Skocz do zawartości

Praca Dla Pielegniarki W Usa


ana254

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i bardzo prosze o podpowiedz co powinnam zrobic w sytuacji gdy chcialabym wyjechac na stale do USA i podjac prace jako pielegniarka.Skonczyłam w Polsce studia pielegniarskie na poziomie licnecjata i juz 5 rok pracuje w Szpitalnym oddziale ratunkowym. Chciałabym podjac legalnie prace w Stanach a konkretnie w okolicach Chicago. Prosze o wskazowki gdzie mam sie udac jakie egzaminy zdac? Nadmienie ze moj maz jest ratownikiem medycznym i takze chcialby pracowac w swoim zawodzie. Nie wiemy czy jest to wogole mozliwe. Dziekuje za wszystkie wskazowki i pozdrawiam. Ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim aby legalnie pracować w Stanach, musisz mieć do tego odpowiednią wizę.

No i zdobyć prawo do wykonywania zawodu tam, czyli pewnie pokończyć odpowiednie kursy, czy szkolenia.

Na wizę pracowniczą nie masz szans. Bo raczej nikt nie będzie się bawił w sprowadzanie pielęgniarki.

Dopiero co został założony podobny temat na forum:

http://forum.usa.info.pl/topic/20499-pielegniarki-w-usa-i-inni-pomozcie/page__fromsearch__1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo prosze o podpowiedz co powinnam zrobic w sytuacji gdy chcialabym wyjechac na stale do USA i podjac prace jako pielegniarka.Skonczyłam w Polsce studia pielegniarskie na poziomie licnecjata i juz 5 rok pracuje w Szpitalnym oddziale ratunkowym. Chciałabym podjac legalnie prace w Stanach a konkretnie w okolicach Choicago. Prosze o wskazowki gdzie mam sie udac jakie egzaminy zdac? Nadmienie ze moj maz jest ratownikiem medycznym i takze chcialby pracowac w swoim zawodzie. Nie wiemy czy jest to wogole mozliwe. Dziekuje za wszystkie wskazowki i pozdrawiam. Ania.

Zasadniczo nie masz szans, bo nie mozesz sobie po prostu wyjechac i pracowac - takich ludzi sa miliony (miliardy ?). Mozesz byc sponsorowana przez pracodawce (praktycznie niemozliwie - pielegniarek jest tu od cholery i nie moga znalezc pracy - z tego co czytalem), wygrac loterie wizowa lub wziac slub z amerykaninem (co moze nie do konca wspolgrac z Twoim mezem).

Poza tym - jak Joana pisze - musisz byc certyfikowana lokalnie zeby dali Ci sie w ogole dotknac do jakiegokolwiek pacjenta, ale to jest drobny problem - wiekszy to to co napisalem wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawod pielegniarki to nadal dobry wybor w Usa.Jednak niedlugo bedzie za duzo pielegniarek tutaj(duzo osob idzie na studia z przekonaniem ze to szybki sposob(2 lata) na zdobycie dobrego zawodu.Juz w niektorych szpitalach/osrodkach mozna zaobserwowac ze wiekszosc pielegniarek minela sie z powolaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...