Skocz do zawartości

Zycie W Usa Na Stale - Jak Zaczac?


Fanaticboy

Rekomendowane odpowiedzi

Hey !

co tam ludziska?

wiecie jak na razie jestem jeszcze mlody [16] ,ale mysle o wyjechaniu do USA na stale po ukonczeniu Liceum i zdaniu matury.

Max po ukonczeniu 20 roku zycia chce wyjechac ,nie dlatego ,ze nie kocham mojej ojczyzny ,bo kocham i oddal bym za nia zycie.Chce wyjechac poniewaz podoba mi sie styl jaki reprezentuje USA [nie pytajcie jaki, poprostu ja czuje ze to do mnie pasuje].

Ale nie jestem zorietowany co do papierkowej roboty itd.

Czyli co potrzebuje abym mogl legalnie wyjechac do USA na stale ,potem jak zatroszczyc sie o prace [gdzie najlepiej szukac] oraz przedewszystkim jakie miasto wybrac najlepiej.

Interesuje mnie miasto gdzie jest nie za duzo polakow ,ale jednak zebym mial sie z kim dogadac po "ojczystemu".

Jakies specjalne news-y macie co do USA?

cos powinienem wiedziec na ten temat co jest b.wazne ?

Prosze zrozumcie mnie ,ze jestem naprawde zielony w "wypadach zagranicznych itp."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a te wiadomosci podane teraz Ci sie przydadza ,?

za 4 lata moga byc takie zmiany ze cos sie zmieni,cos bedzie nowego i co wtedy?

chyba ze bedziesz ciagle sprawdzal co sie dzieje,jakie sa zmiany w prawie,w przepisach ..

Moze zacznij od lektury tego forum jak zielona karta,emigracja to bedzie taka praca domowa dla Ciebie

masz tam wiele linkow,odpowiedzi od takich osob jak Ty i co jest teraz w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak jeden z wielu. Odpowiedź bardzo prosta . Po pierwsze musisz posiadać prawo do stałego pobytu czyli GC ( zieloną kartę ) z prawem do pracy ( SSN ) i mieszkania w USA. GC możesz uzyskać po wylosowaniu w loterii wizowej ( co nie jest takie proste) lub drugi sposób poprzez zawarcie związku małżeńskiego z obywatelką USA .Inne sposoby to tylko bajki pisane ( bez szans na realizację).

Innej drogi praktycznie nie ma ,to jest cała prawda.

Generalnie podpowiem Ci tak : masz bardzo małe szanse na stały legalny pobyt w USA ,no chyba ,że spełnisz któryś z tych dwóch warunków co nie będzie proste.

Raczej nie liczyłbym ,że za 4 czy nawet za 15 lat coś się zmieni i każdy będzie mógł sobie przyjechać do USA i legalnie mieszkać i pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w losowaniu dopiero bedziesz mogł brac udział za 2-3 lata , na w&t tez , inna droga do stałęgo pobytu jest sponsorowanie przez pracodawce jednakże jest tu potrzebne duzo szczescia , generalnie to nie planuj zbyt wiele w przyszłośc , bo życie napisze Ci własny scenariusz , narazie ucz sie i probuj isc na studia.W wieku 20 lat będac po skonczonym liceum bedziesz mogł co najwyzej trawe kosić , pod warunkiem ze sprostasz meksykanskiemu monopolowi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyjechalam do Usa pierwszy raz jak mialam 20 lat. Poznalam sobie faceta na stronie randkowej w Usa i pojechalam do niego na 3 miesiace, pozniej w 2009 pojechalam drugi raz. Mielismy brac slub ale sie rozmyslil. Pozniej poznalam sobie innego faceta, zakochalismy sie w sobie, wyjechalam do niego do Usa i wyszlam za maz. Mysle ze jak teraz zaczniesz sobie szukac jakiejs dziewczyny (moze sie zakochasz) to w przyszlosci bedzie ci latwiej poprostu tam wyjechac, wziasc slub i zyc. Tak jest najlatwiej! stronki randkowe to: www.hotornot.com , www.eharmony.com , www.match.com, www.zoosk.com. Mozna poznac fajne dziewczyny ( o ile znasz angielski). Ja znalam bardzo slabo ale dzieki rozmowie z moim ex super sie nauczylam. Taka nauka za darmo no i jak sie w kims zakochasz to slub masz i zycie w Usa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moze wyjedziesz na rok do High School? http://www.stany.pl/pl/high_school_usa.html

taki bajer dla tych co zaczynaja myslec o stanach na powaznie. A nuz rodzinka u ktorej bedziesz mieszkal bardzo Cie polubi i bedzie Cie chciala zatrzymac na dluzej (np. na studia) ... zdarza sie i tak. Bardzo rzadko, ale sie zdarza. Znam osobe, ktorej rodzina proponowala zeby zostala dluzej w stanach na studia i wted moglaby mieszkac tam z nimi itp,. i nawet jezdzili z nia po uczelniach zeby mogla sobie wybrac gdzie chcialaby studiowac itp.

Próbuj! :D Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyjechalam do Usa pierwszy raz jak mialam 20 lat. Poznalam sobie faceta na stronie randkowej w Usa i pojechalam do niego na 3 miesiace, pozniej w 2009 pojechalam drugi raz. Mielismy brac slub ale sie rozmyslil. Pozniej poznalam sobie innego faceta, zakochalismy sie w sobie, wyjechalam do niego do Usa i wyszlam za maz. Mysle ze jak teraz zaczniesz sobie szukac jakiejs dziewczyny (moze sie zakochasz) to w przyszlosci bedzie ci latwiej poprostu tam wyjechac, wziasc slub i zyc. Tak jest najlatwiej! stronki randkowe to: www.hotornot.com , www.eharmony.com , www.match.com, www.zoosk.com. Mozna poznac fajne dziewczyny ( o ile znasz angielski). Ja znalam bardzo slabo ale dzieki rozmowie z moim ex super sie nauczylam. Taka nauka za darmo no i jak sie w kims zakochasz to slub masz i zycie w Usa:)

no tylko ze Polkom łatwiej znależc sobie Amerykanina , niz Polakowi znależć amerykankę :P widac nawet tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...