Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna, Czy Wiza Narzeczenska ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Posiadam wiza turystyczna, ktora otrzymalam w 2006 roku, wize dostalam poniewaz mam siostre w USA ktora dostala zielona karte

Podrozowalam do niej w ciagu ostanich lat kilka razy w odwiedziny

w tym roku wjezdzajac na tej wizie, wzielam slub w USA z obywatelem USA, bylam w stanach 3 miesiace, pozniej musialam wrocic, poniewaz slubu nie planowalismy wczesniej i chcialam dokonczyc swoje sprawy w kraju tutaj, a maz pracuje na platformach wiertniczych i tez wyjezdzal na kilka miesiacy, wiec postanowilam wrocic do kraju.

Teraz chcaialabym wrocic do USA i moje pytanie czy moge wracac na tej wizie turystycznej ktora dostalam kilka lat temu ?, czy powinnam teraz starac sie o wize narzeczenska lub malzenska ?

Chcialam wjechac na tej wizie ktora posiadam B i potem juz jak bede w USA aplikowac o zielona karte ?

Prosze o odpowiedz bo nie chcialabym leciec i zostac zawrocona na granicy, chociaz wydaje mi sie ze skoro mam wize to chyba moge leciec odwiedzic meza ?

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiza narzeczeńska jest dla narzeczonych.

Dla małżonków jest wiza małżeńska i o taką wizę powinniście się dla Ciebie postarać.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/immediate_relatives.html

Wjazd na wizie turystycznej z zamiarem legalizacji pobytu to visa fraud.

Po co robić sobie problemy, jeśli można wszystko zrobić zgodnie z przepisami?

A tak na marginesie - wizy turystycznej nie dostałaś za to, że masz w USA siostrę, która ma zieloną kartę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wize i mozesz leciec do meza ale co innego leciec go odwiedzic a co innego skladac papiery na pobyt staly na terenie USA i tam tez czekac na GC

Mozesz czekac w Polsce na wizie na pobyt staly a latac co jakis czas do meza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi Joanna30 i sly6 :)

czyli jezeli zloze wniosek o zielona karte tutaj, to w czasie rozpatrywania moge wjechac do usa na tej wizie ktora mam ? tzn jechac na jakis czas i wrocic tutaj dopoki nie dostane zielonej karty ?

tak zrozumialam z tego co napisal sly6, ale chce sie upewnic w 100 %

a jezeli chcialabym poleciec i zostac to moge zlozyc to papiery o green card i o wize malzenska,i na tej wizie wjechac i zostac tak ?

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki, nie no jak bym leciala na turystycznej no to juz z intencja powrotu , w odwiedziny zeby zobaczyc sie szybciej, bo pewnie na ta zielona karte troche poczekam, no ale skoro moga mnie cofnac, to pewnie nie oplaca sie ryzykowac tylko cierpliwie czekac i skladac papiery o wize malzenska....

A mozecie mi powiedziec jak dlugo mniej wiecej trwa procedura otrzymania takiej wizy ?

Chcialabym leciec w polowie wrzesnia, myslicie ze do tego czasu moge zalatwic ta wize

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...