Skocz do zawartości

Początki...


Polonia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A jeszcze jedno... słyszałam (ale tylko słyszałam) , że jeśli obywatel usa przyjedzie do polski i pojdzie do ambasady usa powiedziec ze chce zabrac osobe X na tydzien do siebie do usa, to ta osoba X moze dostac latwiej wizę? Dla mnie to troche dziwne sie wydaje , ale moze jest cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z różnic jest to, że przy K1 będziecie w separacji przed ślubem, a przy CR1 po ślubie.

I chyba szybciej jest przy K1.

Ale generalnie to chyba nie ma reguły. Bo to zależy od tego, jak dobrze przygotowana i udokumentowana jest sprawa, czy trzeba dosyłać jakieś papiery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję twórcom tego forum że je założyli... bez tego nie jednemu było by ciężko:)

Szkoda ;)

A czy patrząc na czas szybciej jest :

1)stara się o wizę k1

2) wziąc ślub w Polsce i stara się o wizę rodzinna(dla żony )

K1 jest teoretycznie troche szybsze, ale po wjezdzie musisz zrobic AoS, nie mozesz pracowac dopoki nie dostaniesz EAD. Przy CR1 wjezdzasz z zielona karta i mozesz pracowac natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plusy i minusy obu rozwiązań... ja np. naiwnie wierzyłam, że jeśli zrobimy wszystko 100% legalnie - a więc K-1 zamiast ślubu "na turystycznej" - to będziemy z tego względu w jakiś sposób uprzywilejowani, czytaj: procedura legalizacji mojego pobytu tutaj pójdzie szybciej, a tymczasem wciąż czekam na EAD i to czekanie zaczyna mnie powoli wykańczać, bo najpierw czekanie na K-1, potem czekanie na wylot, teraz czekanie na EAD/AoS... straszne dłużyzny w tym amerykańskim kinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak człowiek chce by w porządku z prawem, a prawo nie jest w porządku z nim ...ahh ta ameryka ;) a co jesli bym teraz zapisała się na jakies studia? czy wtedy na turystycznej latwiej wyleciec? (Tu się pisze takie rzeczy, ciekawe czy konsulowie z usa czytają to forum...to by było smieszne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...