Skocz do zawartości

Dv-2013 Prośba Do Szczęśliwców I Nadzieja Dla Pechowców


pablonh

Rekomendowane odpowiedzi

mikun widze ze musisz dlugooo poczytac forum to

wiele razy na forum byly przypadki opisywane ze ktos zostal zaproszony z loterii czy tez z innej wizy na pobyt staly na rozmowe a dostal odmowe bo wyszla sprawa nielegalnego pobytu,pracy ,czy tez cos z karalnosc i na rozmowie taka osoba byla informowana ze nic nie wyjdzie z wyjazdu-wizy..

Tak bylo kiedys i tak jest teraz

wiec samo zaproszenie na rozmowe nic nie oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mikun widze ze musisz dlugooo poczytac forum to

wiele razy na forum byly przypadki opisywane ze ktos zostal zaproszony z loterii czy tez z innej wizy na pobyt staly na rozmowe a dostal odmowe bo wyszla sprawa nielegalnego pobytu,pracy ,czy tez cos z karalnosc i na rozmowie taka osoba byla informowana ze nic nie wyjdzie z wyjazdu-wizy..

Tak bylo kiedys i tak jest teraz

wiec samo zaproszenie na rozmowe nic nie oznacza.

sly6,

kiedyś tak czytałem tutaj ale przeczytałem równiez post #9 Joanny

"Część osób w ogóle nie rozpoczyna procedur i sama rezygnuje, część (nie wiem, jak duża) w ogóle nie zostaje zaproszona na rozmowę z konsulem (bo np. wcześniej przesiedzieli wizę, pracowali, czy jeszcze z jakiś innych powodów...)."

i tak sie troche zamieszałem bo to chyba sprzeczne z tym co napisałeś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze jak jest

nie moge wszystkiego kontrowac ,,brak czasu i czasami mozliwosci :)

bo co do innych dokumentow to racja-brak czegos moze cos opoznic lub tez zatrzymac,ile to osob czegos nie wyslalo i sprawa...

Pamietaj ze to Konsul wydaje wize a nie KCC czy tez NVC..to samo z urzednikiem na granicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeśli sprawdzą, że taki ktoś przed rokiem wrócił po 10 latach "turystycznego" pobytu w USA, to nawet nie zaczną go procedować, bo szkoda czasu. Ale może też tak być, że nie każdego, który przesiedział wizę (nie mówię, że od razu o 10 lat i takiego, który wrócił rok temu, ale np, że pół roku i wrócił 5 lat temu) wyłapią już na wstępie.

Przecież zdarzają się przypadki, że ktoś, kto przesiedział wizę, dostaje następną i zostaje do Stanów wpuszczony.

System nie jest szczelny w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna ale widze ze czegos nie rozumiesz lub tez zle cos czytalas

Co sprawdza KCC?czy masz zakaz wjazdu za nielegalny pobyt,.za nielegalna prace...

Od tego jest Konsul,urzednik na granicy aby to sprawdzic..I wydac wize lub tez nie .wpuscic kogos

jakby tak bylo ze KCC to sprawdza to bylo by dawno powiedziane przez kogos na tym lub tez innym forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wiemy tez tak myslałem jak mówił sly ale Joanna30 jako ze ma ponad 2200 postów mnie zmyliła troche...zatem wszystkich nielegalnych i mających cos na sumieniu i tak czeka rozmowa z konsulem i pewnie wiekszosc czeka rozczarowanie i odmowa....chyba ze kiedys polacza KCC jakos informatycznie z innym systemem i tacy aplikancji beda juz tam odrzucani...

miałoby to sens bo tak taki potencjalny kartowicz marnuje czas konsula, swój i przedłuża cały proces...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sens jest taki, że kasa zostaje wydana. I być może to jest sedno sprawy. Żeby na loterii zarobić.

A rozumiem, że KCC sprawdza tylko, czy ktoś ma zakaz wjazdu do USA.

Dziwi mnie tylko, że ci, którzy siedzieli/siedzą nielegalnie mają nadzieję, że się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikun i tutaj sie mylisz ...

Dlaczego ,,bo jak odrzuci a ktos dostanie waiver to jak wtedy bedzie?ma informowac KCC ze ktos ma miec waiver?

Od tego jest Konsul.chyba ze zmieni sie prawo ale jak narazie to Konsul i urzednik ma czy kogos wpuscic.

KCC przyjmie kazde zgloszenie,nawet od osob ktore nie moga byc sponsorowane ,Ich wybor oraz kasa danej osoby.

KCC nic takiego nie sprawdza jak zakaz wjazdu...

Te osoby zawsze beda miec nadzieje ale jak napisalem urzad przyjmie zgloszenie,kase..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje sly6 nie przyszło mi to do głowy, z drugiej strony każda sprawa jest inna i kazdy powinien jak chce mieć możliwośc przyjśc do konsula i wytłumaczyć sie w swojej sprawie...zupełnie jak w sprawie przed sądem...chce, ma pieniądze ok, jak jest prosty zakaz wjazdu to dostaje kwitek w 10 sekund i tyle go widzieli

Joanna,

tez znam jedną osobe co ma bana za turystyczna wize, siedziała kilka lat, wrócila 3-4 lata temu a wysłała na loterie ale nie została wylosowana...ludzie maja nadzieje że sie uda, że coś tam, że tych danych może juz nie ma, że się usmiechną jak na poczcie do Pani...nie wiem...spora liczba osób śle i ma nadzieję...

a po co ludzie chodza z grubą gotówka do kasyna? niektórzy żeby sie zabawic, ale większośc żeby wygrać albo się odegrać co gorsze, ale każdy wie że tam tylko można przegrać wszystko w dłuższym terminie....ale chodzą i mysla że będa z tego żyli i zostana bogaci od jednorekiego bandyty czy innego tam diabła...taka ludzka natura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...