Skocz do zawartości

Pomoc W Zaplanowaniu Wycieczki Po Wschodniej Części Usa (3Tygodnie)


BuZZarD

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem. Jakiś wielce sprecyzowanych preferencji co do tego co bym chciał zobaczyć nie mam. Może, aby to jakoś uporządkować... czy na drodze między Chicago, a Niagarą jest coś wartego uwagi? Wiem, że jest Detroit, ale trzeba by trochę odbić w górę. No i na tym odcinku jaką drogę najlepiej wybrać...

Jak jest z wejściem na teren Kanady przy Niagarze? Moja dziewczyna ma paszport biometryczny, ja niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

bo moze byc rozna oplata .

No właśnie, jak się dowiadywałem w okolicach marca (paszport ważny do maja 2013), to mówili mi że jeśli paszport jest nadal ważny to opłata jest ok 2x większa. W takim razie chyba zwiedzimy tylko po stronie US. Chyba, że jakiś miły strażnik nasz przepuści na chwilę na druga stronę :) Znajomym się tak udało trzy lata temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz idz i sie spytaj :)

bo jest mniej niz 1 rok wazny :) kiedys tak wymienialem paszport i placilem normalna oplate :)

Widze ze malo czytales forum i wiele razy o tym pisalem

I znow napisze.

Od 1 marca 2008 jest ruch bezwizowy z Kanada i do 31 grudnia 2008 roku wpuszczali ludzi z paszportami biometrycznymi jak i bez cech biometrycznych,od 1 stycznia 2009 masz miec paszport biometryczny

wiec Ci Twoi znajomi byli ale jak byly stare zasady a od 1 stycznia 2009 sa juz nowe.

tyle z historii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak się dowiadywałem w okolicach marca (paszport ważny do maja 2013), to mówili mi że jeśli paszport jest nadal ważny to opłata jest ok 2x większa. W takim razie chyba zwiedzimy tylko po stronie US. Chyba, że jakiś miły strażnik nasz przepuści na chwilę na druga stronę :) Znajomym się tak udało trzy lata temu...

To nie prawda .Urzędnik wprowadził Cię w błąd.Idź do kierownika urzędu paszportowego i przedstaw sytuację.Muszą Ci wymienić paszport po normalniej cenie .Koniecznie poinformuj tylko ,że jedziesz do Kanady i musisz mieć paszport biometryczny.Gdybyś miał paszport biometryczny i chciał go wymienić wcześniej "dla kaprysu" to płacisz podwójnie ale tak to Twój paszport nie jest ważny na wszystkie kraje świata.Bo do Kanady bez wizy nie wejdziesz. NIE MA SZANS ,ŻE TRAFISZ NA STRAŻNIKA KTÓRY CIĘ WPUŚCI ( teraz jest inaczej i raczej bardzo tego przestrzegają).

Nad Niagarą masz most łączący USA i Kanadę .Można go pokonać samochodem albo pieszo. Ja zdecydowanie polecam przejście na pieszo na stronę Kanady.Masz ładne widoki ,zrobisz sobie ładne zdjęcia na linii granicznej. Samochód zostawiasz po stronie USA w okolicy mostu i idziesz mostem w kierunku Kanady.Będziesz widział znaki.Po przejściu mostu po stronie Kanady będzie odprawa paszportowa urzędników Kanadyjskich .Zapytają na jak długo idziesz do Kanady.Odpowiesz ,że na kilka godzin zobaczyć wodospad.Wracając znowu wchodzisz na most i idziesz w kierunku USA .Musisz mieć przy sobie monety 25c (USA) bo jest opłata chyba 50 centów od osoby. Na końcu mostu po stronie USA będziesz miał odprawę Amerykańską .Spytają Cię jak długo byłeś w Kanadzie .Odpowiesz ,że kilka godzin zobaczyć wodospad. Pamiętaj aby mieć ze sobą druk I-94 bo nowego nie dostaniesz. To nie będzie liczone tak jak byś od nowa wjeżdżał do USA.

