Skocz do zawartości

Co Powiedzieć Na Rozmowie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam na forum - to mój pierwszy wpis,

Czytałem trochę wypowiedzi i powiem szczerze, że trochę się wystarszyłem. Wczoraj wysłałem wniosek o wize, umówiłem się na rozmowę z konsulem 25 kwietnia w Warszawie.

Niestety mam trochę obaw - mam 19 lat, klasa maturalna. Teoretycznie w dniu rozmowy z konsulem wciąż będę uczniem liceum ale juz dwa dni później przestanę nim być. Wyjazd planuję w lipcu na dwa miesiące do rodziny. Matura w maju, potem rekrutacja na studia - teoretycznie konsul nie ma gwarancji, że będę chciał rozpocząć studia w Polsce - indeksu fizycznie przeciez nie będę miał (?). Poza tym za szybko wypełniłem formularz wizowy i np. w polu kto płaci za wyjazd wpisałem, że ja sam zamiast rodziców (jakoś nie bardzo myślalem) - ma to jakieś znaczenie? Może wypełnie poprostu wniosek drugi raz? dodam też, że nie mam żadnego zaproszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wniosek możesz wypełnić jeszcze raz, tak żeby wszystko tam było zgodne z prawdą, bo konsul raczej przychylnie nie spojrzy na 'nie myślałem jak wypełniałem'.

Wiesz już co chcesz studiować? Musisz pokazać konsulowi, że masz konkretne plany na to co będziesz robić po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam już konkretne plany odnośnie kierunku studiów i tego co bym chciał robić po studiach

rozumiem po ostatnich wpisach, że nie muszę dzwonić na infolinię i informować o tym, że inny numer wniosku będę miał ze sobą niż podany telefonicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam już konkretne plany odnośnie kierunku studiów i tego co bym chciał robić po studiach

rozumiem po ostatnich wpisach, że nie muszę dzwonić na infolinię i informować o tym, że inny numer wniosku będę miał ze sobą niż podany telefonicznie?

dzwonisz ponownie...tak jak za 1 razem na umoowienie sie z konsulem tylko teraz podajesz ten inny - nowy nr wniosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...