Skocz do zawartości

Pytanie Odnosnie Obywatelstwa


Aneta73

Rekomendowane odpowiedzi

Moj narzeczony jest z USA na GC od kilkunastu lat. Niestety nigdy nie pomyslal o zrobieniu obywatelstwa. I tu pojawiaja sie schody:

1. Nie rozliczczal podatkow przez kilka lat. Teraz wszystko ma uregulowane , podatki rozliczone i zostalo tylko $1500 do zaplaty do IRS (robi regularne miesieczne paymenty)

2 Placi child support (mial niewielka przerwe w platnosciach bo byl po wypadku i nie pracowal)

Czy powyzsze problemy moga byc powodem odmowy przyznania obywatelstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj narzeczony jest z USA na GC od kilkunastu lat. Niestety nigdy nie pomyslal o zrobieniu obywatelstwa. I tu pojawiaja sie schody:

1. Nie rozliczczal podatkow przez kilka lat. Teraz wszystko ma uregulowane , podatki rozliczone i zostalo tylko $1500 do zaplaty do IRS (robi regularne miesieczne paymenty)

2 Placi child support (mial niewielka przerwe w platnosciach bo byl po wypadku i nie pracowal)

Czy powyzsze problemy moga byc powodem odmowy przyznania obywatelstwa?

Na pewno musi mieć rozliczone i zapłacone podatki z ostatnich pięciu lat . W N-400 pytania o wszystko właśnie z ostatnich pięciu lat .Dot. również wyjazdów z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On zarejestrowal sie jak mial 21 lat wiec to jet ok. Martwia mnie tylko te podatki. Czyli aby zlozyc dokumenty na obywatelstwo, nie mozna miec nawet 1$ dlugu do IRS-u? A co wtedy jak ktos robi miesieczne paymenty? Jest szansa czy trzeba czekac az sie splaci? Zalezy mi na czasie bo chcemy sie pobrac i uregulowac moj status

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On zarejestrowal sie jak mial 21 lat wiec to jet ok. Martwia mnie tylko te podatki. Czyli aby zlozyc dokumenty na obywatelstwo, nie mozna miec nawet 1$ dlugu do IRS-u? A co wtedy jak ktos robi miesieczne paymenty? Jest szansa czy trzeba czekac az sie splaci? Zalezy mi na czasie bo chcemy sie pobrac i uregulowac moj status

Rozliczanie się z IRS i płacenie podatków to jedna z najważniejszych spraw dla urzędnika imigracyjnego na interview na obywatelstwo.Bardzo często pada pytanie "czy rozliczyłeś się z podatków" .Myślę ,że osoba która nie rozliczała się regularnie z podatków lub posiada zaległości podatkowe ma znikome szanse na otrzymanie obywatelstwa.

Jednym z podstawowych warunków uzyskania obywatelstwa jest rozliczanie się z podatków. http://www.prawoimigracyjneusa.com/obywatelstwo.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...