Skocz do zawartości

Dv-2013 Prośba Do Szczęśliwców I Nadzieja Dla Pechowców


pablonh

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące później...

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Jako bardzo zorientowani w temacie na pewno wiecie, jak długo sie czeka na zieloną kartę po przylocie do USA. Chodzi o dokumenty z programu DV-2013. Mam juz wizę i inne dokumenty, ale sama zielona karta jest dostarczana już w USA, i tu pytanie jak długo się na nia czeka.

Za góry dziekuję za odpowiedż.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedż.

mam jeszcze jeden dylemat zwiazany z tym jak to nazywacie zielonym kawałkiem plastiku. Wyjeżdżam z całą rodziną, jednak żona i syn z pewnych przyczyn muszą wrócić do Polski. Czy muszą zostać na te 3-4 tygodnie żeby otrzymać dokumenty, czy też wystarczy że ja zostanę a oni wrócą do Polski przed tym czasem? Jesli tak to ile muszą zostać minimalnie tydzień,dwa tygodnie lub więcej.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku za twoją tymczasową "zieloną kartę" służy podbita wiza w paszporcie, masz tam zresztą taki zapis:

"Upon endorsement serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 year"

Możesz się nią posługiwać przez rok.

Taka informacja jest również na stronie ambasady: http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/entering_us.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...