Skocz do zawartości

Zielona Karta A Wniosek Ds-230


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj maz wlasnie zostal wylosowany w loterii wizowej 2013. Mamy dylemat, bo 7 lat temu przesiedzielismy obydwoje wize J1 (bylismy w USA ogolnie 18 mcy). Czy automatycznie zostaniemy odrzuceni przez konsula? Czy we wniosku mamy pisac prawde (pytanie number 40h)? Nie wiemy czy jest sens przechodzic szereg tych procedur, zeby na koncu po poniesieniu wszystkich kosztow dostac odmowe. Karina, prosilibysmy o fachowa porade co mamy robic. Dodam, ze zalezy nam na wyjezdzie, ale nie jestesmy zdesperowani. Czy jest jakakolwiek szansa, ze konsul przymknie oko na to, ze bylismy mlodzi...? :)

Doddam, ze maz wylosowal dosc niski number - ponizej 2000. Poradzcie ludziska - tylko powazne posty. Dzieki

Nie ma takiej opcji, aby dostać GC. Rozmawiałem z paroma osobami odrzuconymi na starcie. W uzasadnieniu na rozmowie usłyszeli oboje mniej więcej coś takiego przestępstwo imigracyjne jest przestępstwem federalnym. Skoro popełnili to, to są w stanie popełnić i inne. I nie było zmiłuj się. Zataić się tego nie da ponieważ już jest zmodyfikowana baza danych osób z tym wykroczeniem. Szczerze powiem że nie rozumię ludzi którzy będąc w Stanach postanawiają zostać nawet nielegalnie, później decydują się wrócić do Polski, a następnie biegają jak z obstrukcją jak wyjechać ponownie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale czy wizę J1 da się przesiedzieć? ;)

Exchange J1 Visa jest wizą zakwalifikowaną jako nieimigracyjna, przeznaczoną dla osób uczestniczących w programach wymian międzynarodowych, i jako taka może być otrzymana tylko poprzez zatwierdzone przez rząd amerykański organizacje sponsorujące. Warunki na jakich przyznaje się wizę J1 są zazwyczaj bardzo specyficzne. Posiadacze wizy J1 mogą pracować, studiować, odbywać praktyki, prowadzić badania lub wykłady - w zależności od programu w którym uczestniczą - przez ściśle określony czasu.

Wiza J-1 na progrmaie 'Work and Travel" pozwala legalnie pracować w USA przez okres do czterech miesięcy, oraz pozwala na legalny pobyt w USA do pięciu miesięcy - najczęściej do - 1 października (data wstemplowana w paszporcie plus 30 dni grace period).

Wiza J-1 nie może być przedłużona (i niestety jak na razie nie ma odstępstw od tej zasady).

Chyba pomogłem? Poza tym radzę poradzić się prawnika imigracyjnego. Posłuchajcie, to nie Ameryce zależy na nas, tylko nam na Ameryce. Dlatego urzędnik nie będzie dla nas siostrą czy bratem, ale urzędnikiem rewizyjnym który ma robić sito...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nalezy sie poradzic prawnika to racja ale czytales chyba wypowiedz Kariny co jest w przypadku J-1 ..A Ona jest prawnikiem i teraz co sadzisz o swoim poscie wczesniejszym?

I moze zapoznaj sie dobrze z forum ,co pisze Karina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

zostalam wylosowana w loterii wizowej i jestem na etapie DS-230. ale w pkt 29 mam problem.nie wiem czy wpisac moje trzy letnie dziecko urodzone w usa, ktore ma obywatelstwo amerykanskie i nie potrzebuje zielonej karty. czy wogole w DS-230 ja uwzgledniac? czy ktos cos wie na ten teamat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz uwzgledniac dziecka, a jestes w USA legalnie?

witam.

ja teraz jestem w polsce. ale byłam legalnie w usa w tym czasie urodziłam tam dziecko i po trzech miesiącach wrócilam do polski. a w miedzy czasie byłam z dzieckiem w usa na wakacja, gdyz mam jeszcze ważna wize turystyczną i dziecko wjezdzało na swoj amerykanski paszport a ja na wize.

tylko w pkt 29 w DS-230 każa wpisac wszystkie dzieci i mam dylemat. Czy jak jej nie wpisze wale to uznaja ze nie mam dziecka i oskarza o kłamstwo. ja rozumiem ze ten DS-230 jest jakby wywaidem mojego zyciorysu. prosze o upewnienie mnie co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam pytanie odnośnie wypełnienia wniosku DS-0230, dotyczące punktu 10 , 11.

10. Adres w USA pod którym zamierzamy mieszkać. Nie jest wymagane jego wpisywanie w tym momencie, można zamiast tego wpisać „n/a”, ale konieczne jest posiadanie tego adresu przed wizytą w Ambasadzie. Jeżeli wpisujemy to należy wpisać pełny adres z kodem pocztowym i podać dane osoby, która tam obecnie mieszka.

11.Adres w USA pod który chcemy aby została wysłana nasza Zielona Karta – wpisujemy tylko jeżeli jest to inny adres niż w punkcie 10. Jeżeli wpisujemy to należy podać pełen adres z kodem pocztowym i podać dane osoby, która tam obecnie mieszka.

Jeżeli nie wypełnie żadngego z tych punktów, czy GC zostanie wysłana na adres do Polski ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać adres na terytorium USA. Nie musisz wpisywać go dzisiaj do formularza.

Zielona Karta uprawnia do legalnego wjazdu, pobytu i pracy na terytorium USA i jest wydawana osobom, które zamierzają przenieść swoje życie do USA. Zielona Karta nie jest wydawana w celu zastąpienia nią wizy B1/B2. Osobom, które wprowadziły w błąd urząd administracji amerykańskiej podając fałszywą podstawę do wydania w/w karty, będą one anulowane.

Administracja amerykańska dokonuje starań aby w jeszcze lepszy sposób służyć społeczeństwu amerykańskiemu i chronić przed przestępcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...