Skocz do zawartości

Odmowa Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

zawiedzony a poradzisz sobie na granicy?myslisz ze to jest tak jak w UNii ze kazdy wjezdza ?

zapoznaj sie dobrze z dzialem Kanada i pewnymi tematami co tam sie dzialo z pewnymi osobami ..

Nie mowie ze Ty bylbys zawrocony i ze masz duze szanse na to ale musisz tez to wiedziec co moze byc w takim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bo w ruchu bezwizowym selekcja ma miejsce dopiero na lotnisku w USA, a w ruchu wizowym czesc osob odpada juz na etapie ambasady, wiec nie traca 2500 zl za bilet a jedynie rownowartosc oplaty za wize.

I to jest właśnie jeden z plusów przemawiających na korzyść ruchu wizowego a nie bezwizowego. Niektórzy sądzą ,że gdyby zniesiono wizy to będą podróżować do USA jak do Londynu http://blogi.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/541618,Chcecie-do-usa-bez-wiz-dobrze-sie-zastanowcie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie jeden z plusów przemawiających na korzyść ruchu wizowego a nie bezwizowego. Niektórzy sądzą ,że gdyby zniesiono wizy to będą podróżować do USA jak do Londynu http://blogi.newswee...astanowcie.html

Mi się wydaje, że tak sądzą wszyscy co o zniesieniu wiz słyszeli w TV a sami się nie interesowali - czyli powiedzmy 95% ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też taki problem mam brata w USA i dostałem zaporszenie na ślub jako świadek prócz mnie jedzie zemnom moja matka i właśnie nie wiem jak to jest czy do rozmowy z konsulem mamy podejść razem do okienka konsula czy osobno a poza tym moja matka jest chora i raczej będzie potrzebowała opieki poza tym może dostać zaświadczenie od lekarza na co cierpi czy to konsula zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brat jest w USA nielegalnie to w zasadzie nie ma o czym mówić, co prawda zawsze zdarzają się wyjątki. Nie wiele napisałas o sobie więc trudno wnioskować jak jest twoja sytuacja w PL a to własnie dla konsula jest najważniejsze. Czyli to co masz tu w Polsce (związki, rodzina, majątek itd) co będzie dla ciebie powodem powrotu do kraju. Zaproszenie na ślub nie ma znaczenia, a choroba twojej mamy jako powód powrotu do Polski też nie. Czy wyjeżdzając do USA zostanie ktoś w kraju? do kogo ty i twoja mama musiała by wrócić. Każdy powinien oceniać swoją sytuację w ten sam sposób. Zanim pojdziesz na rozmowę do Ambasady, postaw się w roli konsula i zapytaj się dlaczego możesz zostać nielegalnie w USA. Kiedy znajdziesz odpowiedz, znajdz kontrargumenty a wizę będzie ci łatwiej dostać. Jeśli nie masz jak tego udowodnić wizy raczej nie otrzymasz (ponieważ przesłanką dla konsula tutaj jest twój brat) jeżeli potrafisz się obronić - masz szansę na wizę.

Czy razem czy osobno- nie ma to znaczenia, jeżeli do ambasady idziecie tego samego dnia to spokojnie mozecie razem podejśc na rozmowę. Czy ma to wpływ na wynik rozmowy ? - Żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaswiadczenie od lekarza to jak chcesz pokazac ,a co tam bedzie,pamietaj ze czasami takie cos moze zaskodzic niz pomoc bo kto wrazie czego pokryje koszta leczenia jak cos sie tam stanie?brat a jak z niego to sciagnac?a ubezpieczenie?poczytaj regulamin za co zwracaja ..wiec jak widzisz takie cos moze nie pomoc a zaszkodzic

kolejna sprawa to sa takie osoby ze sa chore a pracuja nielegalnie w USA i jak kto jest z tym?

To tyle ..

reszte pytan i odpowiedzi masz podane wyzej od maximusa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes dopiero co po szkole, dlatego wize Ci odmowili.

Wroc znowu do ambasady i staraj sie o wize, ale nie przyznawaj sie ze masz rodzine w Stanach. Ja bylam w podobnej sytuacji i za drugim razem wize dostalam. Najpierw staralam sie o turystyczna, nie dostalam jej, po miesiacu wrocilam do ambasady gdzie staralam sie o J1 i ja dostalam i potem znowu dostalam turystyczna i J1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...