Skocz do zawartości

Jakie Szanse Na Pracę?


paxw

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jakie kierunki (ukończone w Polsce) są cenione w USA? Tuż po studiach (nie mam wyjścia) wyjeżdzam właśnie tam i zastanawiam się czy po ukończeniu dietetyki mam szansę znaleźć tam pracę (NY/NJ)? Jakie inne kierunki są cenione? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie kierunki (ukończone w Polsce) są cenione w USA? Tuż po studiach (nie mam wyjścia) wyjeżdzam właśnie tam i zastanawiam się czy po ukończeniu dietetyki mam szansę znaleźć tam pracę (NY/NJ)? Jakie inne kierunki są cenione? Pozdrawiam

Żaden .Tylko szkoły ukończone w USA mają znaczenie.Do tego doświadczenie,umiejętności i oczywiście stały legalny pobyt z pozwoleniem na pracę.

Rozumiem ,że spełniasz przynajmniej ten ostatni warunek bo inaczej to nawet z doktoratem pozostanie jedynie praca pomocnika na budowie za $8/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ dareknow0 nie przesadzaj, aż tak źle wcale nie jest, zależy jeszcze gdzie.

Jeśli już to Specjaliści, Inżynierowie z rekomendacją firm z w których pracowałeś/aś.

Nie wiem jak wygląda sprawa z twoim kierunkiem, aczkolwiek jeśli nie masz wyjścia to próbuj, tylko NJ, NY wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paxw a bedziesz dany zawod-kierunek umial,lubial i byl w tym dobry?

bo szukaja np lekarzy a Ty jak bys w tym widzial?bylbys dobry w tym i lubial byc lekarzem?

moze od tego zacznij a nie szukaj poszukiwanych zawodow

kolejna sprawa to zalezy od zawodu-specjalizacji oraz tego czy sa potrzebne certyfikaty to jedne zawody moga byc latwiejsze do wykonywania a inne jak napisal darek nalezy uczyc sie w USA :)

jak widzisz na to latwej i prostej odpowiedzi nie ma :)

a teraz zobacz na stronach rzadowych USA-stanu danego czy dietetyk moze od tak sobie pracowac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź... teraz sama nie wiem co mam robić. Myślałam jeszcze, żeby skończyć tam community college, ale w sumie to nic nie daje... sama już nie wiem. Jestem w beznadziejnej sytuacji. Znam z dwie osoby, którym akurat po dietetyce się udało, tyle, że to był ich wybór, a kiedy ja muszę szukać pracy, może tak nie będzie.

sly6 - jasne, że to lubię. Ale nawet jeżeli to lubię, moje szanse są marne...

Dziękuję za odpowiedź!

PS. Moja znajoma szukała po dietetyce pracodawcy przez Internet i znalazła. Oczywiście nie natychmiast znalazła się na oczekiwanym stanowisku, ale znalazła pracę właśnie w dużej korporacji. Czy szanse na to są duże czy raczej małe, ze znalezieniem pracodawcy przez Internet, np. craiglist? A może powinnam wyjechać na jakiś program typu Work&Travel do NY/NJ i tam szukać w jakiś sposób pracodawcy?

EDIT. Aha a co do tych cenionych zawodów... chodziło mi o to, że mogłabym przedłużyć mój pobyt w Polsce i rozpocząć kolejne studia, ale mój wyjazd jest nieunikniony, chociaż może być jeszcze opóźniony. Mogłabym skończyć drugi kierunek, który pozwoliłby mi podjąć tam pracę, dlatego pytałam. Po prostu wiem, że niektóre zawody nie mają tam szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego ze skonczysz jakis kierunek ktorego nie bedziesz lubiala jak nie oddasz temu zawodowi wszystkiego?sadzisz ze konczac studia medyczne to bedzie miec latwo z praca?a no nie

bo musisz to lubic i byc w tym dobra i to jest podstawa,,nie ma nic gorszego nic skonczyc cos czego sie nie lubi i nie bedzie sie w tym dobrym..pamietaj o tym

a czy mozna cos znalesc--znasz takie z Pisma Sw. ze szukajcie a znajdziecie i teraz od Ciebie zalezy,od cierpliwosci i zapalu czy cos znajdziesz ,pamietaj ze jezyk to podstawa :) i to bardzo dobry,do tego fachowa lektura i nowosci na rynku ,ze wiesz co i jak jest :)

co do work i travel to jest to jakies wyjscie :) i moze cos wypalic ale jesli bedziesz chciala i szukala czegos :)

lepiej sie szuka czegos na miejscu niz przez neta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paxw - nie odpowiedziałaś na najważniejsze pytanie - jak chcesz tam pracować ? Wyjazd na turystycznej - zapomnij - żaden sensowny pracodawca nie weźmie Cie do pracy. Każdy nielegalny pobyt wyklucza Cie z ubiegania się o wizę pracowniczą - nawet jakbyś znalazła pracodawcę... Zobacz co napisał Darek - zostaje budowa albo podrzędne bary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...