Skocz do zawartości

Który Stan? Kompletny Mętlik W Głowie.


ineedhelp

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, odpowiem bardziej na serio:

-- Jaki masz zawod? Bo jezeli jestes wysoko wykwalifikowana (tzn inzynier, naukowiec, specjalista komputerow) kieruj sie do Kaliforni, Virginii (ta czesc pod Washingtonem DC) Atlanty, research triangle w North Carolina (Raleigh,Durham, Chapel Hill). Z tych, North Carolina jest najtansza jezeli chodzi o koszty zycia. Ma tez fenomenalne plaze.

Niestety, jezeli nie masz dobrych kwalifikacji, to najlepsze miejsca na szukanie pracy (i niskie ceny zycia) nie sa cieple ani blisko morza - North/South Dakota, Alaska, Arkansas, Teksas (okolice Austin).

Jest sporo na ten temat w necie - zrobilam search na 'best states to find work' i sporo znalazlam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Po przeczytaniu odniosłem wrażenie że jesteś typem "Księżniczki" - Joke :D

Tymczasem..

Na Florydzie masz dosyć tanie ceny mieszkań/domów. Deszcz występuje tutaj dosyć często ze względu na klimat. Ciężko pogodzić jedno z drugim, bo np. w Californii pada bardzo rzadko, a z kolei woda nie jest taka ciepła jak tutaj przez większość czasu. Gospodarczo Floryda ma się nieźle i cały czas się rozwija. Napisałaś bardzo ogólnie, więc nie jestem Ci w stanie powiedzieć jak z pracą.

Co wy z tą Alaską... Miało być gorąco, bez deszczu i tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zastanawiasz sie nad California sprawa ma sie dosyc prosto:

- w miastach jest duzo pracy (stosunkowo duzo) i drogie mieszkania,

- poza miastem tanie mieszkania ale prace na miejscu trudno dostac

Musisz wiedziec, czy jestes wykwalifikowanym pracownikiem - wtedy nie masz problemu z praca nigdzie,

czy bedziesz brala sie wszytkiego, wtedy dosc szybko mozna zostac sfrustrowanym nawet w raju.

Przemysl sobie wszystko i wroc do tego watku i pytaj pytaj pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Charlotte North Carolina :) 3h od oceanu, ceny mieszkan w sumie nie za wysokie. Ogolnie NC to bardzo piekny stan, zwlaszcza jesienia. Jest cieplutko (nie tak bardzo jak na FL). Nie wybralabym Florydy ze wzgedu na huragany i nie wybralabym Californi ze wzgledu na trzesienia ziemi. Poza tym CA jest chyba dosc droga zwlaszcza ceny mieszkan no i wiadomo gangi jak i na Forydzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Charlotte North Carolina :) 3h od oceanu, ceny mieszkan w sumie nie za wysokie. Ogolnie NC to bardzo piekny stan, zwlaszcza jesienia. Jest cieplutko

Dobrze wiedziec, bo ja jestem strasznie cieplolubna ;) Wiosne, jesien w Polsce spedzalam pod kocem kiedy tylko moglam, a zime to tylko i wylacznie przy kominku, kaloryferze, z termosem i termoforem ;) Za kilka miesiecy Fayetteville, NC! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, bo ja jestem strasznie cieplolubna ;) Wiosne, jesien w Polsce spedzalam pod kocem kiedy tylko moglam, a zime to tylko i wylacznie przy kominku, kaloryferze, z termosem i termoforem ;) Za kilka miesiecy Fayetteville, NC! :)

to ci sie spodoba w NC...wczoraj bylo 39stopni :P a jesien tu jest cieplutka i przepiekna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...