Skocz do zawartości

Odmowa Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tak

Znajdujesz się w grupie osób którym najczęściej odmawia się przyznania wizy :

1. Osoby które były w USA i przesiedziały wizę,

2. Osoby które mają najbliższego członka rodziny w USA przebywającego nielegalnie ( małżonek,rodzice lub rodzeństwo),

3. Osoby które skłamały na interview .

Moim zdaniem Twoje szanse na otrzymanie wizy w najbliższym czasie są niewielkie .

To jest oczywiście moja ocena i każdy może mieć odmienne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli konsul mogl celowo nie pytac o mojego ojca?

Tego nie wiem ale fakt ,że członek najbliższej rodziny przebywa w USA nielegalnie niewątpliwie przyczynił się do odmowy .Konsul nie musi Ci wyjaśniać dlaczego .

Gdybyś skłamał we wniosku a Konsul wrzucił by dane ojca do komputera i kłamstwo wyszło na jaw to też wizy byś nie dostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz to juz chyba sam nei wiem czy jest sens probowac dalej,

Musisz SAM podjąć decyzję a nie kierować się tym co przeczytasz na forum. Moim zdaniem ubieganie się ponownie po wizę przed upływam roku nie ma sensu.

Znam przypadki osób które już miały kilka odmów pod rząd właśnie dlatego ,że ktoś bliski jest nielegalnie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj doradze ci tak jak radze każdemu w tym wypadku co twój. Twoja ponowna wizyta w Ambasadzie nie ma najmniejszego sensu. Chyba, że masz na zbyciu troche gotówki. Teraz dlaczego? Po pierwsze, to ze zmienisz konsula nie zapewnia ci świeżego startu ( bo konsul widzi notatkę z rozmowy sporządzoną przez kolegę) poza tym bardzo rzadko się zdarza ze podejmuje decyzję inną niż kolega który rozpatrywał twoją sprawę. Poza tym często konsultuje się z tym który już z tobą rozmawiał. Dwa - jeżeli dostałeś odmowę to okres po jakim wskazane jest ponowne ubieganie się o wizę to rok czasu. Ponieważ jest to okres w którym mogły zajść istotne zmiany w twojej sytuacji. Trzy Twoja sytuacja w PL praktycznie nic co by cię tu trzymało. I umówmy się bycie uczniem technikum policealnym to nie studia na UJ czy innych takich. Ojciec w USA nielegalnie, brat w USA. Lecisz w okresie wakacyjnym .... Wszystko puki co przemawia za odmową wizową. Ślub brata to żaden powód. Zeby wyjechać musisz udowodnić, że nie podlegasz pod 214. Zrobisz to wiza jest twoja.

Druga sprawa - rozmowa w Ambasadzie jest bardzo, ale to bardzo subiektywną oceną kandydata przez konsula. Także poza samymi dowodami trzeba umieć się sprzedać. Rozmowa w Ambasadzie nie jest oparta jedynie na merytoryce, ale na tym jaki obraz ciebie widzi konsul.

Piszę szczerze, masz naprawdę szanse ponizej 5 % że otrzymasz wizę po ponownej wizycie...

Gdybyś pracował od 3 miesiecy gdzieś to to mogłoby pomoc .... ale to tak na marginesie ... kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...