Skocz do zawartości

Ubieganie Sie O Wize B1,b2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Opisze poniżej moja sytuacje i chciałbym się dowiedzieć czy mam jakieś szanse na Wizę

Wiec tak mieszkam w Polsce mam ukończone 23 lata mam córkę 2 miesięczna i bardzo chciałbym pracować w stanach i na stałe tam zamieszkać z rodzina ponieważ nie jestem jeszcze w związku z przyszła zona

W Chicago mam kuzyna który mieszka juz tam 15 lat i ma firmę budowlana

Jestem bardzo zainteresowany wyjazdem do niego i podjęciu jakiej kolwiek pracy na początku

Proszę mi pomoc czy mam jakieś szanse dostać wizę , bo nie chciałbym na daremna wyrzucać pieniędzy w błoto,

Z góry dziękuje

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sorki chodziło mi o wize H-1B , po prostu do pracy.Ja wiem ze jest sporo osób co również chcą wyjechać do stanów do pracy, ale ja pytam dlatego ze mam tam kuzyna i czy to w jakimś sensie wpłynie na decyzje albo czy ma możliwość ściągnięcia mnie tam do pracy.Nie orientuje się ogólnie jak to wygląda dlatego pytam Czy ma wogóle to jakiś sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznij od lektury strony Ambasady USA oraz tego dzialu co napisales temat,bo kuzyn to za malo aby cos myslec,tutaj nalezy znac sie na przepisach oraz miec dobrego adwokata

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/wizy-z-pozwoleniem-na-prac-tymczasow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki chodziło mi o wize H-1B , po prostu do pracy.Ja wiem ze jest sporo osób co również chcą wyjechać do stanów do pracy, ale ja pytam dlatego ze mam tam kuzyna i czy to w jakimś sensie wpłynie na decyzje albo czy ma możliwość ściągnięcia mnie tam do pracy.Nie orientuje się ogólnie jak to wygląda dlatego pytam Czy ma wogóle to jakiś sens

Nie masz najmniejszych szans (tak w skrocie). Do firmy budowlanej na H-1B (ktora jest dla specialty occupation) nie da rady, poza tym trudno by my bylo udowodnic ze nie znajdzie nikogo na miejscu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie ja tam idzie się dostać ??? jest wogole jakaś szansa może inaczej mam jakoś do tego podejść z innej strony , Ogólnie chce tam pojechać z sąsiadem który jest do kuzyna wujkiem.

Później mam zamiar sciagnać tam przyszłą żonę ale najpierw muszę ja się tam dostać.

Jestem świeży w tych tematach bo nie dawno kuzyn mi zaproponował tam prace i mieszkanie,dlatego mi tak bardzo zależy,Może on ma jakaś możliwość ściągnięcia mnie poprzez zaproszenie albo coś.Proszę o szczerą poradę za co z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości, żeby ot tak sobie tam wyemirgować.

No chyba, że chcesz pojechać na wizie turystycznej i zostać nielegalnie.

W Twojej sytuacji nie ma możliwości zalegalizowania takiego pobytu (bo nielegalby pobyt, czy praca są jedynie przebaczane przy małżeństwie z obywatelem).

Gdyby emigracja do USA była taka prosta, to wszystkie miliony, którym zamarzyło się wyjechać do Stanów już by tam było.

Kuzyn zaproponował Ci pracę na wizie turystycznej? A nie wie, że to jest przestępstwo?

A jeśli kuzyn chce Cię ściągnąć do swojej firmy na wizę pracowniczą, to najpoierw będzie musiał udowodnić, że nie ma nikogo na miejscu, kto móglby wykonywać taką pracę. No i poza tym taka wiza jest dla pracodawny bardzo kosztowna.

Jeśli uda Ci się dostać wizę turystyczną i zostać nielegalnie, to Twoja żona może już wizy nie dostać, bo we wniosku będzie musiała podać, czy ma kogoś w USA, a będzie miała nielegalnie przebywającego męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie ja tam idzie się dostać ??? jest wogole jakaś szansa może inaczej mam jakoś do tego podejść z innej strony , Ogólnie chce tam pojechać z sąsiadem który jest do kuzyna wujkiem.

Później mam zamiar sciagnać tam przyszłą żonę ale najpierw muszę ja się tam dostać.

Jestem świeży w tych tematach bo nie dawno kuzyn mi zaproponował tam prace i mieszkanie,dlatego mi tak bardzo zależy,Może on ma jakaś możliwość ściągnięcia mnie poprzez zaproszenie albo coś.Proszę o szczerą poradę za co z góry bardzo dziękuje.

Nie idzie... Jak pisze Joanna - miliony ludzi chca sie tu zwalic z takich czy roznych powodow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Ty myślisz, że my Cię tu okłamujemy?

Czy może po prostu będziesz tak długo pytał, aż Ci powiemy, jedź chłopie, choćby dzisiaj?

Poczytaj na stronie ambasady USA jakie są legalne sposoby wyjazdu do Stanów - wizy imigracyjne - sam sobie odpowiedz na pytanie, czy na którąkolwiek z nich masz szanse. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...