Skocz do zawartości

Podroz Do Polski Na Niewaznym Paszporcie!


chrissy2333

Rekomendowane odpowiedzi

Check -in - to co pisalem o linii. Wiele linii akceptuje niewazny paszport. TSA mozna pokazac np. prawo jazdy, nie musi to byc paszport. Zreszta szczerze watpie czy gosc z TSA siedzacy z UV latarka sprawdzi waznosc paszportu...

wydaje mi sie choc moge sie mylic, ze TSA musza sprawdzic rowniez waznosc. NIe wiem na jakie nazwisko ma ID kolezanka, jesli ma wazne to moze ID tam pokazac ( jesli ma na to samo nazwisko co bilet, bo cos wspominala o zmianie nazwiska), czy sprawdzaja tam waznosc czy nie to juz wlasciwie nie wazne, bo nie bedzie w stanie przejsc przez check in na miedzynarodowy lot bez waznego paszportu(chyba juz sie zmienilo, ze prawie nikt nie akceptuje niewaznego paszportu, jakies zmiany byly pare lat wstecz) btw jak juz polskie linie nie akceptuje to juz chyba nikt ;)

Jak ja wyrabialam paszport w USA chyba z 5 lat temu to zajelo im to troche ponad 6 miechow (od zlozenia do otrzymania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel RP może wjechać do Polski na nieważnym paszporcie. Podobnie może być z wjazdem do UE - ale tutaj zalecałbym kontakt z krajem portu lotniczego przesiadkowego.

Duzo latam, a nie pamiętam aby ktoś podczas boardingu sprawdzał ważnośc dokumentu. Najczęściej pokazuję prawo jazdy bo mam je jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciopa,,tak wpuszcza ja na teren Polski ale co dana linia lotnicza zrobi to juz inna sprawa oraz w danym Panstwie ..Bo nie leci lotem i nie laduje w Polsce

Pelasia to dawno bylo jak sie tyle czekalo na paszport,teraz to krocej trwa ale nie az tyle co Polsce,ostatnio pewna osoba czekala zagranica 2 miesiace na paszport biometryczny

Paszport tymaczasowa sa na terenie Konsulatu wiec nikt Ich nie wyrabia w Polsce,nie maja aby cech biometrycznych,,a jak kto jest z wyrabianiem Ich to na stronie cos moze byc napisane ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to wcale nie dziwi ze tak mozesz dostac paszport tymczasowy

juz takie cos bylo mozliwe w latach 90-tych,,od kiedy interesowalem sie tym tematem

Konsulaty maja takie paszporty i One je wyrabiaja-wydaja

co innego paszport juz na 10 lat :)

ale jak juz agatentka napisala to ostatnio czekala 2 miesiace na paszport i to by sie zgadzalo z tym co ja wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...