Skocz do zawartości

Co Powiedzieć Na Rozmowie?


Rekomendowane odpowiedzi

hej, chciałam poradzić się Was odnośnie mojej sytuacji, wniosek już wypełniłam, wszelkie opłaty i dokumenty mam już przygotowane, na rozmowę z konsulem jadę 30 kwietnia. 3 lata temu poznałam chłopaka przez internet i do tej pory utrzymujemy bardzo dobry kontakt (rozmawiamy codziennie) i jest mi bardzo bliski, nigdy jeszcze nie mieliśmy okazji się spotkać, dlatego staram się o wizę turystyczną, aby do niego pojechać i zobaczyć przy okazji Stany. W podaniu napisałam że jadę do niego na 2 miesiące, zaznaczyłam opcję "Friend" i że on będzie sponsorował mi podróż. Czytając posty na forum naszły mnie pewne wątpliwości, ponieważ wiem o tym, że nie mogę powiedzieć na rozmowie, że jadę do chłopaka, bo konsul pomyśli, że będę chciała tam zostać. Z drugiej strony nie wiem czy można nazwać kogoś, kogo nigdy się nie widziało chłopakiem. Co mam zrobić w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Musisz przekonać konsula, że na pewno tam z nim nie zostaniesz, że nawet jeżeli okaże się to coś więcej, to wrócisz do Polski i ew. będziecie starać się o K-1. Konsul pewnie będzie podejrzliwy, wszystko w Twoich rękach, czy uda ci się go przekonać, że nie próbujesz wbić się na B-2 żeby wziąć ślub np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że chcesz jechać do stanów i pozwiedzać trochę, powiedz że poznałaś parę osób przez neta które tak jak ty mają ochotę zwiedzić stany. No i w USA też poznałaś parę osób u których pewnie się zatrzymasz się na jakis czas. A z częścią będziesz zwiedzać. Że jest to jedna z niewielu okazji do tego by poznać ten kraj niezwykłości :). Teraz czego nie powinnaś mówić: że to twoj chłopak, no i wypełnij jeszcze raz DS160 i tym razem napisz ze twój wyjazd sponsorujesz sama. A nie twój internetowy Friend bo to bedzie dosyć obvious że coś nie halo w tym twoim formularzu. Bo o wiele lepiej brzmi to, ze przy pytaniu gdzie się zatrzymasz, podasz dane tego gościa bo np. razem będziecie podróżowac itd... Jezeli konsul cię zapyta czy jedziesz sama, możesz powiedzieć, że nie... ze planujesz podróż w kilka osób ale jak wyjdzie nie wiesz... wszystko zalezy od tego kto dostanie wizę itd.. rozmowa musi mieć sens. Co dalej.. Żadne ze jade do chłopaka, ze przez internet. W tej rozmowie nie ma miejsca na Amory to nie K-1. Studium to nie studia ale zawsze coś, powiedz, że masz pracę i ze odkładałaś na ten wyjazd cały rok... i nareszcie możesz pojechać do Vegas albo robić zakupy w NYC... wtedy wiza będzie twoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie mam znajomych poznanych przez neta z którymi chętnie bym się zobaczyła, to wcale nie taki głupi pomysł, wniosek mogę wypełnić jeszcze raz, tylko pytanie jak teraz zrobić bo nr wniosku podałam już umawiając się na rozmowę z konsulem, czy mam zadzwonić jeszcze raz i powiedzieć że chcę podać nowy nr bo tamten wniosek źle wypełniłam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie byloby podejrzane ze jedziesz na 2 miesiace. To kawal czasu (zwaszcza na urlopy amerykanskie) i od razu nawiazuje sie pytanie - czy masz na to pieniadze? Bo powiedziec ze bedzie cie ktos w USA utrzymywal to juz hmmm taka 'czerwona flaga.' Mozesz udowodnic ze masz fundusze na 2 miesieczny pobyt w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam w tej sytuacji zrobić? teraz już kompletnie jestem przerażona

i przede wszystkim co z tym wnioskiem? mam wypełnić drugi raz? czy po prostu przy rozmowie z konsulem sprostować że jednak koszty wyjazdu pokrywam ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASH jak bys sie zapoznala z forum i tematem o ds 160 to bys szybko uzyskala odpowiedz ze mozesz jeszcze raz wyslac wniosek

co do tych 2 miesiecy to nic tutaj nie ma dziwnego ale jak pracujesz to masz na tyle czasu wolnego?bo ze szkoly masz ale z pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...