Skocz do zawartości

Co W Moim Przypadku- Wybór Wizy


nomad

Rekomendowane odpowiedzi

No kurde, szkoda, że tak trudno. Myślałem że tutaj działa zasada imigracji przez edukację jak do Australii. No ciocia wujek i miałem tam babkę i dziadka więc dośc bliska rodzina ;-) Ale jak mam starać się o pobyt stały i obywatelstwo kanadyjskie, to masakra całe życie mi na to zejdzie. Jestem trochę zdziwiony, bo do Australii jest całkiem inaczej, tam przez edukację można zostać. USA to nie aż takie moje marzenie, tylko ze względu że mam tam połowę rodziny.

A jak wygląda sponsorowanie przez pracodawcę ? Chodzi mi głównie o ubezpieczenie i jak to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, żeby nie zakładać nowego wątku, podepnę się pod ten.

Rozważamy z narzeczoną emigrację do USA. Prośba o poradę do osób bliżej znających temat, jak to zrobić najsensowniej (oczywiście w grę wchodzi tylko legalna emigracja). Nasza sytuacja wygląda następująco: ślub planujemy na wiosnę 2013, ja mam w Stanach rodzeństwo (obywatele), ale sponsorowanie to czas oczekiwania około 12 lat wg. bieżącego biuletynu. Narzeczona jest lekarzem (w trakcie specjalizacji), więc może mogłaby się starać o wizę z kategorii E? (E2, E3?). Pozostaje jeszcze loteria, ale to już loteria, więc trudno się nastawiać na sukces tą drogą.

A zatem:

-Czy narzeczona może się starać o wizę E? Jeśli tak to jakiej kategorii (E2/E3)? I czy specjalizacja jest tutaj brana pod uwagę?

-Czy warto rozpocząć proces sponsorowania mnie przez rodzeństwo? 12 lat to dużo, ale bardziej mi chodzi o to, czy przez tą procedurę nie pozbawię się możliwości wjazdu do USA na wizie turystycznej (byłem 3 razy w trakcie studiów, zawsze wracałem w terminie), którą mam ważną do 2016 roku.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...