Wycieczka piesza to łącznie w obie strony około 4-5 km do przejścia ale warto. Jeśli będziesz nad Niagarą a nie wejdziesz na stronę Kanady to przekonasz się ,że będziesz żałował i zaliczysz wodospad z pewnym niedosytem. Byłem nad Niagarą chyba 3 razy ale zawsze idę lub jadę do Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zasugerować coś jeszcze... :) Nie wiem jakimi podróżnikami jesteście - czy lubicie mieć wszystko zaplanowane, czy ahoj przygodo :) Z tego jednak, co czytam, wnioskuję, że plan Waszej wyprawy jest bardzo bogaty - dlatego, aby zminimalizować straty cennego czasu, postarajcie się zaplanować noclegi będąc jeszcze w Polsce. Nieoceniony pod tym względem jest Trip Advisor - oczywiście czasem trzeba przymknąć oko na niektóre komentarze, ale jeśli na temat danego motelu jest np. 80-90% negatywnych opinii, to już bym się zastanowiła. Wstępne zaplanowanie, gdzie będziecie nocować, oszczędzi Wam jazdy po mieście i nerwowego szukania - szczególnie jeśli będziecie mieć ograniczony budżet. Książeczki z kuponami to dobry pomysł, aczkolwiek kupony nie zawsze oznaczają oszczędność - może w tym konkretnym miejscu, które wystawiło kupon, to tak, ale gdzie indziej może być taniej i to bez kuponu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam trochę inne zdanie bo ta wycieczka jest bardzo długa w krótkim terminie.Nie radzę rezerwować hoteli wcześniej bo ułożony program może w trakcie bardzo się zmieniać. Hoteli czy moteli w USA jest tak ogromna ilość ,że miejsca nie zabraknie .Co będzie jak zrobią sobie rezerwacje na Florydzie na konkretny dzień a okaże się ,że fizycznie nie zdążą dojechać w terminie bo przedłuży się zwiedzanie na północy lub z innych przyczyn nie dojadą na czas. Ja np.jak podróżuje samochodem w odległe miejsce to zaczynam szukać motelu/hotelu jak zaczynają się kleić oczy za kierownicą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... nie chodziło mi o rezerwowanie czegokolwiek, tu absolutnie się z Tobą zgadzam :) Chodziło mi raczej o zrobienie wstępnego rozeznania nawet na zasadzie spisania sobie miejsc, gdzie ewentualnie można "uderzyć", żeby potem nie kręcić się z miejsca do miejsca... co po całodniowym zwiedzaniu i wielkim wysiłku może być frustrujące. Jeśli nie musisz liczyć się z pieniędzmi, to nie ma oczywiście żadnego problemu - wybierasz pierwszy lepszy motel czy hotel i gotowe, ale jeśli jesteś "on budget" i każdy dolar się liczy to warto wiedzieć, gdzie jest taniej, ewentualnie gdzie jest np. bezpiecznie tudzież czysto. Tak jak napisałam - wszystko zależy od tego, jakimi są podróżnikami - niektórzy lubią przygody i jazdę w nieznane, ja np. lubię zrobić research i wiedzieć, gdzie nie przepłacę i gdzie po łóżku nie będą biegały karaluchy :) Po prostu pamiętam też swój pierwszy pobyt w Stanach - teraz czuję się tu jak w domu, ale za pierwszym razem ilość bodźców czy opcji do wyboru była dość przytłaczająca, a mówimy o ludziach, którzy nigdy w USA nie byli i mają zaplanowaną naprawdę ambitną wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za cenne info o Niagarze. Będzie trzeba jednak ten paszport wyrobić.

Co do rezerwacji hoteli, moteli to nie chce rezerwować za w czasu bo tak jak piszecie, może się okazać że nie dojadę danego dnia w dane miejsce lub np będę tam dzień wcześniej z jakiegoś powodu. Mam zamiar kupić kartę prepaidową i korzystać z mobilnego internetu podczas rezerwacji. Na chwilę obecną mam na uwadze sieć moteli "MOTEL 6" gdzie ceny są przystępne, a i mam potwierdzenie od znajomej osoby, że robale po podłodze nie latają i jest w miarę OK.

Możecie polecić jeszcze jakąś sieć moteli?

Drodzy forumowicze, a co do dróg? Nie chce za bardzo jechać nudnymi autostradami... wolę lokalne drogi. Które odcinki warto przejechać lokalnymi drogami a które mimo wszystko lepiej autostradą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...