Skocz do zawartości

Pierwsze Staranie Się O Wizę. Zaproszenie ? I Inne Pytania Proszę O Pomoc Pilne !


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Gdy ja wypełniałam wniosek o wizę - w styczniu 2010r. - przeczytałam bardzo ważną informację.Otóż wniosek nie może być wydrukowany na zwykłej drukarce,lecz drukarce laserowej. Musze przyznać,że trochę się naszukałam punktu,który takową posiada. Ale nie miałam żadnych problemów w ambasadzie,wszystko było w porządku - a wniosek wydrukowany był w czarnym kolorze.A co do druku opłaty,to o ile pamiętam - ściągnęłam go własnie z neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie i liczę, że może ktoś tutaj mi pomoże :) We wrześniu wybieram się do USA (przynajmniej planuję) na trzy miesiace wraz z moim partnerem. Sytuacja wygląda tak, on będzie tam jechał w ramach delegacji, mnie po prostu chce zabrać do towarzystwa. I tutaj pojawia się moje pytanie-ja nie pracuje. Po prostu jego zarobki wystarczają na tyle, by nas utrzymać, więc ja zajmuje się domem. W USA będzie podobnie. Myślicie, że mimo braku statusu osoby pracującej, mam szansę dostać wizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Hej! Może ktoś mi pomoże, doradzi, a mianowicie. Za tydzien mam mature, chciałabym wylecieć na wakacje do stanów, do mojej rodziny. Już raz byłam, ale to było 7 lat temu, wiza skończyła mi się 2 lata temu. Boję się że dostanę odmowę, bo nie mam jeszcze papierka o studiach ani żadnego zaświadczenia z pracy bo trudno abym miała w wieku 18 lat. Mam czyste intencje, nie chce lecieć tam do pracy tylko do rodziny której nie widziałam juz 7 lat. Co mam z takiej sytuacji zrobić? Spróbować i stracić 160$ czy poczekać i za ok sie ubiegac? Chciałabym teraz bo to będą moje ostatnie beztroskie wakacje, w październiku chce normalnie iść na studia i do pracy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty i miesiąc temu otrzymałam wizę. Powiedziałam że od października zaczynam studia w moim mieście. Konsul jedynie pytał o rodzine w USA, pracę rodziców, koszty mojej wycieczki no i na koniec rozbawił mnie pytaniem czy jadę pilnować dzieci. Wizę dostałam, a też byłam pewna że w tej sytuacji nie ma co próbować, tak więc ode mnie rada że jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avenlyn uwazaj na podobne pytania na granicy czy sie bedziesz zajmowac dziecmi ;)

julianka,bylas,wrocilas na czas to jestes tzw sprawdzona,tak nie masz pewnej wizy ale masz ten plus :) do tego miej po ukladane w glowie w sprawie nauki-studiow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie czy mozna zmienic termin wizyty w konsulacie? Na stronie konsulatu jest taka informacja: "Ograniczenie możliwości zmiany terminu spotkania

Możliwość przełożenia terminu umówionej rozmowy jest ograniczona. Prosimy odpowiednio zaplanować termin rozmowy, aby nie być zmuszonym do dokonania kolejnej opłaty za rozpatrzenie wniosku o wizę."

chodzi mi o przelozenie rozmowy tylko o jeden dzien.. Mial ktos kiedys taka sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty i miesiąc temu otrzymałam wizę. Powiedziałam że od października zaczynam studia w moim mieście. Konsul jedynie pytał o rodzine w USA, pracę rodziców, koszty mojej wycieczki no i na koniec rozbawił mnie pytaniem czy jadę pilnować dzieci. Wizę dostałam, a też byłam pewna że w tej sytuacji nie ma co próbować, tak więc ode mnie rada że jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz :)

Dziękuje bardzo, pocieszyłaś mnie, serio! tak się boję, że nie dostanę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...