Skocz do zawartości

Odmowa Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zaczerpnąć rady.

Dzisiaj miałem wizytę w Ambasadzie, niestety nie dostałem wizy.

Mam mieszane odczucia, dlaczego tak sie dzieje? w jednym okienku dają każdemu wize, w drugim nikomu

mam 20 lat.

jestem uczniem w technikum policealnym kierunek technik budownictwa

ukonczylem liceum o profilu wojskowym

rozmowa z konsulem przebiegała dość dziwnie.

pytał mnie o przyszłość starałem odpowiadać się szczerze niczego nie zatajać

po 10 minutach konsul stwierdził , że nie mam w Polsce do czego wrócić dlatego nie dał mi wizy

posiadałem zaproszenie od brata, który 12 lat jest legalnie w Usa

w zaproszeniu wpisane było , iż mam lecieć na jego ślub. poprosił bym został jego świadkiem.

nie mam na celu zostawac w Usa, chce po prostu lecieć na ślub, doradzi mi ktos coś ?

mam zamiar stanąć na wize poraz drugi jeszcze w tym miesiącu, czy mam jakieś szanse dostać wize?

najwazniejsza rzecz, mój ojciec jest w usa, z tego co wiem nie legalnie, jednak nie jestem przekonany w 100% poniewaz od paru lat nie utrzymujemy z nim zadnego kontaktu. proszę o pomoc. co zorbić, jak przekonać konsula , ze chce leciec tylko na slub.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A no z tym jest taka troche loteria.Ja rok temu gdy starłęm sie o wize byłęm w podobnej sytuacji.Byłęm zaraz po maturach i konsul jedynie mogł wierzyc mi na słowo gdy móiłęm mu ze zamierzam studiowac.Moze decydujace tu jest to ze masz tego brata tam.Mysle ze kolejne staranie o wize w tym miesiacu nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko w takim razie jak moge uzyskać wizę ? brat z przyszlą zona jest teraz w Polsce, z checi by ze mna tam pojechali, ale z tego co sie zorientowalismy, nie moga byc przy rozmowie;/ jestem cholernie zawiedziony.

slyszalem rozmowe gdy dziewczyna wiek okolo 23-26 lat atrakcyjna, rozmawiala z ... Czarnym konsulem.

2 minuty rozmowy. i dostała wize na 10 lat. w tkaim razie co mam zrobic? odpuscic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko w takim razie jak moge uzyskać wizę ? brat z przyszlą zona jest teraz w Polsce, z checi by ze mna tam pojechali, ale z tego co sie zorientowalismy, nie moga byc przy rozmowie;/ jestem cholernie zawiedziony.

slyszalem rozmowe gdy dziewczyna wiek okolo 23-26 lat atrakcyjna, rozmawiala z ... Czarnym konsulem.

2 minuty rozmowy. i dostała wize na 10 lat. w tkaim razie co mam zrobic? odpuscic ?

Musisz udowodnic ze masz do czego wrocic - bedzie ciezko jak masz rodzine tam, nie masz pracy, zony, mieszkania itp. To ze lecisz na slub jest generalnie niestety bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a twój brat do ktorego lecisz jak znalazł się w us ?

no i co z tym ojcem ? pytal Cie konsul o niego ?....i mozna sie tu zastanowic, np ty jestes w PODOBNEJ sytuacji przy staraniu sie o wize jak keidys twoj ojciec...

czy konsul się pytał kto finansuje wycieczke ?

kiedy jest slub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak to jest. niektórzy gadają brednie i dostają wizę. nie wiem, informowałem konsula, o tym że w lipcu bede przechodzil testy sprawnosciowe do szkolki wojskowej, ale tak jakby w ogole mnie nie sluchał. czyli, uznajecie ze nie mam co stawać drugi raz w tak krótkim czasie ? :(

Moim zdaniem szanse niewielkie ale po pierwsze nikt Ci tu nie zagwarantuje sukcesu, po drugie zawsze jest czynnik ze jeden konsul bedzie bardziej wporzo od drugiego i Ci wize da.

Wszystko sprowadza sie do tego jak bardzo zalezy Ci na wyjezdzie i czy nie szkoda Ci kasy na ponowna oplate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli standard rodzina w USA legalnie czy też nielegalnie więc pewnie też tak możesz zrobić i tam zostać. A do tego technikum policealnym kierunek technik budownictwa co nasuwa się Konsulowi że gdzieś na budowie nielegalnie będziesz pracował jak większość naszych rodaków.

Tak czy siak współczuję że odmówiono Tobie wizy... ale też możesz podziękować rodzinie tam przebywającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...