane TAK powiedziałem i chce działać, jutro wysłać wniosek wpłacić kasę ale mam pytanie:

Mianowicie mam 20lat w sumie to już skończyłem zdawanie matury wyniki będą pod koniec czerwca i chcę lecieć SAM więc:

Co lepiej zrobić wpisać bo tu każdy mnie mota doradza ale ogólnie wszystkie podpowiedzi są inne i zgłupiałem więc mam nadzieję że Wy zgodnie mi podpowiecie:

Tak jak pisałem wcześniej chcę się starać o wizę turystyczną ponieważ zależy mi na zwiedzeniu NY, Chicago, Florydy pieniądze nazbierałem i dostałem także od rodziny i co ja mam wpisać że do kogo jadę ciotka ? wujek ? kolega ? podać adres któregoś z nich ? nie będzie to spalona pozycja ? czy może lepiej wpisać jakiś hotel ? ale nie mam rezerwacji ani nic, a może nic nie wpisywać ? podróżować będę sam i chcę poznać tam ludzi, czas jaki określam to max 1 miesiąc pobytu ponieważ chcę w polsce jeszcze studiować (papiery złożyć po powrocie) i chcę też tu pracować, nie zamierzam tam pozostawać dłużej niż 1 miesiąc po kasy na dłużej nie wystarczy. POMOCY bo mam mętlik jedni mówią żeby wpisać adres kogoś znajomego, inni żeby wpisać hotel, zależy mi na zwiedzeniu NY więc nie chcę być na spalonej pozycji. Pozdrawiam i mam nadzieję że razem dojdziemy jak Mi pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda z tych osob ma racje jak i nie

a dlaczego

Bo nie wiadomo jak Ty wypadniesz na rozmowie i jakie beda pytania w sprawie tych znajomych'czy to nie zadna lewizna ktora szybko wyjdzie jak zle cos bedzie mowic

To nie tak ze mozna powiedziec co sie chce i jak,nie ktore osoby nie powinny wogole nic mowic co sie mija z prawda i taka jest prawda

I teraz nie znajac jak sie zachowasz to ,,,musisz sam na to sobie odpowiedziec jak sie zachowasz jak beda padac jakies szczegolowe pytania lub tez szybkie i bedzie sie liczyc szybka odpowiedz a nie bedziesz szukac tej odpowiedzi po myslach-glowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ehh no będę kminić aj ciężka sprawa teraz przejść przez to ale kto nie próbuje ten nie żyje ;)) co będzie to będzie tak czy siak trzeba sie starać bo od gadania nic nie wyjdzie.. działam zaraz po niedzieli i opisze wam co i jak mi pojdzie na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem wize wraz z dziewczyną na 10 lat równo miesiąc temu. Nasza rozmowa trwała może ze 2 minuty. Pytania gdzie byłem w przeciągu ostatnich 5 lat, gdzie pracuje, gdzie studiuje moja dziewczyna, co bedziemy robic. nie ma co kłamać...

a i jeszcze jedno... też miałem obawy co do otrzymania wizy... ale uwież mi... podejdziesz pod konsulat i zobaczysz jaki tam "zarząd" oczekuje to w momencie przestaniesz się stresować... ;) Ja tak miałem, dzięki temu weszliśmy uśmiechnięci, rozmowa była bardzo luźna... troche śmiechu też nie zaszkodzi.

Good luck ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny !! a wiec moje postępy: dziś złożyłem wniosek online na wizę, jutro dzwonie i umawiam się na termin, oraz opłacam wizę na poczcie. Teraz powiedzcie mi co mnie może czekać, jakie pytania ? czy będą sprawdzać wszystko co napisałem tzn pracę, tam gdzie się zatrzymam itd ?? trzęsę się już jak galareta, a to jeszcze trochę do rozmowy pewnie, a stres już mnie przewyższa. Oczywiście jadę turystycznie na max 1 miesiąc bo więcej nie dam rady, mam tylko tyle pieniędzy i urlopu, mam 20 lat i po prostu chcę zwiedzić stany i to wielkie święto 4 Lipca które pragnę zobaczyć od małego. Z góry dziękuję za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Lepiej nie kłam. Pisz i mów prawdę. Jeżeli chcesz siedzieć miesiąc czasu to zapewne masz kilka koła na koncie, tak więc weź kwit z banku.

Pytania są o Tobie i tym co robisz... Jeszcze raz powtórze, nie kłam, bo to są ludzie, którzy pracują kupe czasu w tym i potrafią rozróżnić czy się motasz czy mówisz prawdę. Jedziesz turystycznie, po to, żeby zostawić u nich swoje pieniądze i tak musisz to przedstawić. Gdzie się zatrzymasz? Podaj nazwę pierwszego lepszego hotelu. Na rozmowie mu/ jej wyjaśnisz po co tam jedziesz. Miej ułożony plan swojego wyjazdu (nie mów może pojade tu, potem tu albo tu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam pytanie odnośnie rozmowy wizowej dotyczącej wizy na okres 4 miesięcy z progamu (w&t), a mianowicie na rozmowe należy zabrać indeks z wpisem na kolejny semestr. A więc chodzi o poprzedni semestr który został już zaliczony, czy bieżący semestr, gdzie jest się w trakcie sesji, czyli nie ma zadnych wpisów w indeksie? Co jest sprawdzone w indeksie?? Czy karta okresowych osiągnieć również musi być dołącozna do indeksu? Czy można w trakcie rozmowy powiedzieć że nie ma sie jeszcze żadnych ocen z bieżacego semestru bo jest się w trakcie sesji?? Czy w ogóle sprawdzają indeks. Proszę o pilną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...