Skocz do zawartości

Nielegalny Pobyt A Wylosowana Zielona Karta


Rekomendowane odpowiedzi

Aby osoby zainteresowane tematem miały kompletną wiedzę, podaję link do artykułu który mówi o wyjątkach pozwalających na uzyskanie zielonej karty - http://www.dziennik....ytu-i-nie-tylko

To powinno uświadomić nielegalnych emigrantów w jakiej sytuacji się znajdują, co mogą a także co nie jest dla nich dostępne. Miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Gdzies czytalem, ze jak ktos byl nielegalnie i wyjechal i odsluzyl ten "ban" czy to na 3 czy na 10 lat to i tak sie nie kwalifikuje na GV przez loterie.

Sprobuje znalezc ten artykul. Chyba pisalem o tym kiedys w innym poscie.

DS-230 - Punkt 40h, moze ktos wyjasni. (ostatnie 3 linijki w tym punkcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Hej Everybody.

Moja sytuacja jest nstepujaca. Bylem w usa 2 razy na wize J-1. za drugim razem troche sie zasiedzialem (5lat). Wrocilem do Polski w 2009r. Mam brata, ktory przebywa legalnie i posiada GC na 10 lat. Zostalem wylosowany podczas DV2013 i wlasnie otrzymalem info zeby sie stawic w ambasadzie w Warszawie na interview. Co sadzicie o mojej sytacji? Warto w ogole ryzykowac? Z tego co wiem to ja i zona ktora zglosilem musimy zaplacic przed spotkaniem w ambasadzie po $330 kazdy. No nie ukrywam troche to jest dla nas. Czy Waszym zdaniem zostane odrzucony podczas interview?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Kiedy wleciałeś na J-1, którą przesiedziałeś? Co miałeś wbite na formularzu I-94 przy wlocie na J-1? Jeżeli D/S, to czas spędzony nielegalnie nie liczy Ci się do bana, więc możesz po GC startować. Ponadto, skoro wyleciałeś w 2009, to mniemam, że jakąkolwiek "2 year foreign residency rule" spełniłeś już dawno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Na J-1 ta ktora przesiedzialem wjechalem w 2004r.

- Co do tego co mialem wbite w i-94 to szczerze powiem ze nie wiem, ale wszycy na J-1 mowili o D/S i jak zalatwialem W&T to tez pamietam ale jak mowie nie jestem pewien

- a co do pracy na moj ssn dlaczego to takie wazne?

dziekuje za szybka odpowiedz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...