Skocz do zawartości

Nielegalny Pobyt A Wylosowana Zielona Karta


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie ze nie przeszkadza - jezeli przebywa w US nielegalnie lub przebywal i dostal bana ktory caly czas obowiazuje. to ubiegac sie moze (kazdy moze sie ubiegac) ale karty nie dostanie (tutaj po prostu liczy na to ze mu ktos napisze ze dostanie, co nie zmienia faktu ze nie dostanie). Jezeli przebywal kiedys nielegalnie, odluzyl bana i wylosowal karte w DV to (zakladajac ze spelni wszystkie inne warunki) ja by dostal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No ale kizielu, kolega pisze ze ma mase takich znajomych co pomimo nielegalnego pobytu otrzymywali jednak GC, czyli mam rozumiec ze oni odsłuzyli bana czy poprostu nie wiem konsul miał dobry humor???

Ktory kolega i gdzie ? Nie wiem - moze odluzyli, nie slyszalem o przypadkach ze ktos dostal GC majac bana, natomiast znam dosc dobrze przypadki kiedy ktos probowal majac bana i probowal bedac w US na przesiedzianej turystycznej i zostal dosc brutalnie wyslany na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przyznanie GC nie zalezy chyba od jednego konsula. Wszystkie dokumenty na GC dostarcza sie dlugo przed koncowym interview i tak te dokumenty sa przegladane i informacje weryfikowane. Mozliwe ze kiedys na to troche inaczej patrzyli i ludzie otrzymywali GC. Teraz pewnie robia tak jak jest napisane w warunkach loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie Gucio i Kizielu za wyjasnienie po prostu giovane napisał ze ma duzo znajomych, którzy dostali GC pomimo nielegalnego pobytu i zrozumiałem ze po mimo bana da sie to obejść skoro on tak napisał - tak wynikało to z jego wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczeze, jak jak bylem w usa wielu moich znajomych wysylalo dane na loterie z nadzieja ze uda sie im wylosowac GC. Jestem ciekaw czy jak by ktos z nich wylosowa GC w tamtych czasach (10 lat temu) to by ja dostal czy nie. Wtedy jeszcze nie bylo banow itp o ile dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikun ja zadalem pytanie proste w jaki sposob te osoby dostaly te zielone karty czy przez loterie czy przez co ..i wtedy bylo by to wyjasnione

Bo mozna przy slubie z obywatelem-obywatelka na terenie USA.czy moze przez pewna sekcje -dowiesz sie tego na forum co to jest..

Czy moze dostali waiver jak byli w Polsce ,,jak widzisz tych troche jest aby dostac GC bedac nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie Gucio i Kizielu za wyjasnienie po prostu giovane napisał ze ma duzo znajomych, którzy dostali GC pomimo nielegalnego pobytu i zrozumiałem ze po mimo bana da sie to obejść skoro on tak napisał - tak wynikało to z jego wypowiedzi.

Ja w to mowiac szczerze watpie - najpierw pisze ze zna, pozniej sie pytac czy przypadkiem ktos takich ludzi nie zna - brakuje troche logiki w tym poscie. Dziecko nie ma tu najmniejszego znaczenia. Dopoki nie ma 18-lat, nie nalicza mu sie zaden ban.

Moim zdaniem liczy ze mu sie jakos uda i moim zdaniem sie mocno przeliczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...